2015 – рік Ярослава Мудрого

2015 – рік Ярослава Мудрого

12 Грудня 2014
1
7376
12 Грудня 2014
16:20

2015 – рік Ярослава Мудрого

1
7376
Наступні 12 місяців «День» присвячує пам’яті й 1000-літтю правління, спадщині найзнаменитішого правителя Давньої Русі-України
2015 – рік Ярослава Мудрого
2015 – рік Ярослава Мудрого
Завершується 2014 рік, який і в нашій країні, і на шпальтах «Дня» минув, сказав б, під знаком Шевченкового генія, його долі, творчості, пророчих озарінь нашого майбутнього. Україна відзначала 200 років від дня народження свого духовного батька - і наша газета, не залишаючись осторонь, надрукувала десятки різноманітних матеріалів, присвячених різним аспектам життєвого шляху Кобзаря.
 
Хто з героїв вітчизняної історії має стати в центрі уваги року 2015-го, у фокусі уваги на сторінках «Дня»? Ми в редакції ретельно обдумували це і зупинились на постаті Великого Князя Київського і всієї Русі-України Ярослава Володимировича (978-1054), прозваного народом і літописцями (цілком заслужено!) Мудрим. Державний Діяч з великої літери, правитель, який думав не стільки про утримання влади, а про долю майбутніх поколінь (і щастям було, що саме цей керманич-стратег стояв на чолі Давньої Русі майже чотири десятиліття), видатний культурний діяч, вправний, блискучий дипломат, який підтримував стосунки з усіма державами Європи та Сходу, впливав на політику Візантії - ця видатна людина, безперечно, заслуговує на особливу увагу читачів «Дня». Крім усього іншого, спадщина Ярослава Мудрого - урок для сучасної «еліти», як треба керувати державою; може, хтось таки засвоїть це складне мистецтво?
 
Чому саме 2015 рік? Справа в тому, що рівно 1000 років тому, в липні 1015-го, в Берестові під Києвом помер батько Ярослава, офіційний хреститель Русі, князь Володимир Великий (Красне Сонечко). Спадкоємцем його мав стати саме Ярослав - але майбутньому великому володареві Давньої України довелось тоді витримати цілих 4 роки запеклої боротьби за владу з рідним братом, перш ніж остаточно утвердитися на Київському престолі. І що вражає: це випробування не озлобило Ярослава, не зробило його деспотом - він спромігся поєднати належну міць і силу держави зі справжнім демократизмом і гуманізмом (за критеріями ХІ століття, звісно), уславив Київську Русь на всю Європу, на весь світ. Як йому це вдалося? Про це та інші ідеї у зв'язку з роком Ярослава Мудрого, читайте на сторінках «Дня» впродовж 2015 року.
 
Ігор Сюндюков, «День»
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Ігор Сюндюков, «День»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1
7376
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
спостерігач
3783 дн. тому
Художники, малюючи київських князів, чомусь роблять їх бородатими москалями. Хоча відомо, що вони носили тільки вуса. Вмикайте мізки, панове, і не оглядайтеся весь час на сусідів.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду