Телепрограма «П’ять копійок» з Романом Чайкою, 5 канал, 15 вересня 2007 року

18 Вересня 2007
22447
18 Вересня 2007
12:55

Телепрограма «П’ять копійок» з Романом Чайкою, 5 канал, 15 вересня 2007 року

22447
Телепрограма «П’ять копійок» з Романом Чайкою, 5 канал, 15 вересня 2007 року

ВЕДУЧИЙ: Доброго вечора. Сьогодні в незвичний час виходить ток-шоу «П’ять копійок», оскільки ви мали можливість в прямому ефірі слухати виступ президента на громадсько-політичній акції «Народний віче». До речі, для наших глядачів програма Святослава Циголка «Час важливо» вийде о 22-й годині в ефірі нашого каналу. А ми розпочинаємо нашу традиційну суботню зустріч у програмі «П’ять копійок». До речі, після гріха в раю Адама і Єви, щоб люди ніколи не змогли зробити рай на землі і прагнули весь час до небес, сотворив Бог людям політиків. І тепер вони віджигають по повній програмі, оскільки в нас вибори. Наприклад, цього тижня кількість новітніх ноу-хау була просто неймовірна. Цього тижня у славного івано-франківського яйця стало значно більше хресних батьків. Наприклад, Тарас Чорновіл яєчко приписав президенту Кучмі колишньому. А от Костя Бондаренко, політолог, до того івано-франківського яєчка засватав навіть російських політ-технологів. А в Харкові думаєте краще? В Харкові міліціонерам від начальства поступило ЦУ, тепер вони не мають права ні гу-гу говорити про політику, до речі, ні з ким. Може, скоро їм заборонять ще читати газети та дивитись телебачення? Ми не знаємо. Так що не одним Гепою славний Харків. Ну, і інших маразмів вистачало. Про них далі в сюжеті.

Сюжет: «Поки комуно-Греч у Криму відкривав якийсь пам’ятник з двох скіфських баб, які мають символізувати жертви ООНУПА, зо два десятки ветеранів-пільговиків із загонів МКВД, «яструбків» та інших отрядів, що зачищали Західну Україну від західних українців, горлопанили антиукраїнські гасла та інші комуністичні речовки. Шабаш прикрасили образи Грача, який проклинав та обзивав президента з нагоди відкриття цієї кам’яної брили. А в столиці інша комуністична товаришка Александровская пішла ще далі за Грача. Ця дама зневажала конституцію і цілу державу. «Не было ни одного случая в истории так называемой «незалежної України», чтобы коммунисты проголосовали за программу приватизации», «Чому Ви другий раз повторюєте «так названу незалежну Україну»? Україна є незалежною державою», «Вы знаете, я говорю то, что я считаю нужным сказать. И Вы меня не перебивайте, пожалуйста». Цікаво, так звані «громадяни країни» коли-небудь спроможні адекватно покарати так званих «комуно-фашистів» не лише за багатолітню співпрацю із німецькими нацистами тоді, але і за образу честі усього народу сьогодні, якщо так звана «честь» ще в наших людей лишилась?»

«Колись на зошитах і щоденниках штампували космонавта Гагаріна і дедушку Ленина. Останні роки то целюлітну Брітні Спірс, то реперів-гангстерів, а нинішнього навчального року зошити та решта канцелярського причандалля заліпила політична реклама. Виховані учні розмальовують тепер політиків не гірше за паркани. Не засудив каракулі і сам міністр освіти Ніколаєнко, який, як відомо, Оксвордів не закінчував. Міністр задоволений, що малі оболтуси домальовують окуляри, ріжки і вуса на портретах його політичних опонентів, які штампують свої недоторкані бузі на шкільних канцтоварах. «На всіх цих малюночках зразу з’являються вуса, з’являються ріжки і це правильно, так». Цікаво, а чи бачив міністр Ніколаєнко свої фотографії з ріжками і вусами на листівках з нагоди першого вересня, які дитяча рука удосконалила вже у перший день навчального року. Це також правильно? «З’являються ріжки і це правильно, так».

«Мер усіх киян Черновецький прочитав свячено-служителям релігійних громад столиці лекцію про чесний розподіл земель серед грішників. А от земельку під культові споруди його святість мер всіх мирян дасть лишень тим, у кого скриньки для пожертв будуть прозорі, допомога ближньому регулярна, а діяння святі, як в африканського пастора і мерського друга Сандея. Філософські роздуми мера – це завжди свято духа, польоту думки, глибоких теологічний знать та непідробний талант оратора. «Я заинтересован в том, чтобы люди верили в Бога, ходили в православные церкви, в мечети, в другие культовые учреждения и для евреев, и для тех, кто исповедует этот… Нет, нет. И для других, собственно… Да, для тех, кто исповедует индуизм и тех, кто исповедует буддизм». «П’ять копійок» переконані, що грішники довго крокують до раю, а такі мери потрапляють лише у нірвану, причому, ще за життя».

ВЕДУЧИЙ: Багато цікавого нам готують ще найближчих два тижні, адже в нас на дворі свято, називається «вибори». До речі, поза очі мої сьогоднішні гості багато один про одного наговорили, написали і знають. Інша справа, що очної ставки в них не було. Сьогодні в вигляді дебатів ми спробуємо це зробити. Наші гості зокрема від «Партії Регіонів» Валерій Бондик. Вітаємо Вас.

Валерій Бондик, «Партія Регіонів»: Добрый день.

ВЕДУЧИЙ: Від блоку Юлії Тимошенко Олег Ляшко. Доброго вечора. Від блоку «Наша Україна, народна самооборона» Владислав Каськів. Вітаємо Вас. І їх запеклі друзі. Від «Соціалістичної партії» Василь Сітченко. Доброго вечора.

Василь Сітченко, Соціалістична партія України: Доброго вечора.

ВЕДУЧИЙ: Від «Партії Вільних демократів» Михайло Бродський. Доброго вечора. Та від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Ірина Фаріон. Доброго вечора.

Ірина Фаріон, Всеукраїнське об’єднання «Свобода»: Доброго вечора.

ВЕДУЧИЙ: Запитання до наших небайдужих глядачів. Як ви думаєте, адже це люди підуть на вибори, яких наших громадян є більше в країні? Якщо вважаєте прорадянських, то дзвоніть першим номером телефону. Якщо проєвропейських, то ваш номер телефону другий. Нам буде цікаво знати, як ви бачите нас всіх і самих себе. В центрі Валерій Бон дик, «Партія Регіонів» та Ірина Фаріон, Всеукраїнське об’єднання «Свобода». Раунд перший. Розпочнемо з цього моменту. Працює правило «п’яти копійок», з цього моменту працює і закон, який забороняє нам зсилатися на соціологію. Завершився час соціології в цифрах. Прохання ними не спекулювати. Право на репліку – це правило «П’яти копійок». Наші гості експерти. І я хочу зрозуміти зразу претензії. Лідер партії, він же прем’єр-міністр Янукович зробив тур виборчий, так, по західноукраїнських областях. Всеукраїнське об’єднання «Свобода» весь час його пікетувало. Отже, в вас претензії є до цієї партії, партії і влади? Прошу почати від претензій.

Ірина Фаріон, Всеукраїнське об’єднання «Свобода»: Дякую, пане Романе, але я, чесно кажучи, настільки стимульована тим, що я щойно побачила по телевізору, що навіть, якщо…

ВЕДУЧИЙ: Це, хто Вас так стимулював?

Ірина Фаріон: Черновецький мене дуже стимулював, а він яскравий представник цієї політичної сили.

ВЕДУЧИЙ: Ні, він не входить в «Партію Регіонів». Так що, пані Ірино, давайте почнемо…

Валерій Бондик, «Партія Регіонів»: Ближе к теме передачи, о претензиях.

ВЕДУЧИЙ: Отже, які претензії, якщо ви пікетували? Прошу.

Валерій Бондик: Если там очная ставка, то что мы должны устранять в ходе очной ставки? Какие противоречия есть?

ВЕДУЧИЙ: Прошу.

Ірина Фаріон: Отже, якщо убогі духом при владі, а убогі духом при владі, то це означає, що ця країна котиться в прірву. А те, що вона котиться в прірву очевидно, бо якщо владу представляє людина, яка якось знепритомніла від яйця, то це викликає великі сумніви, чи ця людина має силу керувати цією країною. Я думаю, що сили не має жодної і саме, в яких аспектах? Ця людина…

ВЕДУЧИЙ: Прошу. Відразу реагують на… Прошу.

Ірина Фаріон: Будь ласка.

Валерій Бондик: Заметьте, на всю эту злую риторику даже нечего отвечать. Я не хочу не то, что противоречить даме, а во-вторых, я даже не хочу и не могу найти какого-то нормального аргумента, чтобы ответить. Вы видите политическую программу «Партии Регионов», Вы знаете наш стиль избирательной кампании, который задан с самого начала избирательной кампании. Мы не реагируем. Мы можем реагировать только на конструктивную критику. И к протянутому кулаку, к сожалению, мы подаем ладонь. А то, что какие-то оскорбления…

Ірина Фаріон: Отже, щодо назви програми «Партії Регіонів»…

ВЕДУЧИЙ: Давайте конкретні речі. Бачите?..

Ірина Фаріон: Ми зачепили назву програми «Партії Регіонів». Назва програми «Партії Регіонів» називається «Стабільність і добробут». Ця назва абсолютно не відповідає суті речей, які демонструє ця партія, яку я, до речі, партією не вважаю, а олігархічним кланом. Отже, чому назва цієї програми не відповідає суті речей? Повторюю…

Модерато Ви тому пікетували, що вам не подобається назва цієї програми?

Ірина Фаріон: Суть не в тому. Ми пікетували, тому що ці люди, які є носієм світогляду, що суперечить державно-центричним і україно-центричним цінностям. Ми пікетували, тому що ми вважаємо, що це та політична сила, яка загрожує українському суверенітету.

ВЕДУЧИЙ: Чим загрожує?

Ірина Фаріон: Загрожує ось такими речами: по-перше, саме ця політична сила організувала свого часу шабаш у Сіверсько-Донецькому, проголосивши там виразні сепаратиські гасла. Саме ця політична сила…

Валерій Бондик: Вы знаете, Ирина, глядя на Вас, я очень жалею, что Северо-Донецк – это…

Ірина Фаріон: Ну, не треба мене шкодувати, я щаслива людина.

ВЕДУЧИЙ: Пані Ірина, час. Пане Валерію, прошу.

Ірина Фаріон: Так, будь ласка.

Валерій Бондик: Да, пожалуйста, соблюдайте правила. Я могу Вам дать слово, от себя бросить пять копеечек.

ВЕДУЧИЙ: Продовжуйте.

Валерій Бондик: Вы знаете, любая политическая сила, в том числе и «Партия Регионов» декларирует свои цели в программах, Вам это известно. Если Вашей политической силе, партии «Свобода» или объединение в демократичную «Свобода» нечего сказать избирателям, нечего принести нашим гражданам, то Вы можете просто опуститься до такой грязной…

Ірина Фаріон: Друге – щодо опускання до грязной, ну, чесно кажучи, мені би був потрібний перекладач, бо державною мовою в Україні, все-таки, є українська. Друге, чим загрожує ця політична сила нашій Україні…

Валерій Бондик: Я не нахожусь на работе, как госслужащий и использую тот язык…

ВЕДУЧИЙ: Пане Валерію…

Ірина Фаріна: Ви не дозволяєте мені закінчити думку, я перепрошую.

ВЕДУЧИЙ: Ви маєте п’ять копійок. Пані Ірино, прошу.

Валерій Бондик: Объясните правила.

Ірина Фаріон: Ви посягаєте на духовну незалежність України, а духовною незалежністю України називається мова. Ви таким чином дестабілізуєте ситуацію в країні, називаючи свою програму «Стабільність і добробут».

ВЕДУЧИЙ: Так, панове, правом своїх п’яти копійок я повертаю, бо ви зачепили тему, яка нас зацікавила. За два тижні до виборів «Партія Регіонів» раптом починає тему референдуму, одне з питань якого є друга державна мова. Тобто, там відразу стоїть питання «дві державні мови». Закон про референдум, ми знаємо, не працює. Ви так само, як колишній депутат, добре знаєте, що цей закон не працює, так?

Валерій Бондик: Ну, это еще закон Украинской СР. Ну, он работает, кстати, потому что нет другого.

ВЕДУЧИЙ: Ваш референдум, кажуть експерти, це повернення до розколу суспільства за принципом 2004-го року. Але ви обіцяли не вести кампанію на гаслах, які колять суспільство, а тут раптом змінили тактику. Чому? Почніть тепер Ви.

Валерій Бондик: Любая программа утверждается съездом и в том числе эта программа, поскольку была объявлена в последние корректировки в нашу программу, потому что позаблоковому статусу Украины. То есть, Украина, как суверенное государство, должна быть поза блоками и в том числе одним из языков… Я не говорю, что государственным, обиходным, как угодно, как решат, как будет сформулирован вопрос на референдуме. Пока только создаются инициативные группы.

ВЕДУЧИЙ: Ви про референдум вирішили на своєму з’їзді? Я правильно Вас зрозумів.

Валерій Бондик: Да, в том числе… Вы вспомните нашу программу.

ВЕДУЧИЙ: Про референдум рішення прийняли на з’їзді?

Валерій Бондик: Наша программа последовательна. Она всегда была, есть и будет, потому что партии уже более десяти лет, девять, точно. Я думаю, что это вызовы, ну, те вызовы, которые принимает партия, в том числе, когда идут заявления от разных политических сил, в том числе и маргинальных, от разных политических деятелей, в том числе и президента, который, будучи президентом, фактически возглавляет партию оппозиции.

ВЕДУЧИЙ: Зрозуміло. Це інше питання. Якщо Ви мовчите, значить, Ви згодні зі всіма тезами, так.

Валерій Бондик: Это условия тактики.

Ірина Фаріон: Ні, я не згодна.

ВЕДУЧИЙ: Прошу, про референдум, прошу.

Ірина Фаріон: Так, я прочитала у їхній програмі унікальну тезу, яка не підлягає людському усвідомленню. Теза звучить так «Дві мови, єдина держава». Їхні лідери весь час викидують в простір якісь суцільні алогізми, вони весь час викиють в повітря якісь алогізми, то я готова від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» подарувати їм ще одну абсолютну дурницю. Абсолютна дурниця полягає в тому, що одна дитина, дві матері. Якщо ви пропонуєте суспільству такий розвиток, то це означає, що у вас діагноз доволі хворої політичної сили.

ВЕДУЧИЙ: Давайте ми уточнимо. От скажіть, будь ласка, ви, як партія влади, і як партія, яка має сформований коаліційний уряд, так?

Валерій Бондик: Извините, я Вас перебью. Одна из партий коалиции.

ВЕДУЧИЙ: Так, тому я кажу, одна із партій влади, одна із партій, яка сформувала уряд. Скажіть, будь ласка, що ви, наприклад, за час свого урядування при владі зробили на розвиток державної мови? От, як ідучи на вибори, ви звітуєтесь виборцям, можете от конкретно сказати: «Ми зробили то-то, то-то і всі аргументи пані Фаріон є неправдиві»? Прошу.

Валерій Бондик: Трудно не заметить, вы знаете, это очень очевидно, и все программы правительства, все отвечают закону о языках, который есть в Украине. И есть статья десятая конституции, которая… Вернее, гарантирует вольное развитие других языков.

ВЕДУЧИЙ: Моє питання було, а що ви зробили для державної мови?

Валерій Бондик: Так вот, государственный язык мы чтим и уважаем. Будучи на работе, я общаюсь только на государственном языке. В свободное время я могу себе позволить, поскольку я представляю… Я такой же украинец, но говорящий и думающий по-русски. Я так же уважаю украинский язык, так же прошу, щоб Ви поважали русский язык, поскольку это большая часть населения… И в обиходе именно этот язык.

Ірина Фаріон: Я хочу допомогти панові відповісти на запитання і сказати, скільки…

Валерій Бондик: Та, мне не нужно помогать.

Ірина Фаріон: Ні, Ви не по суті відповідаєте. Ви мільйон гривень виділили у міській донецькій раді на розвиток російської мови. І на 800 видань в Донецьку заледве є одне чи два українських. І на багатомільйонний Донецьк заледве є чотири українських школи. І ви абсолютно не виділили жодної копійки…

ВЕДУЧИЙ: Я прошу. Пані Ірино…

Валерій Бондик: В Донецкой области, поскольку я бывший депутат Донецкого областного совета, как нигде в Донецке очень уважают украинский язык и там есть не только одна украинская школа, а там еще работает, як Ви знаєте, і «Просвіта». И те программы, о которых Ирина говорит, что там… Это дело местного бюджета, местное дело областного бюджета. Да, они развивают и украинский, и русский язык.

ВЕДУЧИЙ: Давайте поставимо крапку. Тобто, в вас є різні оцінки. Ви вважаєте, що вони недостатньо зробили для розвитку державної мови?

Ірина Фаріон: Вважаю, звичайно. Ну, абсолютно нічого.

ВЕДУЧИЙ: І про референдум, Ви вважаєте, що достатньо в межах того, що прописано згідно з законами, так? Я тепер хочу повернутися до Вашої…

Валерій Бондик: Выбирайте нас, мы будем делать больше.

ВЕДУЧИЙ: Добре. Давайте без агітації. Дивіться, ви йдете з іншою програмою, так? Ви говорите, що ви йдете на вибори з програмою «Захисту українців»?

Ірина Фаріон: Так.

ВЕДУЧИЙ: Але ця програма «Захисту українців» поки що ми не бачимо, ну, немає масової підтримки самих українців. В чому проблема? В нас українці проблема чи програма проблема?

Ірина Фаріон: Ви дуже слушно поставили запитання. Знаєте, в чому полягає суть держави. Суть держави полягає в тому, моральна вона чи аморальна. І суть держави полягає в тому, наскільки насельники цієї держави чи народ цієї держави ідентифікую себе із цієї державою, тобто, наскільки розвинена національна свідомість. Ми можемо сьогодні констатувати, що Україна є пост-геноцидною державою. Це доволі страшно. Це означає, що слід цієї країни фактично було вирубано і винищено. Десять мільйонів загинуло тільки голодом. Фактично у народу, як сказав свого часу Сталін, забрано тулуб. Я цитую цього ідіота. А крім того…

Валерій Бондик: Я нарушу свое обещание. Я хотел не реагировать, но я среагирую.

ВЕДУЧИЙ: Прошу. Пані Ірино…

Ірина Фаріон: А крім того, у цього народу було відрізано голову, відрізано голову у вигляді інтелігенції. Зокрема українських мовознавців було знищено 1465.

ВЕДУЧИЙ: Пані Ірино, я правильно зрозумів?..

Ірани Фаріон: Це означає, що цей народ поневолений до сьогодні, так.

ВЕДУЧИЙ: Добре, я зрозумів. Тобто, Ви історичними реаліями аргументуєте, чому немає масової підтримки в вашої програми?

Ірина Фаріон: Так.

ВЕДУЧИЙ: Я хочу тепер від пана Валерія почути, чому виборець «Партії Регіонів» закидам з боку, наприклад, «Свобода» не вірить і підтримує вас? Це, тому що він вважає, що це є неправдиві закиди, чи тому що він настільки вірить? От як Ви пояснюєте цей феномен?

Валерій Бондик: Вы знает, Рома, очень справедливый вопрос. Вы знаете, наш избиратель – представитель среднего класса, человек труда. Он настолько уверен в силе «Партии Регионов» , опять же, это не реклама, что вот такие, ну, грубо говоря, даже оскорбительные вещи, которые я слышу из уст Ирины, ну…

Ірина Фаріон: Галичани – це також представники труда, вони працюють не менше, як працюють люди інших регіонів, шановний пане.

Валерій Бондик: Та, не говорю о каком-то… Вы знаете, наверное, правду говорил Вячеслав Черновол, что необходимо в Украине федеральное устройство.

Ірина Фаріон: Ми категорично проти федерального устрою. Ми за сильно-унітарну державу.

ВЕДУЧИЙ: Прошу, продовжуйте.

Валерій Бондик: Вы знаете, я не делю Украину на Схід і Захід. Если мне делают такие, знаете, обвинения в том, что там, галичане о чем-то не говорят… «Партия Регионов» даже во Львовской области имеет свой устойчивый рейтинг.

ВЕДУЧИЙ: Ми цифри не називаємо.

Валерій Бондик: Я не называю, я понимаю.

ВЕДУЧИЙ: Тобто, Ви вважаєте, що через те, що ваш виборець є переконаний в вашій програмі, так?

Валерій Бондик: Совершенно правильно.

ВЕДУЧИЙ: Панове, це наш чай вийшов.

Ірина Фаріон: Я закінчу важливу думку.

ВЕДУЧИЙ: Ми забираємо час експертів. Панове, ми ще встигнемо продовжити розмову.

Ірина Фаріон: Ну, вибачте.

ВЕДУЧИЙ: Це був гонг, який вказав, що на цю частину дискусії ми відвели час. Пані Ірина і її опонент висловили свої аргументи. Час для експертів. З чим вони були незгодні, слухаючи аргументи сторін?

Михайло Бродський, «Партія вільних демократів»: Ну, «Партия вольных демократов» продолжает настаивать на тезе, что нужно запретить обсуждать на референдумах вопросы, которые делят Украину. Я считаю, что это будет правильно, так как такая позиция у всей партии. Мы не раз об этом говорили, поэтому те вопросы, которые делят нашу страну на две части, их обсуждать просто нужно запретить. Это непорядочно, когда политики используют для своих рейтингов разделение нашей страны. И это не должно так быть.

ВЕДУЧИЙ: Це одне зауваження. Чи в Вас ще були і інші до цієї дискусії?

Михайло Бродський: Ну, до дискусії… Знаете, стояла… До дискуссии, что я хочу сказать? Что я думаю, что так называемые «малые партии» имеют место претендовать на место в парламенте для того, чтобы эта дискуссия перешла в зал.

ВЕДУЧИЙ: Добре. Пане Владиславе, Ваша хвилина. Прошу, незгода на аргументи сторін.

Владислав Каськів, «Наша Україна, народна самооборона»: Я зрозумів. Ну, добрий вечір всім. Я з свого боку слідкував за дискусією, і слухаючи аргументи «Партії Регіонів», мені на думку спало дві тези: перша, що колись «Партія Регіонів» була маленькою частиною великого блоку Кучми і всі вже забули, напевно, про «За ЄДУ», був такий блок виборчий, в який входила колись «Партія Регіонів». Як відомо, президент Кучма був одним із ініціаторів пронатовської позиції України. Тепер в мене стоїть питання до «Партії Регіонів», чому вона відмовляється від цього? Але більше того, більше того, сьогодні, коли дійсно, на початку виборчої кампанії «Партія Регіонів» офіційно декларувала про те, що вони не будуть зачіпати гострих питань, які розколюють країну, вони сьогодні вже в паніці. Під кінець виборчої кампанії починають витягувати стару карту і про російську мову, і про НАТО. А це, явно, ознака слабкості.

ВЕДУЧИЙ: Пане Олеже, ваші зауваги до аргументів сторін? Нагадую, що дискутували дві сили політичні. До кожної, якщо можна.

Олег Ляшко, БЮТ: Коли нашим політикам нічого сказати, вони починають говорити про статус російської мови і блоковість нашої держави. Я думаю, що намагання «Партії Регіонів» провести референдум з цього питання може свідчити лише про те, що в економічній стороні, в інших їм немає, чим похвастатись, і тому залишається говорити лише про російську мову, про НАТО, розколюючи країну, і намагаючись перетягнути на себе голоси тих, хто, можливо, збирався голосувати за якусь із малих партій.

ВЕДУЧИЙ: Зрозуміло. Пане Василю, від соціалістів, які будуть зауваги на аргументи сторін?

Василь Сітченко, соціалістична партія України: Мені, як представникові соціалістичної партії трохи дивно знаходитись сьогодні на цьому шоу, тому що по суті справи цей діалог, який відбувся свідчить не про бажання об’єднати Україну навколо національних ідей, навколо проблеми виведення її до європейських народів, а більше про розкол, і тому прикро слухати обидві сторони. Тим більше, що питання мови – це абсолютно штучне питання. Є пряма дія конституції, пряма дії конституції, де чітко записано, що українська мова є державною мовою в Україні. Про що ми ведемо тут мову?

ВЕДУЧИЙ: Пане Василю, нічого дивного в тому, що ми ведемо цю мову.

Василь Сітченко: І друге те, що я би сьогодні акцентував не на тих питаннях, які нас роз’єднують. Давайте об’єднуватися в ім’я України.

ВЕДУЧИЙ: Зрозуміло. Пане Василю, дякую. Це час був для експертів.

Василь Сітченко: І тоді ми знайдемо…

ВЕДУЧИЙ: Тепер пан Валерій і пані Ірина зможуть бути експертами для наступної пари, яка зійдеться в дискусію вже в другому раунді. До речі, кажуть, що комуністи знають і переконують всіх, що виборчою кампанією диригують із-за кордону. Ми провели це розслідування і знаємо, диригують з Болгарії і з Франції. Неслабо баба Ванга і Нострадамус стараються. Реклама, панове.

(реклама)

ВЕДУЧИЙ: Для чого політична еліта відгороджується двометровими парканами? Щоб ми не знали, яку країну нам будують. «П’ять копійок» повернулися в прямий ефір. Запитують своїх глядачів: «Яких громадян, на вашу думку, більше в країні?». Якщо прорадянських, то дзвоніть першим номером телефону. Якщо вважаєте, що проєвропейських, то ваш номер телефону другий, який бачите на своїх телеекранах. До речі, у Вінниці та Сімферополі наші кореспонденти поцікавились в людей, а як люди сьогодні відрізняють, коли брехливий компромат говорить про політика, а коли говорить жорстку правду. Ось, як люди вважають.

Крим: - Ну, как отличаю? Конечно, как говорится, брехня надоела и так до такой степени нам… А Ющенко – это вообще, он… Ну, вы сами знаете, это… Ну, как сказать? Американский…

- Вообще я… Политика – это грязное дело.

- Ну, предположим Янукович и Тимошенко, ну, ясно, что один что-то, все-таки, дал в цифрах, а второй говорит.

- Вот я работаю – это жестокая правда жизни. А когда… Это так, знаете, из области фантастики каждый друг на друга.

- Ну, с юридической точки зрения это конкретизация фактов. Если брать… Вот я уже экспериментировал это на жизни. Ходил, допустим, в «Партию Регионов», просил о помощи, в «Нашу Украину». Все я по чуть-чуть записываю. Конкретно, конкретно никто помочь не может.

- По жизни, наверное, как оно в реальности бывает.

- Может быть, на него это наговоры, может, это самое…

Вінниця: - В передвиборчий час много всяких заяв со стороны политиков, но я, например, четко определен, моя позиция четко определена, относительно кого я буду голосовать.

- Ну, как правду выделить понятия не имею.

- А слово Боже каже «По ділам їхнім узнають і їх».

- Ну, треба просто слухати їх уважно і відсіювати, де правда, а де брехня.

- Просто я рахую, напевно, вчинками тими, що можна відрізнити по тих вчинках, які було зроблено з їх сторони.

- Треба слідкувати. Ви розумієте, якщо зараз кажуть, там, наприклад, що треба дати дітям війни… В той час, як вони голосували я ж бачила і чула, що проти. А зараз… Ну, то треба просто добре знати.

- Я не вірю жодному з політиків і не можу відрізнити, хто каже правду. Мені здається, що зараз люди вже зневірились взагалі.

- От попробуй і відрізни цю правду від брехні.

- От єдине, що по-моєму, на виборах зараз присутнє, то це от ті наклепи, які вони говорять друг на друга. Оце, по-моєму, правда, насправді.

ВЕДУЧИЙ: Так люди відрізняють правду від брехні про політиків. В центрі від блоку Юлії Тимошенко Олег Ляшко. Від «Партії вільних демакратів» Михайло Бродський. У них багато є зауважень заочно. Очна ставка в раунді другому. Давайте я почну від Вас, пане Олеже. От «Вільні демократи» достатньо жорстко, навіть лайливими словами обзивають політиків, але головним в критику в них потрапляє, хто? Лідер вашого блоку – Юлія Тимошенко, так? Ну, і Юрія Луценко нещодавно, так? Скажіть, будь ласка, що вони від вас хочуть, на Вашу думку, якщо так критикують?

Олег Ляшко, БЮТ: Я думаю, що це питання варто було задати «Вільним демократам».

ВЕДУЧИЙ: Ні, я хочу зрозуміти, як Ви це розумієте. Почнете Ви, а дальше ми послухаємо «Вільних демократів».

Олег Ляшко: Як ми це розуміємо? Ну, очевидно…

ВЕДУЧИЙ: Прошу. «П’ять копійок» працюють.

Олег Ляшко: Очевидно, людей жаба давить, що ми в парламент проходимо, що більшість країни за нас, а вони пролітають, як фанера над Парижем, то вирішили і…

ВЕДУЧИЙ: Скажіть одним словом, правду кажуть про вас все, що ми слухаємо з уст «Вільних демократів» чи неправда? Одним словом?

Олег Ляшко: Я думаю, що неправду, звичайно, але чи все я не знаю.

ВЕДУЧИЙ: Пане Михайле, Ви все знаєте. Тепер я хочу зрозуміти від Вас, що ви взяли за центр своєї мішені, так, як ви критикуєте їх?

Михайло Бродський: Понимаете, я у себя на блоге в Интернете объяснил, что ну, так случилось, что мы откололись от БЮТа, «Партия Яблоко», переименовались с пришедшими к нам из «Поры» людьми и с других партий, переименовались в «Партию вольных демократов», потому что чувствуем себя вольными людьми, людьми, которые не только за свободу, а еще имеют желание что-то менять. Вообще-то мы либералы. И конечно же, мы знаем про них всю правду. И эта правда и заставила нас уйти из БЮТа.

ВЕДУЧИЙ: Яка це правда вас так заставила?

Михайло Бродський: Ну, она говорит о том, что их слова, к сожалению, не соответствуют делам. Но когда мы были в БЮТе, если вы помните, и даже до БЮТа, когда я поддерживал…

ВЕДУЧИЙ: То тоді слова і діла соответствовали, да?

Михайло Бродський: Секундочку, когда я поддерживал… Нет, я просто не знал внутреннюю суть этих людей. Кстати, к Олегу у меня лично никаких претензий. Так вот, когда мы критиковали Януковича и я в 2004-м году, выйдя на «УТ-1», рассказал всю правду про Януковича, про «Партию Регионов», мне аплодировала вся «Наша Украина», весь БЮТ и так далее, и тому подобное. Это была правда про других.

ВЕДУЧИЙ: Тоді скажіть правду нам зараз.

Михайло Бродський: Вы знаете, когда правда про других, то ей всегда аплодируют, а когда правда про нас родненьких, про БЮТ условно, или там, про других, про Луценка, то это плохая правда, потому что она же правда про меня самого родненького, понимаете? Она обидная, эта правда, потому что Юрий Луценко, там, например, использовал бюджетные деньги на полеты самолета вместе того, чтобы эти деньги, например, направить на другие вещи, которые положено. На западе такой политик бы вообще не имел бы шанса вообще на участие в политике.

ВЕДУЧИЙ: Пане Михайло, коли Ви кажете, що Ви кажете правду, можна конкретику, одну конкретику і тоді буде Олег реагувати? А то він стоїть в центрі…

Михайло Бродський: Пожалуйста, сегодня говорят неправду про тендерную палату. Про то, что в списке…

ВЕДУЧИЙ: Хто каже? Вони кажуть, так?

Михайло Бродський: Ну, Турчинов заявил. Секундочку, Олег, я прошу, потому что у меня тут столько монет, я тебе все равно… Дай сказать. Вот «Зеркало недели», да, сегодня? Не БЮТ, не я говорю, а уже «Зеркало недели» говорит о том, что семейные объятия государственных закупок сегодня люди из тендерной палаты, которые обворовали страну на семь миллиардов гривен, все в полном составе в списке БЮТ. Яценюк, Осика, они контролирующие…

ВЕДУЧИЙ: Не Яценюк. Яценюк в нас міністр закордонних справ.

Михайло Бродський: Яценко, прошу прощения. Яценко. 11 фирм… Он фирмы даже называл своей фамилией. То есть, у человека совести вообще… У него и ума нет. А Турчинов на передаче на «Интере» накричал на Одарича и кричал: «Сам дурак». Он младший научный сотрудник. Над ценой семь миллиардов гривен. Не за эти ли деньги вы случайно кампанию проводите?

ВЕДУЧИЙ: Пане Олеже, прошу. Тепер я хотів, щоб Ви, по-перше відреагували на все, що ми зараз почули, але крім того…

Михайло Бродський: Это насчет правды, пожалуйста. Олежик, почитай, если не прочитал. Это «Зеркало недели». Дружеский вам блок…

ВЕДУЧИЙ: Добре. Давайте ще… Палати ще немає. Я просто хотів, щоб Ви, Олеже, уточнили, якщо вони вийшли від вас і знають все про вас, то вони вийшли від вас і ви знаєте все про них. Чому ми не чуємо від БЮТ реальної критики в адресу «Вільних демократів»?

Олег Ляшко: Бо «Вільні демократи», «Партія вільних демократів» не варта того, щоб блок Тимошенко звертав на неї увагу і присвячував час на…

ВЕДУЧИЙ: А що значить «не варто»?

Олег Ляшко: Не варто, бо немає такої партії. Це не партія, це придумано за місяць до виборів.

ВЕДУЧИЙ: Мінюст каже, що є така партія.

Олег Ляшко: Хвилиночку, Мінюст в нас казав, що в нас є і партія «Пора» і…

Михайло Бродський: Партія «Яблуко»… Я вибачаюсь, партія «Яблуко» була створена в 2000-му році.

ВЕДУЧИЙ: А потім розпущена. Тільки давайте без…

Михайло Бродський: Ні, ні, не була розпущена, а було прийнято рішення про входження в партію «Батьківщина», але воно було призупинено з’їздом, це рішення. І поновилися вже, як «Партія вільних демократів», тому нам на сьогоднішній день сім років.

ВЕДУЧИЙ: Добре, зрозуміло. Давайте без історії партій.

Олег Ляшко: «Партія вільних демократів» поновилась після того, як Михайлові не дали похазяйнувати в Києві від імені Юлії Володимирівни Тимошенко.

Михайло Бродський: Отлично.

Олег Ляшко: Після цього з’явилася нова партія, яка тепер сьогодні намагається довести, що Юля погана.

ВЕДУЧИЙ: Пане Олеже, це особисті, Ви вважаєте, мотиви?

Олег Ляшко: Звичайно.

ВЕДУЧИЙ: Особисті пана Михайла до Юлії Володимирівни? Прошу реагуйте.

Михайло Бродський: Хвилиночку, я пять монет бросил. Значит, я хочу звернутись до киян. Кияни знають, що я єдина людина, яка в Київраді вже півтора роки кажу кожного дня: «Люди добрі, ця божевільна людина краде у вас землю, краде у нас життя, краде у нас майбутнє і в наших дітей краде чудове місто Київ». Я ось тут приніс, отут в мене 12 земельних справ.

ВЕДУЧИЙ: А яким це стосується пана Олега?

Михайло Бродський: Пана Губського ось тут на мільярд доларів землі, яку Губський збирається зараз вкрасти за допомогою Чернівецького. Всі ці справи…

ВЕДУЧИЙ: Так, збирається чи вже здійснив це?

Михайло Бродський: Всі діла перейшли вже через земельну комісію, яку очолює бютовець Євлах. І ось я киянам кажу: «Я не дам цього зробити».

ВЕДУЧИЙ: Прошу.

Олег Ляшко: А я хочу звернутися до киян і повідомити…

Михайло Бродський: Будь ласка, мільярд доларів ціна.

ВЕДУЧИЙ: Пане Михайле, слухаємо пана Олега тепер.

Олег Ляшко: І повідомити, як напередодні виборів 2006-го року я був свідком розмови Михайла Бродського і Андрія Іванова, який став депутатом блоку Тимошенко у Київській міській раді. Я категорично заперечував проти того, щоб ця людина була в нашому списку. Я говорив з цього приводу з Юлею. Вона мене підтримала, але на превеликий жаль, очевидно, Михайло з Андрієм Івановим про щось домовились і воно врешті… І його партнери виявились в списку БЮТу, а потім пішли звідти. І вони не менші власники земельних ділянок у Києві, підприємств, енерго, хлібобулочних, ніж…

Михайло Бродський: Все?

Олег Ляшко: Ні.

ВЕДУЧИЙ: Панове, можна я?..

Олег Ляшко: Будь ласка, ні, ні, я відповім.

ВЕДУЧИЙ: Панове, ми все більше і більше чуємо правди, ну…

Михайло Бродський: Ну, молодец. Олежик, ну, давай правду дальше. Кто ко мне прислал Иванова?

Олег Ляшко: Не знаю.

Михайло Бродський: Ну, ты врешь.

ВЕДУЧИЙ:: Пане Михайле…

Михайло Бродський: Турчинов прислал записать его в список.

Олег Ляшко: Михайло, я кажу правду. І бачить Бог, що я не знаю.

Михайло Бродський: И его партнера Хмельницкого Юля записала в Верховный совет. Олежик, и вы сидите в их офисе.

ВЕДУЧИЙ: Пане Михайле…

Михайло Бродський: В офисе Иванова и Хмельницкого.

ВЕДУЧИЙ: Шановні виборці і глядачі…

Михайло Бродський: За их места, за то, что сегодня обворовывают Киев и страну вы сидите в мраморе и в граните, в 4000 квадратных метров, которые стоят 25 миллионов долларов.

ВЕДУЧИЙ: Пане Михайле, я тепер хочу Вас повернути до програми.

Михайло Бродський: Воры.

ВЕДУЧИЙ: Перше, що хочу сказати нашим глядачам? Ви, напевно, не знаєте, хто такий Іванов, і що таке туріска, тому прошу наших гостей повернутися до теми нашої розмови так, щоб наші глядачі розуміли, про що йде мова. Кажуть соціологи, що виборець вже от так наївся від потоків бруду політиків одних на одних. І от моє запитання буде, чи бачить народ, наприклад, за критикою в адрес Юлії Володимирівни конструктивні ідеї від «Вільних демократів»?

Михайло Бродський: Это правда, это не критика.

ВЕДУЧИЙ: Якщо ви весь час виборчої кампанії виключно критикуєте.

Михайло Бродський: Чому пішли на вибори? Для того, щоб змінити списки. Навіщо було знову продавати місця в списку?

ВЕДУЧИЙ: В Вас є факти продажу місць?

Михайло Бродський: Так, Яценко.

ВЕДУЧИЙ: Кажіть.

Михайло Бродський: Яценко з тендерної палати купив собі в списку місце.

ВЕДУЧИЙ: За скільки?

Михайло Бродський: Він купив за15 мільйонів доларів місце. На ці гроші вони проводять виборчу кампанію. Я вам більше того скажу, вкрав він разом зі своїм партнером Рублевським ще більше.

ВЕДУЧИЙ: Пане Олег, прошу. Правила. 15 мільйонів і з цього моменту Ви реагуєте.

Олег Ляшко: З 15 мільйонів? Значить, якби це відповідало дійсності, то Михайло би давно написав заяву в правоохоронні органи.

Михайло Бродський: Послушай, я еще раз говорю.

Олег Ляшко: Людина або повідомляє про злочини, якщо знає, а якщо не повідомляє, то передбачена кримінальна відповідальність.

Михайло Бродський: По закону України все, что озвучено в средствах массовой информации, это все я сейчас говорю, это и є повідомлення и вам сейчас Минюст подтвердит, для прокуратуры. Я больше того скажу, я рассказывал очень много интересного и про Черновецкого, и про БЮТ, и про ваши места в списке, и про Турчинова, и про Тимошенко, про ее дома, но до сих пор все тишина. Два дня назад Тимошенко в Черкассах. Ее охрана на джипе сбивает на центральной улице офицера СБУ, у которого сегодня должна была быть свадьба. Он лежит в реанимации по сей день. Машину остановила вторая машина. Пересадили охранников сюда, бросили на месте все это и удрали с места происшествия. Сразу Богу, рядом была газета «Антенна». Все это зафиксировано. Так вот закон один для всех. Ющенко разберется с этим.

ВЕДУЧИЙ: Пане Михайло, добре, і правила в нас теж одні для всіх. Пан Олег говорить. Прошу.

Олег Ляшко: Я хочу, щоб наші глядачі розуміли, чому Михайло розказує про ці всі белетристику і тріллери.

ВЕДУЧИЙ: Чому?

Олег Ляшко: Насправді, це не відповідає дійсності те, про що він говорить. І мотивується це тим, що людина просто ображена. Чому так ображена незрозуміло.

Михайло Бродський: Чим я ображений, Олег?

Олег Ляшко: Я сьогодні був…

Михайло Бродський: Я сам не пішов…

Олег Ляшко: Михайло, ти ображений тим, що Юля відсунула тебе від Києві, що ти не маєш можливості… От Губський, очевидно, має, а ти не маєш.

Михайло Бродський: Ну, зачеп этот разговор? Я ушел тогда, когда…

Олег Ляшко: А ти не маєш можливості гребти ті мільярди, які тобі очі колять, що хтось інший має.

Михайло Бродський: Олег, я добровольно сдал должность главы фракции в Киевсовете БЮТа, когда ваша фракция проголосовала за…

Олег Ляшко: Михайло, добровільно здав після того, коли Юля не дала тобі можливості керувати в Києві.

Михайло Бродський: Олег, ну, дай сказать.

ВЕДУЧИЙ: панове, ви знову говорите разом.

Михайло Бродський: Ты нагло лжешь мне. До сегодняшнего дня я считал, что ты приличный человек, а ты наглый лжец такой, как и вся твоя команда.

Олег Ляшко: До вчорашнього дня ти Медвєдєва рахував брехуном.

Михайло Бродський: И вся твоя команда. И улыбается нахально.

ВЕДУЧИЙ: Пане Олеже, я хочу, поки на Вас звучать звинувачення, Ви відреагуєте, але поясніть, будь ласка…

Михайло Бродський: Это так, как ты Морозу давал…

ВЕДУЧИЙ: Пан Михайло сказав, що скільки вони вас не критикують, ви весь час мовчите. Скажіть, будь ласка, якщо Ви вважаєте, що це все неправда, чому на кожне звинувачення збоку «Вільних демократів» БЮТ не подає в суд?

Олег Ляшко: Відповідаю. Я сьогодні був в Чернігівській області, в Варвинському районі, в селах Озерни і Дащенки проводив зустрічі з виборцями. Один чоловік, здається, в селі Дащенки на прізвище Ященко, старий-старий ветеран, він сказав мені таке, коли дізнався, що я буду на ефірі з Бродським, він сказав: «Передайте Бродському, що нехай збирає свої речі і від’їжджає з України, якщо він і далі буде продовжувати...». Тобто, насправді, люди…

ВЕДУЧИЙ: Добре. Поки Ви там чемодан, Бродський, складаєте, скажіть, чому ви в суд не подаєте?

Олег Ляшко: Бо люди і так все розуміють.

Михайло Бродський: Я хочу обратиться к киевлянам…

ВЕДУЧИЙ: Чому вони в суд на вас не подають, скажіть, будь ласка?

Михайло Бродський: И хочу обратиться ко всем нормальным людям. Вы вообще слышите риторику БЮТа? Послушайте, это не партия «Свобода» говорит, это говорит БЮТ.

Модерато Партія «Свобода» в нас… А це БЮТ.

Михайло Бродський: Послушайте, что они говорят. Может быть, всем уехать.

Олег Ляшко: Ні, не всім, а тільки тим, хто каже неправду нагло і…

Михайло Бродський: Ну, тогда вам первым надо ехать.

ВЕДУЧИЙ: Давайте по правилах тепер. Ну, це говорили про «Свободу» інше, не про вас.

Михайло Бродський: Вам первым надо ехать, Олежик.

ВЕДУЧИЙ: Добре. Давайте я хочу від вас почути тепер…

Олег Ляшко: Михайло, виборці вважають по-іншому.

ВЕДУЧИЙ: А як Ви вважаєте, чи маєте Ви, коли Ви?..

Михайло Бродський: Якщо б ваші лідери мали сміливість прийти в ефір, то виборці би вважали по-іншому. Ти розумієш?

ВЕДУЧИЙ: Ну, не бачить мене. Пане Михайло, скажіть, будь ласка, чому Ви не подаєте про відомі Вам ці факти кожне раз замість виходити з критикою на них подавати позов в суд?

Михайло Бродський: Все свои заявления, которые я делаю…

ВЕДУЧИЙ: Ви оформляєте?

Михайло Бродський: Я их делаю официально в газетах, в интервью, публично. Это все заявления являются официальным обращением к силовым органам. И прокуратура обязана… И это записано так в законах. И милиция обязана, и СБУ обязано эти факты расследовать. Ну, в связи с тем, что они все находятся под колпаком власти президентской и боятся Тимошенко, СБУ сегодня первый заместитель Турчинов, бывший председатель СБУ и так далее, они ничего не расследуют.

ВЕДУЧИЙ: Я зрозумів Ваш аргумент.

Михайло Бродський: На всякий случай.

Олег Ляшко: Блок Юлії Тимошенко перебуває в опозиції і немає жодного впливу на діяльність правоохоронних органів. Генеральну прокуратуру очолює висуванець із донецького клану. Інші правоохоронні органи так само контролюються донецьким кланом.

Михайло Бродський: Генеральну прокуратуру очолює висуванець Ющенка.

Олег Ляшко: Якби хоча б що-небудь із того, що розказує Бродський, відповідало дійсності, я думаю, що давно би вже порушили справи за відповідними фактами. Однак, дійсності це не відповідає.

ВЕДУЧИЙ: Пане Олеже, тепер ми повертаємось до іншого моменту.

Михайло Бродський: Я тобі обіцяю, що справи будуть.

Олег Ляшко: Михайло, якщо ці справи будуть будуватися на публікації, на газетних публікаціях, то довіри до цих справ, тим більше, що зважаючи, як їх розслідуватимусь наші органи…

Михайло Бродський: Я тобі обіцяю, що будуть ще й документи.

Олег Ляшко: Буквально вчора ти говорив про те, що наші правоохоронні органи не працюють, а сьогодні ти розказуєш, що вони об’єктивно розслідують проти нас справи.

Михайло Бродський: Я же сказав, що вони не працюють.

ВЕДУЧИЙ: Пане Олеже, скажіть, будь ласка, яку правду Ви знаєте про «Вільних демократів» і її приховуєте від виборців? Швидко тільки, бо це наш час вийшов.

Олег Ляшко: Правду про «Вільних демократів» я не знаю жодної, бо я не знаю, що є така партія взагалі. Я дізнався про неї місяць тому. Але я знаю і можу пояснити, чому Михайло себе так веде. З двох мотивів, оскільки його партія не має жодного рейтингу, він або відпрацьовує гроші, які отримав від наших конкурентів, політичних конкурентів.

ВЕДУЧИЙ: Вам відомо, хто дав гроші? Скажіть, хто дав гроші?

Олег Ляшко: Я можу здогадуватись.

ВЕДУЧИЙ: Хто?

Олег Ляшко: Що це на користь «Партії Регіонів» іде діяльність, яку сьогодні…

ВЕДУЧИЙ: Добре. Панове, це був гонг для вашої дискусії. Зараз буде час експертів, які дуже уважно слухали. Отже, зустрілись, поговорили «Вільні демократи» і блок Юлії Тимошенко.

Михайло Бродський: Завтра в нашей стране наступает ответственность наступает в виду синяков под глазами.

ВЕДУЧИЙ: Добре. Надіюсь, що це не про мій синяк і не мої очі. В мене би були контактні лінзи. Добре. Час для експертів.

Олег Ляшко: Я сподіваюся, що наші глядачі звернуть увагу…

ВЕДУЧИЙ: Пане Василю, від соціалістів зауваження на дискусію цих сил?

Василь Сільченко: Я продовжую дивуватись цинізму наших аргументів, і тому мені практично немає, чого сказати кожній із сторін. Хіба що тільки одне, одну маленьку деталь, що справді у списках БЮТу сховалися найбільші шахраї земельних ресурсів моєї рідної Київщини, де я знаходжуся і являюсь депутатом закріпленим за Київською областю. І коли називали і Богдана Гунського, і Сергія Осику, то це ні для кого не секрет. Я нещодавно мав зустріч у селі Щасливому із вчителями та лікарями, яким указом президента було виділено по 15 соток. І нажаль, тоді, допоки виготовлялась документація, раптом ця земля зникла, так розпорядився на той час голова адміністрації Поляхович. І виходить так, що… Я перепрошую, я завершу думку. Виходить, в решті-решт, що ця земля за тими структурами, яку очолюють вказані колеги із блоку Тимошенко. Тому не можу не погодитись із паном Михайлом.

ВЕДУЧИЙ: Такі були зауваги. Дякую, пане Василь. Зрозуміло. Це Ви пана Валерія забираєте.

Василь Сітченко: За ту аргументацію, які він приносить по відношенню до списку Блоку і його…

ВЕДУЧИЙ: Незгоди від експерта від «Партії Регіонів». Час передати мікрофон пану Валерію. З чим були незгодні, слухаючи цю дискусію?

Валерій Бондик: Демократизм дискуссии проявляется в том, что каждая сторона имеет право донести и аргументировать свои доводы. Но мне очень не понравилось, когда одна из партий, знаете, так, как старший брат начинает поучать некую маленькую партию. Это такая же свободная политическая партия, которая, кстати, субъект избирательного права, избирательного процесса, сейчас она в бюллетне. И менторским тоном говорить, что вот вы как-то были или выросли из наших штанишек – так нельзя. Мы знаем представителей той или другой партии. Они должны доводить свою программу, свои цели и задачи как раз в дискуссиях, но дискуссия должна быть толерантная.

ВЕДУЧИЙ: А пан Олег ще сказав, що ваша сила, можливо причетна до фінансування «Вільних демократів». Ви на це не відреагуєте?

Валерій Бондик: Нет, конечно. У меня нет никаких ни фактов, ни оснований так говорить.

Олег Ляшко: Руслан, не перекручуйте мене.

ВЕДУЧИЙ: Роман. Я не перекручує, я кажу…

Олег Ляшко: Роман, не перекручуйте.

Михайло Бродський: Він припускав.

ВЕДУЧИЙ: Припускав. Я сказав, що Ви підозрюєте.

Олег Ляшко: Ні, я навіть і не припускав. Я казав про те, що Михайло в інтересах «Партії Регіонів» льє відра бруду на блок Юлії Тимошенко.

Валерій Бондик: Мне кажется, кто может финансировать Михаила? Он давно состоявшийся бизнесмен.

ВЕДУЧИЙ: Добре. Я зрозумів. Тепер Ви уточнили, я забираю свої слова.

Валерій Бондик: Если следовать этой логике, то в интересах той или другой партии можно обвинить и кого-то другого из наших оппонентов сегодняшних.

Михайло Бродський: Тогда партия «Свобода» то же самое в интересах…

Олег ляшко: Так, абсолютно правильно, так, абсолютно правильно.

Михайло Бродський: Да, но только что Вы слышали, что она говорила о «Регионах».

ВЕДУЧИЙ: Добре. Зараз мікрофон заберуть. Прошу. Тепер від «Нашої України, народної самооборони» Ваші зауваги на аргументи цих сторін?

Михайло Бродський: Все, кто против БЮТ, они все работают на…

ВЕДУЧИЙ: Пане Михайло, час Владислава. Владиславе, говоріть в мікрофон.

Владислав Каськів: Дякую, Романе. Ну, ця дискусія навіяла на один простий висновок, який дуже непопулярний в рамках цієї виборчої кампанії, це те, що святих політиків і святих політичних сил немає. Проблема лише в тому, що не всі мають можливість і силу це визнати. Я хочу звернути увагу, якраз «Наша Україна, народна самооборона», вона проходить процес оновлення і ми не приховуємо цей процес. Ми стаємо тільки сильніші від цього. Це прикра дискусія. Я хочу виявити солідарність нашим партнерам – блоку Юлії Тимошенко. Це непроста дискусія була для них, але я переконаний, що це також робить їх тільки сильнішими.

ВЕДУЧИЙ: Зрозуміло. Навіть зекономили час. Пані Ірино, прошу Ваші зауваження на дискусію?

Ірина Фаріон: Шановна громада, якщо ви уважно слухали цю дискусію надзвичайно цікаву, то в центрі цієї дискусії були гроші. Якщо в центрі дискусії нашої з паном-регіоналом були, власне, ідеї, то тут в центрі дискусії були гроші. Це цілком логічно, бо блок Юлії Тимошенко ні з чим іншим у вільних головах виборців, як з грішми не асоціюється. Це перше. Друге – я дякую панові Бродському, що він стільки сказав тут цікавих речей. І згадую Біблію, «Правда – це те, що робить нас вільними». Можливо, тому ви назвались «Вільними демократами». Хоча на перший погляд мені здавалося це алогічним, тому я хочу, щоб наші з вами слухачі дуже добре вслухалися в тем, про що ми говоримо. Іще одне зауваження до представника БЮТу. Тут я погоджуюся з паном із «Регіонів», єдине, в чому я з ним можу погодитись, що з висоти вежі так званого вашого «мега і гіга блоку» повчати когось і називати когось малими партіями… Шановний пане, малість партії визначається наразі не кількістю членів, а якістю роботи.

ВЕДУЧИЙ: Добре. Це були зауваги наших експертів. Я хочу, щоб ви підсумували. Буквально по 20 секунд маєте. Чи вважаєте ви, що така дискусія, яка була заочною, а сьогодні стала очною, принесе вам розуміння, я не говорю про підтримку, а розуміння виборця?

Михайло Бродський: Я могу сказать, что к сожалению, такой дискуссии не должно быть. Эту работу, которую делал я, должны делать журналисты. Ну, к сожалении, в нашей стране свободы слова пока еще нет, как таковой. У нас свобода…

ВЕДУЧИЙ: Як бачите, є, ми говоримо.

Михайло Бродський: Та, ну, перестаньте. Свобода слова за деньги. Если бы вы все вот эти факты, о которых я говорю, как информационные поводы, которые я уже много раз говорил, делали бы у себя на канале частных новин…

ВЕДУЧИЙ: Частных? Ми не частных.

Михайло Бродський: Частных.

ВЕДУЧИЙ: Ми подаємо ваші всі прес-конференції. Вони озвучуються.

Михайло Бродський: Если бы вы делали частных новин, если бы вы их делали информационными поводами и озвучивали, и информировали людей, и люди бы имели возможность думать, так вот здесь бы господин Ляшко нагло бы не врал. А в чем его задача? Вот в такой короткой дискуссии облить грязью, сказать неправду и выйти, как это делает Турчинов. Это стиль их блока.

ВЕДУЧИЙ: Зрозуміло. Все, дякую, пане Михайло. Ми дали час, щоб це все було сказано в ефірі. Тепер, пане Олеже, чи вважаєте Ви, Ваша така форма реакції на критику з боку «Вільних демократів» додає вам сим патики, чи як то можна говорила, електорат?

Олег Ляшко: Я думаю, що люди бачать, хто є, хто, тим більше, що вчора на «Свободі» Савіка Шустера 85 відсотків опитаних назвали Михайла Бродського нечесним політиком. І його сьогоднішня поведінка в студії, і ті аргументи, які він наводить якраз підтверджують відомий всій країні факт. Я думаю, що після сьогоднішньої дискусії в нас добавилось ще більше прихильників і зменшилось їх у Михайла. Й

ВЕДУЧИЙ: Дякую, пане Михайле. І дякую, пане Олег. Кажуть, що вибори дуже подібні взагалі до рибалки. В обох випадках ті, хто ближче дна, клюють на обіцянки ситного життя, які спускають зверху. Реклама, панове.

(реклама)

ВЕДУЧИЙ: Кажуть, якби в часи Анни Кареніною міністром транспорту був Рудьковський, то їй би не довелося кидатися під поїзд, а достатньо було би купити квиток на проїзд. «П’ять копійок» повернулися в прямий ефір із запитанням «Яких, на вашу думку, громадян в нашій країні проживає більше?». Якщо вважаєте прорадянських, то перший номер телефону. Якщо проєвропейських, то других номер телефону на ваших екранах. А ми в людей спитали… От є люди на місцях, які мешкають і живуть, і бачать кандидатів в депутати, політиків, і знають про якісь їх реальні, наприклад, корупційні дії. Чому ж вони далі голосують за ті політичні партії, по списках яких ідуть ці люди? От ось вважають люди з Вінниці та Сімферополя.

Крим: - Мані-мані.

- Ну, понимаете, это все зависит от культуры человека.

- Та, по-другому, в общем-то, и не получится, к сожалению.

- Людям нужен кто-то, кто бы за них заботился. Люди не могут охватить всю свою жизнь, понимаете?

- Гречку раздают им вовремя.

- Нет, люди только могут предполагать. Они смотрят по телевизору, сопоставляют это все с реальностями жизни, плюют на все и живут, как могут.

- Уже не первый год задаривают не то, что подарками, даже тех бабушек, которые пенсионеры и живут на считанные копейки, задаривают деньгами.

Вінниця: - Видимо у них есть свои убеждения относительно этих лидеров. Они им верят, поэтому они и голосуют за них.

- Люди вже просто не бачать інших і голосують по привичці, може бути.

- Большинство вообще не разбирается и не понимает, чем они отличаются.

- Вибирають із всіх злів менше.

- Ну, голосують, напевно, не зовсім… Ну, які не зовсім освідченні і не зовсім знають правду.

- А почему же они голосуют? Ну, видимо, народ плохо осведомлен об этом. Просто не знают, наверное об обмане.

- Я їжджу по східних областях. Що з тієї сторони люди зазомбували, ну, з цієї сторони ще більше їх зазомбували. Вони прожили при розвалі союзу, як і при союзі, в них робота була і все. І вони зовсім не відрізняються. Вони не хочуть нічого чути, не хочуть… Вони ніколи за кордоном не були, їм це неінтересно. Їм хочеться до Росії, хочеться, щоб все по-старому було. А нам, які побували за кордоном, побачили, як люди живуть за кордоном, робітники, все, то хочеться туди прогорсувати, правильно?

ВЕДУЧИЙ: Такі думки в народу напередодні виборів. А в нас напередодні виборів знову зустрічаються ті, хто ведуть свої виборчі кампанії на критиці один одних. Від блоку «Наша Україна, народна самооборона» Владислав Каськів.

Владислав Каськів: Ще раз добрий вечір.

ВЕДУЧИЙ: Так, добрий вечір. Зустрінеться із Василем Сітченком. Ви 14-й номер, так, я правильно сказав?

Василь Сітченко: Добрий вечір.

ВЕДУЧИЙ: Від соціалістів.

Василь Сітченко: Я волів би бути 13-м, бо я люблю це число, але не повезло.

ВЕДУЧИЙ: Добре. У раунді третьому. Пане Василю, я почну від вашої політичної сили, так? Ваша вся політична реклама в вигляді, принаймні реклами тої, яку ми бачимо від соціалістів, це відео-ролики, в яких, починаючи від спікера і інших яскравих представників соціалістів, лунає виборча риторика в вигляді критики почесної голови партії «Наша Україна», президента. Тобто, Ви вважаєте, що на антипрезидентській риториці ви здобуваєте більше прихильників соціалістичної ідеї? Прошу.

Василь Сітченко: Ми вважаємо, що дочасні вибори - це політична авантюра президента Ющенка, якому доведеться за цен рано чи пізно відповідати, і тому сьогодні вибори, які базуються всупереч законів України, рано чи пізно будь-яка політична сила може по результатах, які не задовольняють, оспорювати у судах різних інстанцій. Тому говорити за ціну цього питання, як дочасні вибори, я думаю, що про це ми поговоримо пізніше. Але в будь-якому випадку президент Ющенко порушив конституцію, порушив закони, і тому він повинен нести персональну відповідальність. Це наша ключова позиція нашої політичної сили. Ми говоримо про те, що вся та критика, яка велася в адрес нашої політичної сили - Соціалістичної партії України, Олександра Мороза, звелась до того, що ми виступаємо за передачу прав і владу на місця місцевим самоврядуванням, ліквідацію вертикалі влади, вертикалі влади. І власне кажучи, як... Перепрошую. Як тої вертикалі, яка є основою корупції в державі, і власне, демонструється сьогодні на місцях, як ведеться підготовка до виборів.

ВЕДУЧИЙ: Я зрозумів.

Василь Сітченко: І участі, перепрошую, закінчу думку.

ВЕДУЧИЙ: Пане Василю...

Василь Сітченко: І участі особисто президента у цих виборах на стороні одної політичної сили.

ВЕДУЧИЙ: Добре. Я... Просто Ви закінчили аргумент, чому ви ведете саме так виборчу свою кампанію і ми зрозуміли. Пане Владислав, Ви довго не реагували, отже, Ви згодні зі всіма тезами соціалістів і не ведете критику соціалістичного табору, правильно я зрозумів?

Владислав Каськів: Знаєте, я навмисне не кидав цих п'ять копійок, тому що це лебедина пісня соціалістів, тому, напевне, їм ж можливість виговоритися одна з останніх.

ВЕДУЧИЙ: Але з аргументами Ви погоджуєтесь, так?

Владислав Каськів: Ну, очевидно... Ну, якраз хочу с приводу аргументів сказати декілька слів. От якраз на антипрезидентській риториці соціалісти і втратили навіть примарний останній шанс потрапити в парламент. І причина цьому не якісь, там, дрібні обставини, а ті реальні політичні процеси, які відбуваються в Україні. На щастя, напевно, для України всі ці політичні партії: соціалісти, комуністи і інші, вони перестали... Вони ще, может, залишаються формально політичними партіями, але вони вже перестали бути політичними силами. Вони є просто придатком до "Партії Регіонів", і тому в них, ну, немає сенсу виборцям вже їх підтримувати, як такі. І я підкреслюю, це і соціалістів, і комуністів стосується, і інших, там, регіоналів, як Вітренчиської, припустимо, партії.

ВЕДУЧИЙ: Пан Василь, говоріть.

Владислав Каськів: Тому обставини... Тобто, в нас не час на дискусії не політичні, а політологічні.

ВЕДУЧИЙ: Зрозуміло.

Василь Сітченко: Дозвольте мені вставити два слова.

ВЕДУЧИЙ: Вставити п'ять копійок.

Василь Сітченко: Вставити п'ять копійок.

ВЕДУЧИЙ: Прошу.

Василь Сітченко: Тому що по суті справи Ющенко продовжує в своїй політиці робити все можливе, щоб забрати на себе повноваження колишнього президента Кучми. Соціалісти проти цього виступають. От і вся причина. І всі, всі, власне кажучи, аргументи зі сторони і команди Ющенка в адрес критики нашої партії. І якби забрати із безкінечних бігбордів, що ми знімемо депутатську недоторканність, яка власне, нічого народу не приносить, не приносить, то які аргументи може бути команда Ющенка нам давати?

Владислав Каськів: Мені смішна...

ВЕДУЧИЙ: Панове, оскільки ви перекидаєте одне одного п'ятьма копійками, я розверну розмову. Давайте почнемо з цього, а як би мала виглядати виборча боротьба, цивілізована виборча боротьба в цивілізованій Україні між "Нашою Україною, народною самообороною" і соціалістами в порівнянні з тим, що зараз йде? Ми почули аргументи. Як Ви бачите цивілізовану цю боротьбу політичну?

Владислав Каськів: Романе, я дуже дякую за це питання, тому що воно дозволяє мені акцентувати на одній дуже важливій для України обставині. Ми через 15 років після здобуття незалежності входим в абсолютно новий історичний період. Коли ця стара пещерна політика, яку старі політики сповідували з їхньої логікою, що вони весь свій політичний капітал заробляли лише на протистоянні, на такій театральній грі, переходить зовсім в іншу фазу. Зараз, цілком очевидно одне, що президент в цій країні існує в першу чергу для того, щоб бути лідером ідей, лідером прогресу для країни, тому зараз він і говорить, що першочергове питання - це є конституційна реформа. Вона в однаковій мірі стосується всіх: і БЮТу, і "Партії Регіонів", і "Нашої України", і інших політичних сил. Він про це говорить. Цілком очевидно, що в цей процес повинні бути втягнуті всі. Тим не менше, старі ці політичні сили вважають, що тепер кожному треба свою конституцію якусь висунути і вважають, що на протистоянні цих ідей...

ВЕДУЧИЙ: Пан Василь.

Василь Сітченко: Президент України два роки тому назад, просячи нашої підтримки, зголосився і підписав угоду про те, що він підтримає політичну реформу і його прибічники проголосували за проведення політичної реформи. І тоді, коли стало питання наповнити політичну реформу законом "Про місцеве самоврядування", передачу влади на місця, ліквідацію двовладдя на місцях, о тут президент і зашевелився, бо виявляється, відбирають у нього повноваження, виявляється, диктаторські повноваження зникають.

Владислав Каськів: Знаєте, я вже просто дуже конкретно хочу зупинити цю тему з приводу манкурства політичного, скажімо так. Перша відповідальність президента є чітка і зрозуміла - це збереження держави, збереження конституційного ладу і забезпечення можливості для реалізації свободи громадян. Те, що до речі, в нас відбувається в цьому...

Василь Сітченко: Якщо ліквідація...

Владислав Каськів: А все інше не має значення.

ВЕДУЧИЙ: Пан Василь говорить.

Василь Сітченко: Якщо ліквідація владних структур держави є і таким способом збереження держави, тоді я розумію, чому розігнаний верховний суд, чому не працює конституційний суд, чому практично сьогодні не діє прокуратура, чому сьогодні...

Владислав Каськів: Демонстрація апофеозу, абсурду. Ми стоїмо тут, борючись за депутатські мандати в парламенті, за довіру людей, по суті, при цьому опонент говорить про те, що президент руйнує цей інститут, розуміючи, що через два тижні вони будуть, предстануть перед судом людей. І люди за них будуть голосувати. Якщо вони вас оберуть, то ви будете в парламенті через два тижні. Нажаль, ця надія марна.

Василь Сітченко: Я думаю, що всі ми, всі політичні сили представлені на політичному олімпі, які входять в виборчий список, будуть представлені перед судом наших виборців. А виборці - люди в нас мудрі і вони розберуться, кому віддавати свої переваги, тому є проста українська поговірка "не кажіть гоп, допоки не перескочите", а там воно, життя, покаже.

ВЕДУЧИЙ: Пане Владислав, можна я почну від Вас зараз іншу трішки сторону?

Владислав Каськів: Так.

ВЕДУЧИЙ: Ми почули і не звернули увагу, Ви не звернули увагу про те, що пан Василь наголошував, що Ви... Чому вони ведуть критику президента під час цієї виборчої кампанії? Тому що ви користуєтесь ним, а це своєрідний, ніби, адмінресурс. Я от хочу просто, щоб ми всі, як виборці, і як глядачі, зрозуміли, от хто в нас зараз, на Вашу думку, під час цієї виборчої кампанії?.. Можна я почну від зворотного? Не користуються адмінресурсом? Можете назвати таку політичну силу, яка є в парламенті і не користується адмінресурсом?

Владислав Каськів: Роман, мені дуже важко коментувати термін "адміністративний ресурс", тому що існує політична вакханалія. В нас...

ВЕДУЧИЙ: Яка політична сила, яка є в парламенті, не робить політичної вакханалії? Почну від...

Владислав Каськів: Ніякої практично.

ВЕДУЧИЙ: Всі роблять вакханалію?

Владислав Каськів: Практично ніякої.

ВЕДУЧИЙ: І ви в тому числі?

Владислав Каськів: Але питання персональні... А от, що стосується "Нашої України", то я хочу наголосити, що це перша політична сила, яка знайшла в собі сміливість добровільно скласти депутатські мандати, написати заяви про добровільне вкладення влади заради майбутнього України.

ВЕДУЧИЙ: Пане Василю, Ви кажете. П'ять копійок, маєте право казати.

Владислав Каськів: А вони досі тримаються за крісла.

ВЕДУЧИЙ: Кажіть, панове.

Василь Сітченко: Кілька днів тому назад у районному центрі Макарові Київської області президент зібрав губернатора, заступника губернатора, голів районних державних адміністрацій і говорив, до речі, не про закінчення сьогодні польових робіт, про входження в опалювальний сезон, ну, про ціну на газ, а говорив про те, які конкретні кожен голова адміністрації отримав завдання на виборах, ну, природно, не за "Нашу Україну", ви ж розумієте, а за інші політичні сили. Тому, якщо це не використання адмінресурсу, то і в повному обсязі всі повноваження президента, тоді мені трудно про щось говорити.

ВЕДУЧИЙ: Я маю право на п'ять копійок. А можна уточнити мені, коли міністр-соціаліст Ніколаєнко влаштовує зустріч спікеру-соціалісту Морозу із харківськими студентами і вони говорять зовсім не про стипендії, то це адмінресурс чи ні? От як Ви скажете? От визнайте зараз це адмінресурс, не адмінресурс? І ми знаємо.

Василь Сітченко: Нажаль, я не був на цій зустрічі, але я одного разу був на зустрічі Ніколаєнка у...

ВЕДУЧИЙ: Скажіть, будь ласка, це так чи ні?

Василь Сітченко: Перепрошую.

ВЕДУЧИЙ: Коли міністр Рудьковський приїжджає в?..

Василь Сітченко: Дайте я закінчу цю думку.

Владислав Каськів: Це абсурдна дискусія.

ВЕДУЧИЙ: Ні, ні, дайте просто оцінку цій...

Василь Сітченко: Перебуваючи у Борисполі на зустрічі із вчительськими колективами Міністр Ніколаєнко сказав: "Я звітую, як міністр за проведену роботу".

ВЕДУЧИЙ: Добре.

Василь Сітченко: Звітування.

ВЕДУЧИЙ: Тобто, Ви не хочете визнати, що це є адмінресурсом?

Василь Сітченко: Але якщо говорити...

ВЕДУЧИЙ: Я правильно Вас зрозумів?

Василь Сітченко: А якщо бути до кінця чесним, то звичайно, тут теж є вміст адмінресурсу, але він абсолютно не в порівняльний з тієї вертикаллю, яка існує...

ВЕДУЧИЙ: Добре. Нарешті ми маємо єдність тут. Тобто, про адмінресурс згодилися, тільки тепер міряють його в кілограмах. Добре.

Владислав Каськів: Один коментар можна?

ВЕДУЧИЙ: Прошу.

Владислав Каськів: В чому смисл політики? Ми, що тут адмінресурсами міряємося, чи що? Ми повинні говорити... Зараз, по ідеї, ми би повинні були дискутувати з шановним представником соціалістичної партії, яку Україну треба побудувати після дострокових виборів, які відбудуться.

ВЕДУЧИЙ: Супер, це моє запитання.

Владислав Каськів: Але цього не відбувається. Чому?

ВЕДУЧИЙ: Пане Василь, я Вам його почну задавати. Дивіться, Ви казали: "Збудуємо Європу в Україні". Гасло соціалістів? Гасло.

Василь Сітченко: Звичайно, і це гасло...

ВЕДУЧИЙ: "Наша Україна" каже до Європи весь час. Це є євро-інтеграція - це ваша ідея, так? Маєте спільну ідею. Я спитаю, що заважало вам і заважає вам стати союзниками, щоб в вас була спільна платформа "Нашої України, народної самооборони" і соціалістів, бути в одній коаліції, ідея - спільно-європейський курс? Що заважає вам бути разом?

Василь Сітченко: Для того, щоб прийти в європейську сім'ю народів, треба розбудувати Україну на рівні європейської сім'ї і передусім розбудувати...

ВЕДУЧИЙ: Я не про тактику.

Василь Сітченко: Перепрошую...

ВЕДУЧИЙ: Я питаю, чому?.. Що вам заважає бути разом з ними в одній коаліції?

Василь Сітченко: Перепрошую, і розбудувати систему влади на Європейський кшталт. Так от, розбудовуючи в цьому, і знаходячи багатьох прибічників серед наших колег з "Нашої України", ми зіткнулись з таким фактом, коли йшов перерозподіл повноважень від президента на місцевий рівень до місцевих громад, о тут і вступилися. Можливо, не президент, можливо його оточення, зокрема, Секретаріат президента. Але вони показали справжнє своє обличчя. І тут вони, явно, проявили не європейський, а антиєвропейський рух.

ВЕДУЧИЙ: І це заважає вам бути разом, спільно?

Владислав Каськів: Романе, я би хотів...

ВЕДУЧИЙ: Пане Владиславе, що заважає вам бути з соціалістами?

Владислав Каськів: Я зрозумів питання.

ВЕДУЧИЙ: Питання європейського курсу.

Владислав Каськів: Я би міг назвати десятки аргументів, але основні тільки назву. Перше - це є моральний аспект, моральний аспект. Я не уявляю собі, як ми можемо будувати європейське майбутнє з коаліцією, в якій існують, крім соціалістів, в яку вони увійшли разом з комуністами, які не то, що європейських цінностей не поділяють, вони людоненавистницькі цінності поділяють і марили мільйони людей голодом. Дальше я скажу, вони... Дозвольте, я закінчу одне речення. Дальше я скажу...

ВЕДУЧИЙ: Пан Василь наполягає.

Владислав Каськів: От вони тут вчепилися, як за останній аргумент за самоврядність територіальних громад. В Фастівському районі вчора був. Вони виступають за продовження мораторію на продажу землі. А вчора буквально, виступаючи за цю ідею, приїжджають люди, які підписують пусті договори і збирають в людей на шару землю, перепрошую.

ВЕДУЧИЙ: Пане Василю, тепер Вам право. Говоріть, пане Василю.

Владислав Каськів: Розумієте? Інакше...

Василь Сітченко: Я перепрошую, Ви не уточнили, з якої це політичної сили приїздили люди - це перше. Друге - Ви говорите за мораторій на продаж землі, так власне, ця норма була записана в четвертому універсалі, підписана всіма політичними силами і чітко, ясно розшифровувалась ця норма. До приведення правового поля по ринку землі продавати землю неможливо. Це перше.

Владислав Каськів: Такі, як майбутні...

Василь Сітченко: Перепрошую, давайте ми завершимо цю думку, те, що Ви сказали відносно наших розходжень і так далі. Потім, коли ми з президентом Ющенком, ми з майбутнім президентом Ющенком підписували угоду, там було чітко і ясно, що основою цієї угоди є політична реформа, завершення політичної реформи. І коли стало прийняття закону "Про місцеве самоврядування", як ключовий елемент реформи...

ВЕДУЧИЙ: Панове, це наш час.

Владислав Каськів: Я коротко відповім.

Василь Сітченко: Ви, нажаль...

ВЕДУЧИЙ: Час.

Владислав Каськів: Я відповім. В мене є проста відповідь на це принципове питання. Якщо ми ще дозволимо раз соціалістам і їхнім прихильникам продовжити безкарне розкрадання землі в Україні і не передамо людям землю у власність, то це буде найбільшим злочином.

ВЕДУЧИЙ: Зрозуміло.

Владислав Каськів: Я особисто кістьми ляжу в цьому парламенті, щоб цього не було.

ВЕДУЧИЙ: Добре. Перше - це був вже час на вашу дискусію вичерпано. Це є звуковий сигнал. Зараз найвищий час. Уважно експерти слухали. Їх заувага на аргументи сторін "Наша Україна, народна самооборона", соціалісти. Прошу.

Михайло Бродський: Ну, ми скрізь кажемо і кажемо, що партія "Вільних демократів" змусить цих політиків бути чесними.

ВЕДУЧИЙ: Ну, ви не так кажете.

Михайло Бродський: Ми перейшли на м'яку риторику, знаєте, так.

ВЕДУЧИЙ: Кому саме з них, з цих двох політичних сил Ви вірите?

Михайло Бродський: Я думаю, і ті, і інші брешуть. Знаєте, тільки що казав пан Каськів, що дуже тяжко відповісти, дуже тяжко бути чесними. Адмінресурс використовуєте одні і інші. І використовують нахабно, дивлячись в очі зараз один одному, нам всім, в камери до людей і таке інше. Що про "Нашу Україну" можу сказати? Можу сказати, що вони можуть бути тільки моральними. Їхні руки ніколи не крали.

ВЕДУЧИЙ: Ось такі зауваги від Михайла Бродського. Пані Ірино, прошу, Ваші зауваги на аргументи, які Ви чули?

Ірина Фаріон: Якісь це чудеса на теми моралі. Я також про це думаю. Коли я слухала цей ринг, коли я слухала цей ринг, то я, власне, думала про мораль. І апелюю до наших слухачів. Чи є серед вас такі, шановні громадяни, яким подобається проституція? А політична проституція вам подобається? Так от, одна із політичних сил тут є яскраво-вираженою політичною політичною проституткою. Даруйте, я в інший спосіб висловитися не можу. Це моя оцінка соціалістів.

ВЕДУЧИЙ: Ну, тепер кожна партія почне думати, що вони проститутка.

Ірина Фаріон: Тепер я щойно сказал, я щойно сказала. Тепер щодо "Нашої України", яка тепер не тільки "Наша Україна", а щось там ще, "Самооборона від народу" чи "Народна самооборона". Що я хочу порадити "Нашій Україні"? Я хочу порадити "Нашій Україні" убити в собі лібералізм, поза як лібералізм "Нашої України" породжує проституцію.

ВЕДУЧИЙ: Добре. Прошу, Олег Ляшко, Ваші зауваги на аргументи, які ми чули тут?

Олег Ляшко: Я хотів би уточнити у Владислава. Він сказав про те, що депутати від "Нашої України" першими склали мандати, то Ви не були депутатом і не складали мандатів.

Владислав Каськів: Не були, але...

Олег Ляшко: Я Вам хочу уточнити, що першими з ініціативою виступили БЮТ і саме вони склали мандати. А щодо колеги соціаліста... Ну, як кажуть? Бог шальму мітить. За зраду виборців доводиться відповідати. І сьогоднішня дискусія це підтверджує.

ВЕДУЧИЙ: А що незгодні? Я так і не зрозумів поки що. Аргументи були, що слухали, і з чим незгода була Олега Ляшко?

Владислав Каськів: Змагання, хто перші склав мандати.

ВЕДУЧИЙ: Це тільки в цьому була незгода?

Олег Ляшко: Ні, звичайно, ні. Незгода полягає... Немає незгоди, а є нерозуміння того, що ні про що розмова. Розмова ні про що.

ВЕДУЧИЙ: Зрозуміло. Пане Валерій, від "Партії Регіонів" зауваги на цю дискусію цих політичних сил?

Валерій Бондик: Вы знаете, в любом процессе, в том числе и партнерском процессе, а об этом говорят события на майдане, одна из сторон имела полное право выйти из той коалиции, которую когда-то они создавали, поддерживая президента, будущего президента Ющенка. Потому что, действительно, здесь, я согласен с коллегой Сильченко в том, что реформа местного самоуправления и те изменения в конституции, кстати, из-за голосования социалистов, которые поддержали Ющенка, изменения в закон, помните, смена ЦВК и все остальное? То есть, они привели Ющенка к власти и они в праве, имели полное моральное и юридическое право требовать исполнений обязательств. Обязательства не выполняются - наступает проституция, это право. Что касается Владислава Каськова...

ВЕДУЧИЙ: Час просто вийшов. Я Вас зрозумів. Тобто, це були, швидше, аргументи проти пана Владислава в підтримку соціалістів.

Владислав Каськів: Це не факт.

ВЕДУЧИЙ: Панове, ми мусимо просто... Ні, ми мусимо вже завершувати, бо попереду в нас програма "Час важливо", в якій з Святославом Циголком ви побачите розмову Лесі Гонгадзе та за участю міністра юстиції Олександра Лавриновича. Але я хотів би, щоб ви одним аргументом прокоментували такі очікування наших глядачів. Вони кажуть, що серед наших громадян прорадянських по настроях 24 відсотки, а 76 відсотків, які дивились нас, проголосували, що більше проєвропейських. Що це для вас каже в результатах виборів, які будуть?

Василь Сітченко: Для мене це говорить про те, що наш курс нашої партії на євро-інтеграцію, на входження до європейських сімей народів правильний і тут немає, чого сумніватися. Але маленька ремарка...

ВЕДУЧИЙ: Зрозумів. Час.

Василь Сітченко: Щодо жінки, яка щойно говорила в мій адрес...

ВЕДУЧИЙ: Немає часу. Пане Владиславе, що Вам кажуть ці цифри?

Владислав Каськів: Я хочу сказати, що не розвивається тільки мертве тіло. Якщо ви подивитесь на факт, якою була "Наша Україна" рік тому, якою є сьогодні, то ми побачимо прогрес і розвиток. Я думаю, що "Пора" саме тому в цьому блоці, тому що в нас є союзники і партнери, такі, як "Нова хвиля". От і все.

ВЕДУЧИЙ: Зрозуміло. Панове, це була зустріч тих політичних сил, які вдаються до критики одна одної і на цьому будують частину своєї виборчої кампанії. Вам робити висновки і розставляти акценти. До речі, кажуть, щоб кардинально оновити внутрішню та зовнішні політики України, достатньо Сушка призначити міністром закордонних справ, а Яценюка міністром внутрішніх справ. До нової суботи, шановне панство.

Стенограма надана компанією Sourcer.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
22447
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду