Телепрограма «Тільки про головне» з Ілоною Довгань, «1+1», 9 вересня 2007 року

13 Вересня 2007
19565
13 Вересня 2007
14:41

Телепрограма «Тільки про головне» з Ілоною Довгань, «1+1», 9 вересня 2007 року

19565
Телепрограма «Тільки про головне» з Ілоною Довгань, «1+1», 9 вересня 2007 року

ВЕДУЧА: Добрий вечір, ви  дивитесь «Тільки про головне»  і тільки про головне ми говоримо з головними дійовими особами української політики. Крім питань в студії з нашим гостем зможуть поговорити  і наші телеглядачі, сьогодні це жителі міст Києва, Вінниці, Сімферополя і Луганська. Долучатиметься до розмови політолог ті людина зі світу мистецтва. Перед тим як представити гостя, кілька слів про нього. Він  в політиці давно, любить афоризми, в його виборчій програмі багато уваги приділено жінкам, хоча він відмовив жінці політику у співпраці. Він плаває щоранку в Дніпрі, грає в футбол, на нього має компромат Мельниченко, проти таких як він виступає Юлія Тимошенко. Як ви вже здогадалися наш гість лідер однойменного блоку, спікер Парламенту четвертого скликання, віце-президент  НАН Володимир Литвин. Добрий вечір, Володимир Михайлович.

Володимир Литвин: Доброго здоров’я.

ВЕДУЧА: Перед тим, як ми з вами почнемо говорити про вашу теперішню виборчу програму, давайте повернемося  до того, що було в 2006. що Ви робили, як Ви себе почували поза політикою півтора роки?

Володимир Литвин: Ви знаєте, я відчув і зрозумів, що є життя нормальне. Я повернувся в сім’ю, я маю на увазі, що я став частіше бувати дома. В мене була можливість впорядкувати мої думки, оцінити  те, що я зробив, те, що я не зробив, проаналізувати свої помилки і була можливість зосередитися на роботі в Академії Наук, Національній Академії Наука, а також в університеті Тараса Шевченка. 

ВЕДУЧА: Я знаю, що Ви випустили наукову роботу і кілька книжок разом з вашою групою.

Володимир Литвин: Так, зараз ми займаємося дослідженням п’яти таких ключових тем, які є звичайно політично чутливими, які стосуються політичної системи, які стосуються мовної проблематики, які стосуються проблеми територіально –адміністративного устрою. Це ті п’ять таких тем, які можна назвати позаплановими, над якими зараз працює відділення Академії Наук Україні, в тому числі робочі...

ВЕДУЧА: Тобто, це поза політикою. Як Ви тоді в  2006, коли Ви дізналися, що Ви  не пройшли, як Ви тоді сприйняли цю звістку, яка була Ваша реакція?

Володимир Литвин: Ви знаєте, я десь в глибині душі розумів, що за все доведеться заплатити. Звичайно була певна якась образа невідомо на кого, було розчарування, це об’єктивно. Водночас я вже 27 числа був на роботі, в середу грав в футбол, а головне, що 28 березня в мене був день народження, точніше у мого сина і ми родинно святкували цей день.   

ВЕДУЧА: Ви так легко сприйняли це?

Володимир Литвин: Я не легко я в собі це все переніс і пережив. Зрозуміло, що не легко, але я думаю демонструвати свою слабкість не варто. Треба до всього бути готовим. Хто не терпів поразок, той не знає, що таке перемога.

ВЕДУЧА: Ви сказали, що розуміли, що за все треба платити, за що?

Володимир Литвин: За мою позицію в 2004 році. Бо після 2004 року я добре знав, що незадоволені мною одна частина, коли я почав говорити, скажімо, представникам, “помаранчевою” команди, що не можна допускати того, що вони творять в країні, я зрозумів, що це також не подобається. І трапилось так, що одні мною були незадоволені за 2004 рік, а інші були невдоволені тією позицією, яку я демонстрував після 2004 року.

ВЕДУЧА: Ви вважаєте, що це була головна помилка?

Володимир Литвин: Не тільки. Я думаю, власне, це і організація компанії, я сьогодні бачу, що потрібно було більшою мірою, так як я це роблю сьогодні спілкуватися з людьми, не відвідувати партійно-господарські активи, треба було взяти відпустку і вести діалог з людьми. Я думаю, що не потрібно святкувати свої поразки, треба винести уроки і рухатись вперед. Я думаю, що це вже перегорнута сторінка мого життя.

ВЕДУЧА: Ми зараз дізнаємось які ще були у Вас помилки тоді. Як вважає, яку думку щодо цього політичний експерт. Сьогодні у нас Володимир Фесенко, керівник центру політичного аналізу “Пента”. Добрий вечір, Вам. Скажіть, будь-ласка, пане Володимиру, які помилки були у 2006 році у “Блоку Литвина” , як Ви вважаєте, крім того, що вони не зустрічались з людьми в регіонах?

Володимир Фесенко: Добрий вечір. Я погоджуюсь з Володимиром Михайловичем, що, дійсно, недостатня  була робота  на місцях і самого лідера і місцевого партійного активну. Тоді такі політичні лідери, як, наприклад, Юлія Тимошенко, вони на фініші якраз зробили ривок за рахунок активних виборчих турів. У “Блоку Литвина” це не було так помітно. Крім того основна ставка була зроблена на активну рекламну компанію і на популярність лідера. Як виявилось цього було не достатньо. І ще одна була помилка, певні прорахунки  в політичному позиціюванні, зокрема падіння рейтингу “Блок Литвина” почалося після того, як фракція Литвина проголосувала за відставку уряду Єханурова. І частина тих виборців, які, скажемо так, з певною симпатією ставилися до “помаранчевих”, вони почали відходити від Литвина і це призвело також до фатального результату.

ВЕДУЧА: Зрозуміло. Ми ще провернемося до розмови з Вами. Володимиру Михайловичу, Ви погоджуєтесь з цим?

Володимир Литвин: Я погоджуюсь, особливо я хотів би підтвердити тезу про відставку уряду Єханурова, бо в нас не було достатньо чітко сформульовано і сказано чому це трапилось, чому ми це зробили, а підстав було більш, ніж достатньо, люди це відчувають зараз. Коли фактично розірвали угоду щодо співпраці газової сфери з Росією, яка передбачала стабільну ціну до 2010 року і водночас  переклали це навантаження на людей, підвищили тарифи на комунальні послуги. Але тоді вдалось через засоби масової інформації сказати, що фактично уряд врятував нам життя, що 95 це краще, ніж 50, а там сидять негідники в Верховній Раді, які відставили такий гарний уряд. Ми потім відчули, що це дало людям і як позначилось на людях.

ВЕДУЧА: Зрозуміло. Ви зробили висновки, винесли урок з тим помилок  і зараз Ви зустрічаєтеся з людьми в регіонах?

Володимир Литвин: Знаєте, я щоденно зустрічаюсь десь в 5-10 регіонах з людьми. І зустрічаюсь не через концертну площадку, не через артистів, які розігрівають, я буду вживати це слово, людей. Я безпосередньо стою перед людьми на східцях, якщо потрібно на якомусь ящикові і відповідаю протягом години, півтори на далеко непрості запитання. По суті справи, я повинен сказати, що я приймаю біль людей, оцей відкритий і німий, якщо хочете, крик щодо того життя і з кожної зустрічі отримую отаку теку листів, звернень з якими люди не можуть докричатися, достукати а ні до місцевих органів влади, а ні до центральних. Це дає, я Вам скажу, колосальне навантаження, а водночас це додає, якщо хочете такої здорової злості і впевненості і оптимізму. Коли тебе люди почують, коли тебе зустрічають люди і півгодини вони висловлюють свої скарги, свої претензії, їм потрібно викричатись до когось.

ВЕДУЧА: А де Ви зустрічаєтесь з людьми, в яких регіонах?

Володимир Литвин: Я вже проїхав вздовж і поперек всю Україну. Я насамперед це селища і районі центри.

ВЕДУЧА: З тими, як говорять фахівці, ваше електоральне поле, чи Ви взагалі їздите по Україні?

Володимир Литвин: Ні, я скрізь. Знаєте, я, можливо, роблю певну помилку, коли не прислуховуюсь до порад, що треба зосередитись лише там де мене люблять. Я хочу бути почутий скрізь, водночас я хочу підтримати  і своїх однопартійців. Да, в таких регіонах, областях, де в нас менше підтримки, я буваю там, скажімо, одну добу, а там, де більше, я, як правило, дві доби.

ВЕДУЧА: Давайте зараз запитаємо нашого політичного експерта де більше люблять Володимира Литвина, в яких регіонах?

Володимир Фесенко: Феноменом Володимира Михайловича полягає в тому, що він користується високим рівнем довіри, підтримки, причому тих виборців, які навіть голосують за “помаранчевих” чи за “Партію регіонів”, але ось власне електоральне ядро таке велике. Більшість виборців Литвина і його блоку вони зосереджені в областях Центральної України, а також в певних областях Південної України, зокрема в Одеській області. І тут я хотів сказати про силу нинішньої компанії Литвина. Ставка зроблена не лише на популярність лідера, а також і на сильних, авторитетних людей.

ВЕДУЧА: Пане Володимире, давайте не будемо забігати вперед, ми з Вами зараз все це обговоримо, ми зараз перейдемо до теперішньої компанії. Ще скажіть, будь-ласка, хто виборець цього блоку, “Блоку Литвина”?

Володимир Фесенко: Регіонально я вже відзначив, а ось що до соціально-демографічних ознак, це  скоріше люди середнього віку. Дослідження останнє, навіть по великих містах, навіть кажуть, що переважають жінки також середнього віку. Щодо рівня освіти, то тут я думаю, що рівень освіти середній і вищий. Крім того треба відзначити, що багато представників  бюджетного сектору.

ВЕДУЧА: Зрозуміло. Ви погоджуєтесь, що це саме Ваш виборець?

Володимир Литвин: Я погоджуюсь, але водночас я хотів би щоб географія була більш широкою в плані зрізу соціального, статусного, вікового. Ви знаєте, що в свій час на початку 60-х було сказано, що політичні партії не орієнтуються на певні класи, вони стають загальнородними. Я хотів би і розраховую щиро на всіх людей, які думають, а в нас всі люди думають, які зважують і оцінюють, що відбувається в країні і чому ми так живемо, що потрібно робити, щоб жити краще.

ВЕДУЧА: А можна тоді зрозуміти, ви ліві чи ви праві, чи за тих людей найманої праці чи за бізнесменів?

Володимир Литвин: Ви знаєте, я думаю, що сьогодні настрої людей вони десь так в лівому центрі, тому я свою позицію висловлюю таким чином: не лівіше серця і не правіше здорового глузду. 

ВЕДУЧА: Юля Тимошенко сказала не голосувати за такі партії, як у Вас, але лише сконцентруватися на кількох, які дійсно гіганти, які дійсно пройдуть і просто не розпилятися.

Володимир Литвин: Я на це можу нагадати слова відомого полководця Пірра, який одного разу сказав після чергової перемоги: “Ще одна така перемога і поразка нам гарантована”. Я думаю, що ці великі партії впадуть під вагою власних рейтингів і час цей незабаром. Тому, я думаю, треба більше було б Юлії Володимирівні перейматися своїми позиціями, а менше перебирати гасла “Блоку Литвина”.

ВЕДУЧА: Які вона перебрала ваші гасла?

Володимир Литвин: Зараз дуже активно почала говорити  про те як людям запрати ті заощадження, які в них знецінені. Я думаю, краще було б цим перейматися  тоді, коли була можливість це робити в уряді. Я не кажу вже про інші, навіть гасло таке, слоган, що Україні потрібен порядок. Але я жодних претензій не пред’являю, добре, що всі говорять про ті проблеми, які очевидно є актуальними в Україні. Я думаю, що кожен повинен думати про себе. Я хочу сказати, що бувають такі переломні моменти, що невелика політична сила, навіть одна людина може скласти більшість. Я думаю, треба жити за принципом, що все минає, поживемо – побачимо хто де буде.     

ВЕДУЧА: Такі гасла, як скасувати депутатську недоторканність та скасування пільг у Вас теж схожі, Ви теж це підтримуєте? 

Володимир Литвин: До речі, Ви знаєте, щодо скасування депутатської недоторканності ми не вирячуємо цієї теми, бо в 2005 році, коли на голосування, як голова Верховної Ради України, виносив законопроект, який розглядали ми. Це був законопроект про скасування депутатської недоторканності депутатів місцевих рад, то я пропонував: “Колеги, давайте одночасно приймемо рішення щодо себе, щоб не було так, що старші визначають статус менших”. На превеликий жаль, тоді не підтримали, тоді якраз всі, хто сьогодні на вістрі тримає цю проблему. Я думаю, це йде передвиборча гра, бо якби хотіли то, я думаю, можливості скасувати цей закон уже було достатньо.

ВЕДУЧА: А що до скасування пільг?

Володимир Литвин: Я вважаю, що треба один раз відмінити відповідний закон, особливо зараз, коли люди відчувають свою злиденність, коли думка загнана негативно щодо Верховної Ради. І коли ми маємо, я Вам скажу ненормальну ситуацію, наче б то люди обирають вищий представницький орган народу, тобто Верховну Раду і вони, цей вищий представницький орган, лютою ненавистю ненавидять.

ВЕДУЧА: Пане Володимире, Ви проте цих, ви за скасування пільг, проти пільг, а Ви особисто, як колишній депутат, народний депутат, якими пільгами користуєтесь? Але відповісти Ви мені зможете після реклами. Зараз реклама на каналі “1+1”. (реклама)  Добрий вечір ще раз, отже ми продовжуємо программу “Тільки про головне”. Надаю, що наш гість сьогодні  це Володимир Литвин, лідер однойменного блоку. Продовжуємо програму. Ми з Вами зупинилися на питанні щодо скасування пільг і якими пільгами Ви користуєтесь. Але спочатку я хочу нашим телеглядачам нагадати, що після припинення повноважень депутати мають право ще користуватися компенсацією за невикористану відпустку, також їм гарантоване пожиттєве безкоштовне медичне обслуговування, пільгова путівка до санаторію Верховної Ради, зарплату ще протягом року, якщо депутат не зможе працевлаштуватись. Чим з цього Ви користуєтесь?

Володимир Литвин: До стоматолога ходжу, оскільки я лікарів боюсь.

ВЕДУЧА: Безкоштовно?

Володимир Литвин: Безкоштовно, так. Для того, щоб перевірити себе, все інше...

ВЕДУЧА: А Ви квартиру депутатську отримували?

Володимир Литвин: Ні. Я квартиру не отримував.

ВЕДУЧА: А дача на якій живите в Конче-Заспі?

Володимир Литвин: Я живу на службові дачі поки що, яку мені залишили після того коли я перестав бути головою Верховної Ради України. 

ВЕДУЧА: Володимиру Михайловичу, то якщо скасувати пільги, то виходить, що у Вас треба відібрати цю дачу?

Володимир Литвин: Давайте не будемо так говорити відібрати, очевидно треба її звільнити і все. Якщо постане таке питання, я думаю, проблеми  тут великої не буде.

ВЕДУЧА: Зрозуміло. Чому Ви відмовили Людмилі Супрун у блокувані ваших блоків?

Володимир Литвин: Ви знаєте, це не епохальна подія про яку нам потрібно говорити.

ВЕДУЧА: Просто поясніть, щоб не виникало питань у глядачів.

Володимир Литвин: Я думаю, що глядачів тільки це і пече, чому не створили ми блок із Супрун, вони більше ні про що не думають. З таким же успіхом можна ставити питання чому я не прийняв пропозицію, скажімо, від “регіонів” або від “помаранчевих”.

ВЕДУЧА: Була така пропозиція?

Володимир Литвин: Були різні розмови, були різні пропозиції. Я думаю, що це просто питання тактики, які аж ніяк не складають інтереси. Сталося так, як сталося, цього, я думаю, достатньо.

ВЕДУЧА: Тобто, відповіді немає, не можна зрозуміти чому саме, ну, просто не сподобалася програма чи не захотіли з певних причин?

Володимир Литвин: Я думаю, просто не склалося і все, цього достатньо.

ВЕДУЧА: Давайте зараз запитаємо у політолога чи схожі напрямки з блоком Людмили Супрун? Пане Володимире, Ви мене чуєте і чи ці обидва блоки вони б взяли більше голосів, якби були разом?

Володимир Фесенко: Я б казав не лише про НДП, про Людмилу Супрун, якщо в блоці Литвина об’єдналось більш-менш помітних відомих в суспільстві центриських сил, це підсилило б шанси блоку Литвина на проходження до Верховної Ради. Я думаю, навіть тоді проходження до Парламенту майже гарантованим. Хоча і сьогодні шанси непогані, хоча відносні.

ВЕДУЧА: Як Ви вважаєте шанси разом с трудовою партією пана Михайла Сироти, які шанси?

Володимир Фесенко: Тут справа навіть не в трудовій партії, я думаю, що сам Михайло Дмитрович він додав блоку своїм авторитетом, він відомий як один з батьків Конституції, а щодо партії, нажаль, більшість українських партій, вони не мають потужної розгалуженої організаційної структури. До речі, народна партія Володимира Михайловича вона таку структуру має, хоча організаційно вона, мені все ж таки здається, не дуже ефективна, що її продемонструвала минулорічна компанія.  

ВЕДУЧА: Зрозуміло, дякую. Пане Володимиру, в своїх попередніх програмах, тих роликах, Ви були миротворцем, Ви зв’язували тоді канат біло-голубих, помаранчевих, яка зараз у Вас місія, як Ви зараз себе позіціонуєте?

Володимир Литвин: Я позіціоную себе як людина, яка знає, що потрібно країні і має чітку програму. Щодо того зв’язування канатів, я думаю, це одна із причин  була того, що ми були не почуті і не підтримані людьми, оскільки на той час тема консолідації, тема подолання розколу вона втратила свою актуальність на певний період і це гасло потрібно було зняти. Оскільки після 2004 року було величезне очікування, величезні надії і величезні розчарування людей і вони хотіли почути хто винен, хто ворог, а я в той час намагався знову з'єднати те, що не об’єднується. Тому я сьогодні ні цю тему не говорю, я виходжу з того, що потрібна практична робота і в процесі практичної роботи, розв’язання тих нагальних, кричущих проблем можна виходити на тему консолідації. Хоча, я повинен констатувати, що українські політики, два цих табори вони спекулюють сьогодні, вони, якщо хочете, паразитують на настроях людей, яких вони викликали на політичну поверхню. І до речі вони стали заручниками цих настроїв.

ВЕДУЧА: Зрозуміло, зараз ще повернемося до цієї теми щодо настроїв, а я ще хочу запитати у пана Володимира, Володимира Фесенка, у нас сьогодні два Володимира, як Ви оцінюєте програму блоку Литвина і які там є слабкі місця? Коротко, будь-ласка.

Володимир Фесенко: Програма достатньо цікава, там є багато цікавих і соціальних ініціатив і пропозиції до конкретних суспільних верств, але щодо слабких місць, я б сказав навіть не про програму, а про те, що в легітаційні компанії знову зроблено ставку лише на відомість і популярність лідера.

ВЕДУЧА: А це дасть три відсотки?

Володимир Фесенко: Так, але щодо ініціатив, навіть селяни, які також складають одну із цільових груп  цього блоку, я думаю, і не знають про багато цікавих пропозицій. Молодь, там також до молоді є цікаві пропозиції, щодо фонду майбутнього і щодо компенсації за народження дитини. Всі знають про ініціативи від “Партії регіонів”, БЮТ і “Наша Україна” щодо соціальних виплат за народження дитини, а про ініціативу блоку Литвина майже не знають. Такий дисбаланс по рекламі, по агітації він зараз відчувається і це одна з слабких місць нинішньої виборчої компанії блоку Литвина.

ВЕДУЧА: Зрозуміла Ваша точка зору, дякую Вам. На цьому ми прощаємось з політологом Володимиром Фесенком. Дякую. Переходимо до Вашої цільової групи, як вже сказали. Ваша цільова група зібралася у Києві і хоче поставити  Вам кілька запитань. Отже, добрий вечір, Київ. Будь-ласка, ваші запитання нашому гостю.  

ВЕДУЧА: Вечір добрий, студія. Тут зібралося близько півсотні людей, які  хочуть подивитися наш телеміст та поставити кілька запитань Володимиру Литвину. Тож не будемо зволікати, одразу перейдемо до запитань. І прошу перше запитання.

Андрій: Андрій, доброго вечора. Володимиру Михайловичу, скажіть, будь-ласка, мене як молодого науковця цікавить, що Ви збираєтесь робити в майбутньому для того, щоб держава належно оцінювала роботу науковців, вчителів та лікарів? Дякую.

Володимир Литвин: Я хотів би подякувати своєму колезі за таке питання. Я переконаний, що ми повинні чітко визначити, що Україна буде мати перспективу тоді, коли вона зробить ставку на освіту і науку. Тому я стою на тому, що люди, які забезпечують підготовку підростаючого покоління, я маю на увазі на сам перед вчителів, а відповідно і медиків, які забезпечують рівень здоров'я наших людей, повинні мати  статус державних службовців. А відносно власне науки, то українська влада повинна зрозуміти, що потрібно виконувати закон, яким передбачається, що на науку потрібно виділяти не менше двох відсотків. На превеликий жаль, ми сьогодні маємо 0,4 відсотка  і фактично на фінансування науки йде тільки зарплата і комунальні послуги. Вперше, правда, в цьому році отримали десь 90 мільйонів на придбання обладнання. Потрібно чітко визначити концепцію розвитку українського суспільства, а вона повинна, на  моє переконання, полягати на інноваційному розвитку України. Відповідно потрібно зробити ставку на освіту, на науку, на інновації, на технології, інакше Україна не буде мати перспективи. Я вимушений констатувати, що сьогодні, на превеликий жаль, українська наука незапитана, але вона має колосальні надбання. І ще один аспект, я хотів би з приємністю констатувати, що сьогодні повертається молодь в науку. Я можу сказати, що збільшилися конкурси в аспірантуру, я повинен с з гордістю констатувати що в секції соціогуманітарних наук, а це відділення економіки, історії, філософії, права, мови, літератури і мистецтвознавства кількість молодих науковців сьогодні вже сягає вже до 30 відсотків.

ВЕДУЧА: Зрозуміло. На ці прекрасні ноті пропоную знову повернутися до наших телеглядачів, які зібралися зараз у Києві і надати їм слово. Будь-ласка, Ваше запитання. 

Віталій Черняховский:  Владимир Михайлович, киевлян терроризируют застройщики, как Вы видите сами и все киевляне видят, что застраиваются любые пустые пространства между домами, то есть, домовые территории, уничтожаются детские спортивные площадки, срубливаются парки и скверы. Скажите, пожалуйста, Вы готовы обсудить и внести в Верховном Совете законопроект о моратории на землеотводы под новую застройку, чтобы защитить киевлян и жителей всех крупных городов от незаконной застройки? И второй вопрос, в Вашей программе написано пункт о запрете рекламы табака и алкоголя, известно, что сегодня 25 процентов украинцев поражены пандемией пивного алкоголизма, мы на первом месте по употреблению крепких алкогольных напитков. 

ВЕДУЧА: Будь-ласка, ближче до питання.

Віталій

Черняхівський Ваше отношение к прекращению алкоголизации страны. Спасибо.

ВЕДУЧА: Коротко, якщо можна.

Володимир Литвин: Спасибо Вам за ваш вопрос. В Вашем вопросе уже содержится ответ. Я категорически против рекламы табака и спиртных напитков. Я считаю, что это нужно запретить, и это будет запрещено. Второе, что необходимо сделать, это нужно добиться, чтобы реально была государственная монополия на производство алкогольных напитков. И чтобы был контроль государства за качеством этих напитков. Следующий момент, что необходимо сделать, это нужно поощрять здоровый образ жизни. И поощрять молодых людей особенно, когда они работают то ли на производстве, то ли в государственных учреждениях, когда они здоровы. Теперь в отношении застройки. Вы знаете, что есть соответствующая программа нашей деятельности, нашей партии, в том числе и в городе Киеве. Это программа городской партийной организации, которая предусматривает запрет застройки прежде всего исторической части города. Я не говорю уже о том, что нужно вернуться к соответствующим нормам, которые предусматривают доступность, пешеходную доступность людей к спортивным площадкам, пешеходную доступность к сферам, пешеходную доступность к основным торговым точкам, где люди могли бы купить молоко, хлеб, мясо. Ибо сегодня наступление супермаркетов приводит к тому, что, прежде всего, пенсионеры, люди старшего возраста не могут купить основные продукты питания. Я вообще считаю, что нужно сегодня рассматривать программу ограничения роста крупных городов. Ибо это будет приводить к тому, что они будут превращаться в конгломераты, где человек, как личность будет полностью терять себя.

ВЕДУЧА: Цікаве питання. Я ще хочу Вам поставити інше. Ви підтримаєте "БЮТ" щодо перевиборів мера Києва?

Володимир Литвин: Я думаю, чому я повинен підтримувати "БЮТ": якщо "БЮТу" щось захочется, я повинен підтримувати? Я переконаний, що тут своє слово має сказати київська громада. А не коли...

ВЕДУЧА: Ну, вони збирають підписи щодо референдуму.

Володимир Литвин: А я що хочу сказати. А не коли комусь щось захочеться і я повинен бігти, і когось підтримувати.

ВЕДУЧА: А Вам хочеться?

Володимир Литвин: Я хочу сказати, що я вже в тому віці. І я, мабуть уже прожив і пережив стільки, що я можу говорити, яка є наша програма і яка є наша позиція, в тому числі щодо міста Києва.

ВЕДУЧА: Скажіть Вашу позицію щодо мера.

Володимир Литвин: Я критично ставлюся до того, що відбувається в місті Києві. Я критично ставлюся до дій міської влади. І хочу сказати, коли буде вирішено в цивілізований спосіб перевиборів або виборів мера міста Києва, наша політична сила буде брати в цьому участь. І ми будемо мати і пропонувати киянам свого гідного кандидата. А бігти і одразу проголошувати, що ми підтримуємо, комусь заносити...

ВЕДУЧА: Ну, добре. Ви будете йти...

Володимир Литвин: Одну хвилиночку. Я закінчу.

ВЕДУЧА: Будете йти окремо.

Володимир Литвин: Комусь заносити хвости. Вибачте, що я уже, думаю, не в тому віці і не в тому статусі, щоб комусь стояти... Грати роль підголоску.

ВЕДУЧА: Зрозуміло. На цьому дякуємо Київ. І переходимо до Вінниці. У нас на зв'язку вінничани. Будь ласка, вам слово. Які запитання?

Журналіст із Вінниці: Вітаємо студія. У нас тут зібралося трошки на вулиці людей. Тільки що була злива. Але люди стоять і чекають терпляче. І зараз перше питання.

Вадим Михайлович, Вінниця Добрий вечір! Вадим Михайлович. Добра Вам, здоров'я, щастя і благополуччя. Питання в мене слідуючі. Ви знаєте, що наша Вінницька область - аграрна область. І багато селян зараз, які живуть в селі, лишились без землі. Її продали чи забрали - різними путями. Питання у мене таке. Що Ви можете зробити, щоб повернути землю людям з села?

Володимир Литвин: Я Вам щиро вдячний за таке принципове і болюче, і важливе питання. Я повинен сказати, що в свій час, коли я був в Макарівському районі, до мене звернулась одна старенька жіночка і запитала в мене: "За яку ціну мені продати свій земельний пай?". Я запитав її в свою чергу: "А чому Ви його хочете продати?". Бо земля буде дорожче, а особливо під Києвом. Вона каже: "Довкола все скупили уже люди із Києва. І вони підходять до мене неодноразово і кажуть, якщо я не продам свій земельний пай, то вони зроблять так, що я до нього не зможу дібратися". Їй так сказали: "Будеш добиратися туди вертольотом", - цитую цю жіночку. Я вернувся... Коли повернувся в Київ, я дав доручення юридичному управлінню, апарату Верховної Ради України підготувати зміни до земельного кодексу. Зміни такого характеру, що всі оборутки, які здійснені на період, коли у нас немає ринку землі, вони являються незаконними. І те, що людям заплатили копійки, цю частицю, дещицю віддали такі спритні люди, які в свій час людей обікрали. Тому ця норма діє і ніякого не может бути обкрадання людей. Наступне. Я переконаний, що сьогодні відбуваються не вибори тої чи іншої політичної сили. На виборах 30-го вересня буде вирішуватись питання: хто буде мати землю. Бо українські олігархи забрали все, що стоїть на землі. Зараз вони взялися за вирішення питання на свою користь. Якщо все залишиться без змін, влада буде такою, як є сьогодні, то я гарантую, що в середині 2008-го року землі у людей не буде. Тому треба прийняти невідкладно такі рішення. Перше і головне - не мораторій встановлювати на кожен рік на продаж землі, що створює сприятливі умови для тіньових ділків, щоб в тіньовий спосіб концентрувати в себе землю. А прийняти одне ключове рішення. Земля не буде предметом продажу - це перше. Друге - люди, які мають земельний пай, які хочуть його продати, бо нема кому залишати, вони, перше, повинні зна

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
19565
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
глядач
6340 дн. тому
А чому не має продовження? Там же ще був Л.Подерв"янський?
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду