Людмила Томанек: «Ми, журналісти, самі “підсадили” публіку на гламурну попсу»

21 Серпня 2010
42989
21 Серпня 2010
13:22

Людмила Томанек: «Ми, журналісти, самі “підсадили” публіку на гламурну попсу»

42989
Людмила Томанек: «Ми, журналісти, самі “підсадили” публіку на гламурну попсу»

Тенденція нового сезону на українському телебаченні – різноманіття реаліті-шоу. Одні канали створюють такі проекти за уже відомими світовими форматами, інші тяжіють до продукту власного виробництва. Перший національний вирішив представити глядачам шоу, в якому відомі зірки – політики, спортсмени, артисти – на один день занурюються в життя простих людей. Ведуча та автор проекту «Ближче до народу» Людмила Томанек розповідає про те, як виникла ідея проекту, та розкриває деякі таємниці майбутніх програм

 

- Звідки взялася ідея створити таке шоу? Хто був її автором?

- Автор ідеї й ведуча програми я. Мабуть, не знайдеться жодного ведучого новин, який з часом не мріяв створити власний проект. Колись мені вже доводилося бути автором і ведучою інформаційно-розважальної програми «Пригорща», тележурналу, куди зі своїми сюжетами приходили колеги-журналісти. То був час, коли на УТ мені та моїм співробітникам було тісно у вузьких рамках інформації. Тепер, мабуть, у чомусь аналогічний момент у житті.

 

Скажу відверто: після того, як мене відсторонили від ведення новин на Першому національному, я пережила дуже тяжкі моменти... Але знаєте, «що не робить Бог, все на краще», це правда. Та ситуація підштовхнула боротися за професійне обличчя, за свого глядача і врешті-решт зробити щось нове на телебаченні. Мене запрошували на інші телеканали, але я вирішила створити програму на рідному каналі, де працюю вже більше десяти років, з другого курсу журфаку Київського університету імені Шевченка.

 

Запропонувала новий проект - і Єгор Бенкендорф мене підтримав. Захотілося зробити щось більше. Звідси й ідея авторського реаліті-шоу. Мене дуже підтримали мої друзі-колеги у створенні проекту, пощастило працювати з Мар'яною Ангеловою, яка суттєво допомогла в роботі над програмою, хтось допомагав камерами, хтось - добрим словом. Коли працюєш в інформації, як ніхто розумієш, що глядачеві ми доносимо лише частину правди - українська еліта добре навчилася усміхатися в телевізор, говорити правильні слова, робити правильні жести. Але як відрізнити справжнє обличчя від образу, створеного піарниками? Програма «Ближче до народу» пропонує свій рецепт - пройти своєрідний тест на людяність і щирість. У програмі й еліта, і народ пройдуть випробування на вміння взаємодіяти, працювати разом, розуміти один одного, спілкуватися.

 

- Що це за формат? На які зразки міжнародних програм ви орієнтувалися, розробляючи цей формат?

- Формат - це реаліті-шоу з двома складовими - реаліті і шоу. Що переможе - поживемо-побачимо. Щодо зразків, то я дивлюся різне телебачення. Можливо, це мій авторський ремікс багатьох міжнародних реаліті-програм, але якщо для Британії виявилися найактуальнішими сімейні проблеми («Обмін дружинами») або виховання дітей («Суперняня»), то мені здається, що для України також актуальним буде максимальне наближення публічних та знаменитих людей до народу, таким чином хочеться скоротити прірву недовіри і нерозуміння, яка існує між простим народом і віпами.

 

- На каналі «1+1» у новому сезоні вийде схоже за задумом реаліті-шоу «Без мандата», створене за британським форматом The Tower Block Off, де також залучають депутатів до життя звичайних людей. Чи вважаєте ви цей проект своїм конкурентам? У чому їхня відмінність?

- Щодо проекту на каналі «1+1», то рішення Віталія Докаленка робити таке реаліті-шоу за участі еліти доводить, що це зараз дуже актуально, і ми йдемо в мейнстрімі телевізійних форматів. Важко судити про формат іншого виробника, але вже нині зрозуміло, що йдеться про народних депутатів і формат орієнтований на місцеві вибори. У програмі «Ближче до народу» трохи ширший спектр героїв - це й спортсмени, й шоумени, і, звісно, політики. Щодо конкуренції, то можу сказати: всі програми - конкуренти. Для мене професійний виклик - змагатися з програмою, яка виходить на каналі з найвищим рейтингом, великими технічними і творчими ресурсами.

 

- Як ви проводите відбір головних героїв - відомих особистостей? На які критерії орієнтуєтеся, запрошуючи людей до участі?

- Оскільки я автор і ведуча, досі набір учасників проводила я. Також велику роль зіграли обставини, тобто першими героями стали люди, які погодилися прийти у програму, повірили в мене, виявили повагу до Першого національного.

 

- Цікаво, хто з політиків уже погодився взяти участь у проекті?

- Першими руку допомоги, точніше руку дружби, простягли спортсмени - Андрій Шевченко, Лілія Підкопаєва, Віталій Кличко. Можливо, тому що їм нічого боятися народу і вони давно мріяли піти в люди. Так, абсолютна олімпійська чемпіонка Лілія Підкопаєва зізналася мені, що з дитинства не була в селі. А Андрій Шевченко вирвався для зйомок у програмі між матчами Чемпіонату України й Ліги чемпіонів. І то в те село, де 5 років допомагає інтернатові, але раніше побувати там так і не зміг. Його приїзд викликав справжній фурор в усіх мешканців, особливо в дітей. Андрій допомагав ремонтувати навчальні класи - клеїв шпалери, провів майстер-клас молодим футболістам, уперше перед камерою заспівав під гітару й навіть устиг порибалити з місцевим лікарем-пенсіонером.

 

 


 

 

 

Телесезон ми відкриваємо з уславленим тенором Володимиром Гришком. Причому Володимир Гришко у програмі не лише ходив у народ, він туди водив Монсеррат Кабальє. Але не буду відкривати всі карти, запрошую «Детектор медіа» та її читачів побачити й відчути драйв від повного занурення в народ.

 

 

 

 

 

 

- Як ви реагуватимете, якщо політики якимось чином використовуватимуть програму задля політичної агітації?

- Я відкидаю таку можливість, оскільки ми не запрошуємо політиків для реклами їхніх політичних поглядів. У нас інші завдання. Але ті чи інші політичні погляди - це невід'ємна частина особистості наших героїв, причому не лише політиків. У даному випадку те, як поведе себе той чи інший політик в обставинах реаліті-шоу, додасть чи відніме йому рейтинг. Такий собі тест на людяність і щирість. Певна річ, я хочу мінімізувати вплив політичного бренду того чи іншого героя на глядачів. Тобто зняти з нього глянець і лоск, це надзавдання програми. Але було б наївно сподіватися, що поява на екрані, приміром, Симоненка, скажімо, в селі Комуна, не буде сприйматися глядачами як вияв життєвої позиції героя.

 

- Як обиратимуться населені пункти, чи обиратимете ви спеціально якісь села, де відсутні зручності побуту тощо?

- Відбір населених пунктів виявився досить складною роботою. За останні кілька місяців я об'їздила на своєму авто практично всю Київщину. Зустрічалася з місцевими героями, шукала, інколи помилялася. Річ у тім, що деякі віпи не можуть виїхати далеко від Києва, тому перші зйомки були в Київській області. Але я хочу показувати в програмі всю Україну, планую повезти своїх героїв і на рідну Полтавщину, де я виросла. Є ще один фактор - це бажання самих людей зустрітися з зіркою, їхнє запрошення. За задумом програми, віп-герой зустрічається зі знаменитістю місцевого масштабу, тоді й побачимо, хто з них «крутіший».

 

- Розкажіть про технології зйомок. Скільки людей працює над проектом? Наскільки це шоу буде постановочним?

- Технологія зйомок програми зараз напрацьовується і це внутрішня кухня. Думаю, той, хто робив складні програми, мене зрозуміє. В проекту наразі дуже мала авторська група, але це група людей творчих та енергійних, таких як Наталя Коваленко, Юрій Ткаченко, Вадим Єрмоленко... Наскільки постановочне це шоу? Нехай судять глядачі і професіонали. Певна річ, що ми не веземо героя в будь-яке село на Бориспільській трасі. Наш невеликий досвід уже показав - найцікавіше відео отримуємо тоді, коли пропонуємо обставини і даємо герою самому діяти й таким чином творити передачу .

 

- На які показники розраховуєте? І на яку аудиторію?

- Боюся наврочити й прогнозувати показники, але думаю, повне оновлення каналу - найкращий час для старту «Ближче до народу». У програми є всі шанси завоювати аудиторію 18+. Перший національний має найбільше покриття серед каналів, думаю, що програму дивитимуться в регіонах, у невеличких містечках і селах. Дивитимуться про себе, своє життя, примірятимуть ситуацію на себе, зрештою, розважатимуться. На жаль, у таких містечках ще не встановлено піплметри. Але я думаю, що для соціального реаліті-шоу це не стане на заваді.

 

- Коли стартує проект і в якому слоті виходитиме?

- У неділю, 29 серпня, о 14:35 - це хороший час для перегляду такої програми. Люди вільні від роботи, обідають, можуть спокійно подивитися телевізор.

 

- Виробництво реаліті-шоу досить затратне, чи плануєте ви залучати спонсорів?

- Спонсори в програми будуть, є вже певні домовленості. Думаю, що це будуть виробники, товари яких необхідні селянам - базові для аудиторії програми. Поживемо-побачимо.

 

- Наступного сезону передбачається запуск багатьох реаліті-шоу на українських телеканалах. Як ви оцінюєте потенціал проекту «Ближче до народу», до того ж це одне з перших реаліті-шоу на НТКУ?

- Я вірю, що моя програма буде корисною й цікавою, вірю, що вона збере професіоналів і дасть їм можливість творити. Робити справжнє, нелаковане, глибоке і душевне телебачення. Трапилося так, що ми, журналісти, самі змінили медійну ситуацію і «підсадили» публіку на гламурну попсу. Глядачі тепер реагують тільки на медійні мордочки, хто скільки має грошей, які капелюшки носить, де хто відпочиває за кордоном. Це не добре і не погано, так склалося. Але, думаю, тепер прийшов час використати створених нами кумирів і повернути телебачення людям. Я, окрім всього, хочу повернути ближче до народу також і телебачення, використавши його ж фішки і прийоми.

 

Фото надано Людмилою Томанек

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
42989
Коментарі
6
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
звірушка
5236 дн. тому
боже як смішно том анєк сама себе підтримує у коментах гагагага! чи то ангєлова підтримує? то все одно смішно
Kc
5240 дн. тому
А я хочу підтримати! Це крок уперед, це велика і непроста робота, яка не кожному по зубам! Людмила неодноразово доводила, що вміє наполегливо працювати, коли цього потребує життя (звичайно, може й "динамити", коли обставини дозволяють, - чому б і ні, хто б діяв інакше?) НЕОДМІННО БАЖАЮ УСПІХУ ПРОГРАМІ І ЇЇ АВТОРЦІ.
звірушка
5243 дн. тому
боже ну шо шоооо ця тьотя лошадь може зробити нормального? погана ведуча новин і ше гірша людина сама по собі.. та вона ж ба навіть не знає яке прізвище в її режисера. а оте платтячко біле - одне на всі випадки життя
ваше імя
5246 дн. тому
А Басс будет?
тигра
5247 дн. тому
Извините, но "Ближче до народу" и есть классический пример наимахровейшей попсы. Негламурной. Но жесткой эталонной попсы.
art
5247 дн. тому
"Трапилося так, що ми, журналісти, самі змінили медійну ситуацію і «підсадили» публіку на гламурну попсу." Тільки не треба казати "ми " там, де треба казати "я" . Не розписуйся за всіх журналістів - вони зовсім різні, і дуже багатьом з них "гламурна попса" ніяким чином не допомагала у щоденній праці.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду