Два співвласники каналу «1+1» передали свої акції іншій структурі, -
повідомив заступник Голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ігор Курус
Два співвласники каналу «1+1» передали свої акції іншій структурі, - повідомив заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ігор Курус.
«На 99% можна стверджувати, що два співвласники каналу "1+1" передали свої акції іншій структурі», - сказав заступник Голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ігор Курус, відповідаючи на запитання кореспондента "ТК" про те, чи мав місце факт зміни власників каналу «Студія «1+1». Ігор Курус стверджує, що йому про це стало відомо із джерел, наближених до каналу "1+1".
Він говорить, що наразі паралельно із процесом продажу акцій одним із власників каналу Олександром Роднянським може мати місце процес перерозподілу акцій в ТОВ «Студія 1+1». «Можна прогнозувати, що один із власників групи компаній «Студії «1+1» захоче перерозподілити акції в самому ліцензіаті – ТОВ «Студія 1+1», - сказав Ігор Курус.
За його словами, це «лягає у логіку дій Нацради, яка завжди казала, щоб врешті реальні власники медіа мають стати відомими, а не бути захованими за офшорними структурами».
«Ми знаємо, що одним із власників групи компаній «Студії «1+1» є іноземна компанія СME [Central Europa Media Enterprises], - сказав Ігор Курус. - Очевидно, можна здогадуватися, що компанія захоче легалізувати свій вплив на мовника. До цього часу СМЕ залишається опосередкованим власником мовника, водночас маючи контрольний пакет в групі компаній «Студії «1+1».
На запитання про те, чи іноземна компанія може стати власником українського каналу представник Нацради відповів, що «компанія є іноземним інвестором, через те вона не може поки що увійти в ТОВ «Студія 1+1» як легалізований власник». Але Ігор Курус нагадав, що стаття 117 Господарського кодексу України дозволяє іноземній компанії стати резидентом, якщо в статуті зареєстрованого в Україні підприємства є хоча б один відсоток акцій української юридичної чи фізичної особи. «Ця компанія може створити дочірнє підприємство в Україні і таким чином легалізувати своє право власності на канал», - вважає Ігор Курус.
Для довідки: група компаній «Студія 1+1» складається з: а) «Інова-фільм», власником якого є СМЕ та громадянин Фуксман, б) «Інтермедіа» (власником є «Інова-фільм» та ТОВ «Студія «1+1»), в) ТОВ «Студія «1+1», власником якого є «Інтермедіа» та громадянин Роднянський.
Інф. «Детектор медіа»
Читайте також:
Ющенко проти монополізму на телебаченні і обіцяє навести порядок
Микола Томенко: «В Україні будуть авторитетне і популярне суспільне телебачення і радіо». Частина перша
Чому влада "у всьому винна"?
Маркіян Лубківський: «В інтересах нових власників надати цьому питанню широкого розголосу»
На «1+1» перестановки в менеджменте(обновлено)
Владелец "Интера" в тяжелом состоянии
Олександр Ткаченко не коментує можливість свого приходу на "1+1"
Александр Роднянский: «Еще ничего не произошло»
Офіційний сайт Central European Media Enterprises
ПОГЛОЩЕНИЕ CME. Крупнейший передел телерынка западной и восточной Европы, СреDа
Порошенко не покупает «Интер», а посредничает?(обновлено), Детектор медіа
Чистый доход "Группы "Студия 1+1" вырос в I кв.-2005 на 18,6%, Детектор медіа
СДПУ(о) продасть «Інтер» і «1+1» росіянам?, ІМІ
Телеканалы "1+1" и "Интер" не подтверждают информацию о смене собственников
Юлия Тимошенко приобретает телеканал "1+1" за госсобственность
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
«Детектор медіа»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ