До проекту Закону про Суспільне мовлення сьогодні в Парламенті справа, судячи з усього, не дійде

18 Червня 2005
1096
18 Червня 2005
14:53

До проекту Закону про Суспільне мовлення сьогодні в Парламенті справа, судячи з усього, не дійде

1096
Про це „Телекритиці” повідомив виконуючий обов’язки Голови Комітету ВР з питань свободи слова та інформації Сергій Правденко Про це „Телекритиці” повідомив виконуючий обов’язки Голови Комітету ВР з питань свободи слова та інформації Сергій Правденко:
До проекту Закону про Суспільне мовлення сьогодні в Парламенті справа, судячи з усього, не дійде
„Мені здається, що сьогодні до цього законопроекту справа просто не дійде, бо він далеченько у порядку денному - аж на 12-му місці. Проект закону абсолютно готовий до обговорення, принаймні, у першому читанні. А щодо моєї особистої точки зору, його можна вже в цілому приймати. У нас має йти постанова про парламентські слухання стосовно СМ, а далі проект. До постанови також справа сьогодні, мабуть, не дійде”.

Щодо того, коли реально може бути розглянутий цей законопроект, Правденко зазначив: „Ми зі Стецьківим сьогодні вже радились. Ми будемо просити, наполягати, наскільки зможемо, на погоджувальній раді парламентських фракцій перед початком наступного засідання, щоб питання поставили чи на вівторок чи хоча б на четвер, але одним із перших питань на порядку денному. Інакше нічого не буде, інакше він просто перейде на вересень”.

Також Правденко зауважив, що про настрої щодо СМ, які панують у Парламенті, говорити важко: „Один депутат говорить мені, що ось наші начебто налаштовані, а ті не налаштовані. Але я буду намагатись їх переконати. Адже усій Україні це потрібно. Це, врешті-решт, тест на демократію. За цим проектом Наглядова рада СМ незалежна від впливу влади, наскільки це можливо. Крім того, громадські організації будуть брати участь у формуванні складу Наглядової ради, а вже вона призначатиме і президента СМ, і правління. Тобто, Наглядова рада – це начебто духовні отці, а правління - це вже професіонали”.

За словами Правденка, голосування щодо Закону про СМ буде тестом на демократію для кожного депутата, особливо для правлячої коаліції: „Опозиційні фракції, думаю, голосуватимуть „за”, бо це дає їм більше шансів виявляти свою думку. Але суспільне ТБ має не лише прислухатись до слів політиків. Одне слово, результати поіменного голосування покажуть, хто якої демократії хоче, і хто настільки довіряє своєму народові. Для суспільства, держави і людей це дуже важлива річ. Тож сподіваюсь що принаймні 226 голосів буде”.

Усі матеріали з проблематики створення Суспільного мовлення в Україні та реформування державних ЗМІ "Детектор медіа" публікує за підтримки МВФ "Відродження"

Читайте також:

Принят законопроект об общественном телевидении

У четвер в Парламенті має розглядатися Закон про Суспільне мовлення

Закон України про внесення змін та доповнень до Закону України "Про систему Суспільного телебачення і радіомовлення України"(нова редакція)
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
"Детектор медіа"
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1096
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду