Про що говорили в етері спільного телемарафону 10 листопада 2024 року
Про що говорили в етері спільного телемарафону 10 листопада 2024 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері спільного марафону «Єдині новини #UAРазом» й окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «Ми — Україна», ICTV/СТБ, «Інтер».
Блоків «1+1» та «Ради» у національному етері цієї доби не було.
У блоці «Ми — Україна» з істориком та військовослужбовцем Олександром Алфьоровим обговорили промову Володимира Путіна на Валдаї. Він сказав, що до 2007 року російський народ вважав найбільшим ворогом США. У 2008 році ворогом почали вважати Грузію, а у 2013 — Україну. Після зміни настроїв у суспільстві починались війни. Гість додав, що психопортрет Путіна дуже схожий на портрет диктатора Йосипа Сталіна.
З політичним оглядачем Дмитром Левусем обговорили ймовірні перемовини між Росією та Україною. Він сказав, що не всім у розвинених країнах хочеться перемоги України. Оскільки для них існує звична Росіє, з якою вони звикли співпрацювати. За словами Левуся, на будь-яку емоційну заяву важливо реагувати стримано й шукати тих, кому вигідні ті чи інші наративи.
Про ситуацію на передовій, потреби військових і майданчик «Друзі ДШВ» у гостьовій студії каналів ICTV та СТБ говорили з військовослужбовцем та ведучим СТБ Орестом Дрималовським.
Роксолана Підласа, народна депутатка від «Слуги народу», розповіла про бюджет на 2025 рік. Вона сказала, що уряд врахував більшість принципових питань для Верховної Ради. Зокрема, вдалось переспрямувати на оборону кошти з дорожнього фонду. Ба більше, вдалось скасувати підвищення оплати прокурорам й домовитись про доплати вчителям.
Далі про доплати вчителям й освітню сферу загалом говорили з міністром освіти і науки Оксеном Лісовим. Він сказав, що з 1 січня 2025 року усі вчителі отримуватимуть щомісячну доплату у розмірі тисячі гривень. Міністр додав, що розв'язання питання із зарплатою потребує набагато більше ресурсів. Потребу оцінюють у розмірі 300 мільярдів гривень, проте вдалось знайти лише 12 мільярдів.
У блоці «Інтера» із заступницею міністра оборони Катериною Черногоренко говорили про застосунок «Резерв+». Вона сказала, що електронний документ має таку ж силу, як і паперовий. Тобто представники прикордонної служби, ТЦК та поліції зобов’язані приймати цей документ. А також розповіла про можливість подавати заявки на відстрочку через додаток.