Про що говорили в етері спільного телемарафону 9 листопада 2024 року
Про що говорили в етері спільного телемарафону 9 листопада 2024 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері спільного марафону «Єдині новини #UAРазом» й окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «1+1», «Рада», «Ми — Україна».
Блоків «Інтера» та ICTV/СТБ у національному етері цієї доби не було.
У нічному блоці марафону працювала команда «1+1». У програмі «Нічна варта» з військовим Максимом Жоріним говорили про ситуацію на передовій. А також повторили частину етеру попередньої доби, зокрема, дискусійну студію.
З 7 до 10 ранку в етері показали новий випуск «Марафон. Ранок». Новини протягом трьох годин готувала команда телеканалу «Рада».
Про вибори у США говорили з науковою співробітницею кафедри воєнних досліджень Королівського коледжу Лондона Джейд Макглін. Вона сказала, що за результатами виборів Пентагон поспішатиме передати Україні допомогу якомога швидше. Крім того, частина людей очікує, що Україні нададуть дозвіл бити по території Росії американською зброєю. Гостя додала, що особливість Дональда Трампа та його команди — нелюбов до деталей та бажання приймати швидкі й непередбачувані рішення. За її оцінкою, це створить як проблеми, так і можливості для України та Росії.
Соціолог Олександр Шульга розповів про реакцію російської пропаганди на перемогу Дональда Трампа на президентських вибора у США. Він сказав, що росіяни масово спостерігали за перебігом виборів й інтерес був більшим, ніж до виборів у самій Росії. Він додав, що валдайська промова Володимира Путіна була пронизана наративами пропаганди, мовляв, росіяни намагаються досягти справедливості.
З народною депутаткою Іриною Констанкевич («За майбутнє») обговорили втрати культури у війні. Вона сказала, що паралельно з втратами українське мистецтво продовжує розвиватись. Депутатка говорила про появу нових фільмів та книг. А також нагадала про роботу державних інституцій, які займаються збереженням культури й культурною дипломатією.
У блоці «Ми — Україна» про співпрацю України та США говорили з радником керівника Офісу президента Михайлом Подоляком. Він сказав, що важливо налагоджувати стосунки на різних рівнях, зокрема, між радниками з різних напрямків. Подоляк додав, що, якщо не відповісти Росії, то вона фактично отримає панівну позицію у світовій геополітиці.