Про що говорили в етері спільного телемарафону 10 вересня 2024 року
Про що говорили в етері спільного телемарафону 10 вересня 2024 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері спільного марафону «Єдині новини #UAРазом» й окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: ICTV/СТБ, «Інтер», «Рада», «Ми — Україна».
Блоку «1+1» у національному етері цієї доби не було.
У нічному блоці марафону працювала команда телеканалів ICTV та СТБ. Протягом шести годин двічі повторили підсумковий випуск новин попередньої доби та показали інтерв’ю з військовослужбовцем Богданом Харуком, яке вперше вийшло 6 вересня.
У блоці «Інтера» про ситуацію на передовій розповів військовий оглядач Олександр Коваленко. Йшлось про ключові напрямки російських атак, зокрема на Вугледар та Часів Яр. Щодо Вугледару Коваленко сказав, що росіяни готують для себе можливість атакувати з трьох напрямків.
Про намагання зламати телефони українських військових та кібервійну говорили з фахівцем з кібербезпеки Костянтином Корсуном. Він сказав, що успішність атак багато в чому залежить від необізнаності людей, яких атакують. На його думку, ЗСУ недостатньо активно працюють над кіберзахистом та обізнаністю персоналу. Корсун стверджує: лише однієї години достатньо, аби пояснити базові правила безпечного користування пристроями.
Геннадій Дубов, політичний коментатор, у студії «Ради» розповідав про розшук народного депутата Артема Дмитрука. Він сказав, що оголошення у міжнародний розшук обов’язкове для ухвалення заочного вироку. Це вдасться зробити за умови доведення звинувачення. Також говорили про те, що Генеральний прокурор Андрій Костін обурений погано складеною підозрою, яка завадила вчасно затримати нардепа.
Очікування від бюджету на 2025 рік коментував народний депутат Михайло Цимбалюк («Батьківщина»). Він сказав, що наразі важливо закріпити у бюджеті захист та права ветеранів. Проте держава не була готова до цього. Нардеп сподівається, що з призначенням нової міністерки у справах ветеранів політика держави зміниться.
Про цифровізацію держави розповідав міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Він сказав, що лише на цифровому обміні даних вдалось заощадити 25 мільярдів гривень з державного бюджету.
Також до студії «Ради» включались народні депутати Арсеній Пушкаренко, Ольга Василевська-Смаглюк та Дмитро Соломчук. Перший говорив про міжнародну активність президента України. А друга розповідала про ймовірне підвищення податків. За її словами, депутати не можуть підтримати підвищення податків, бо не розуміють, чого хочуть представники уряду. За її словами, треба або радикально підвищити податки, або шукати інші джерела доходів.
О 21 годині в етері нацмарафону показали інтерв’ю з дружиною президента України Оленою Зеленською.