Про що говорили в етері спільного телемарафону 22 серпня 2024 року
Про що говорили в етері спільного телемарафону 22 серпня 2024 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері спільного марафону «Єдині новини #UAРазом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «Рада», «Ми — Україна», «Інтер».
Блоків ICTV/СТБ, «1+1» у національному етері цієї доби не було.
«Рада» почала добу із трансляції пленарного засідання Верховної Ради. Воно тривало 6 годин.
У блоці «Ми — Україна» із військовим оглядачем Олексієм Гетьманом медійники обговорювали успіхи українських дронів-камікадзе, які працювали по важливих для війни об'єктах на території Росії. Поодинокі атаки на летовищах ворога не можуть вплинути на хід війни, вважає спікер, а от якби вони відбувались десь раз на тиждень – було б більш ефективно.
Олександр Левченко, український дипломат, сказав, що вважає доцільною заяву голови Європарламент Жозеппа Борреля про зняття обмежень для ЗСУ щодо застосування зброї, наданої західними партнерами. Це б допомогло і зменшити натиск на українські міста і досягати військових цілей.
Нові можливості для розслідування воєнних злочинів, скоєних в Україні російськими солдатами, дасть ратифікація Україною Римського статуту. Про це розповів Олександр Павличенко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини, коли вмикався в ефір, що вела команда каналу «Ми — Україна».
Гість студії наживо Геннадій Дубов, політичний оглядач, коментував заплановану зустріч президента України Володимира Зеленського із Нарендою Моді, прем'єр-міністром Індії. Дату візиту, обраного напередодні Дня прапора та Дня незалежності України, спікер назвав невипадковою. Індія прагне відігравати важливу роль в геополітиці. Дубов сказав, що для української держави відносини з Індією важливі, але наразі вони знаходяться лише на зародковій стадії.
Йшлося в ефірі і про важливість захоплення українськими військовими російських полонених. Суть питання авдиторії пояснював Дмитро Жмайло, виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці. Він вважає, що захоплені три тисячі російських військових — це дуже цінний обмінний фонд. І саме тому Україні важливо, у тому числі, забезпечувати їхнє гідне утримання. Спікер наголосив, що, маючи обмінний фонд, можна визволити частину полонених — у тому числі азовців.
Народна депутатка від партії «Слуга народу» Євгенія Кравчук коментувала прийняття закону про заборону Московської церкви. Вона сказала, що цей закон для того, аби церкви й громади визначились зі своїм вибором. Та наголосила: Україна цим законом не забороняє релігію – забороняється частина інструменту пропаганди кремлівського режиму.
Народна депутатка від партії «Слуга народу» Марина Бардіна коментувала ратифікацію Римського статуту. Тепер українці мають не лише обов’язки, а і права перед Міжнародним кримінальним судом, сказала вона. Тепер наша держава має можливість брати участь у доборі суддів Міжнародного кримінального суду, ми можемо делегувати туди українського суддю, тобто у всьому бути повноцінним учасником МКС. А ще Україна матиме доступ до фонду з допомоги потерпілим. І це не вичерпний перелік плюсів від ратифікації документа.
Про важливість мистецтва як складової боротьби з Росією говорили з Дмитром Лазуткіним, Лауреатом національної премії Тараса Шевченка із літератури, а нині офіцером 59-ї окремої мотопіхотної бригади.