Як телебачення зреагувало на закон про заборону куріння

7 Червня 2012
1139

Як телебачення зреагувало на закон про заборону куріння

1139
«Інтер» тему заборони куріння проігнорував, «Україна» відверто обіграла усі улюблені аргументи тютюнових лобістів, а на «Тві» влаштували дискусію прихильників і противників куріння. Ми відслідкували, як телеканали подали новину і до яких маніпуляцій вдалися при її висвітлені. 
Як телебачення зреагувало на закон про заборону куріння

У вечірньому випуску новин 24 травня ведуча лиш побіжно згадала  про ухвалення закону. Повноцінний сюжет на тему з’явився у тижневих підсумках «Факти тижня з Оксаною Соколовою» 28 травня – заборона куріння стала першим матеріалом у підбірці топ-5 новин тижня. В ньому представлено думку курців і некурців, ресторатора, одного з розробників закону і його опонента – баланс думок загалом дотримано. Проте, є й зауваження – наявність недостовірних посилань і необґрунтованих висновків: «Ненакурене приміщення боляче вдарить по кишеням рестораторів. Адже у багатьох закладах цигарка – невід’ємна частина відпочинку» – по-перше, незрозуміло, на основі чого журналіст робить висновок про майбутні збитки для закладів. Є відповідні дослідження, думка авторитетного експерта? По-друге, використовує соціальний штамп, який роками нав’язувався тютюновими компаніями і їх лобістами – цигарка як невід’ємна складова гарного відпочинку.

Повний огляд читайте на сайті Медіафільтр.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ТСН
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1139
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду