Провайдери Харкова і Конотопа скаржаться на місцеву владу через нові правила розміщення телекомунікаційних мереж
Харківська міська рада прийняла рішення, за яким усі міські провайдери та оператори зобов'язані будуть домовлятися про розміщення своїх мереж у житлових будинках з комунальним підприємством «Інженерні мережі».
Тим часом Конотопська міська рада (Сумська область) має намір затвердити Порядок розміщення телекомунікаційних мереж у житлових будинках і будівлях комунальної власності, який зобов'яже провайдерів платити ЖЕКам за розміщення телекомунікаційних мереж.
Про це йдеться в заявах Асоціації правовласників і постачальників контенту (АППК) і «Телекомунікаційної палати України» (ТПУ), які вимагають скасування відповідних рішень.
Харківська міська рада 6 серпня прийняла рішення про внесення змін до програми «Єдиний комунікаційний канал» у багатоквартирних житлових будинках міста Харкова. Ці зміни, за даними ТПУ, надають комунальному спеціалізованому підприємству «Інженерні мережі» повноваження укладати угоди з операторами і провайдерами для розміщення телекомунікаційних мереж у багатоквартирних будинках Харкова.
Також у документі прописані такі заходи:
- створення єдиного комунікаційного каналу за рахунок міського бюджету в місцях громадського користування багатоквартирних будинків Харкова;
- перенесення наявної кабельної мережі операторів і провайдерів у єдиний комунікаційний канал;
- надання операторам і провайдерам місць у єдиному комунікаційному каналі для прокладання комунікаційних мереж на платній основі.
За даними ТПУ, розробники документу вважають, що він не підлягає громадському обговоренню. Але ТПУ наполягає, що це регуляторний акт, а отже мав бути проаналізований його регуляторний вплив, проект мав бути оприлюднений і узгоджений з антимонопольними органами, оскільки впливає на конкуренцію на регіональних ринках. Враховуючи, що цього не було зроблено, в ТПУ вважають, що міськрада не мала права приймати рішення.
Тим часом Конотопська міська рада на початку вересня оприлюднила проект рішення про затвердження Порядку розміщення телекомунікаційних мереж у житлових будинках і будівлях комунальної власності. Вона пояснює необхідність затвердження правил турботою про благоустрій міста.
Але на думку АППК, аналіз регуляторного впливу проекту, розміщеного на сайті Конотопської міської ради, не відображає суті документу: міськвиконком хоче отримувати додаткове фінансування з провайдерів, які, у свою чергу, братимуть його зі своїх абонентів.
Директор конотопського телекомунікаційного провайдера «Зурбаган» Андрій Рошкован каже, що якщо місцева влада Конотопа ухвалить рішення про розміщення телекоммереж, то його компанія буде змушена підняти плату за послуги доступу до інтернету і кабельного ТБ для своїх абонентів.
За даними АППК, вирішити проблему розміщення телекомунікаційних мереж взялася НКРЗІ. Також існує проект закону «Про інфраструктуру телекомунікаційних мереж», основною метою якого є вирішення проблеми використання операторами телекомунікацій інфраструктури житлового фонду і ліній електропередач, ухвалення якого добивається Інтернет-асоціація України п'ятий рік поспіль. Але поки НКРЗІ обговорює з громадськістю законопроект, органи місцевого самоврядування вирішують проблему самотужки, не завжди на користь операторів, наголошують в АППК.
«Детектор медіа»