Буковський, Ходаківська, Загданський і «Вавилон’13» шукатимуть партнерів для копродукції на Nordisk Forum у Швеції
Чотири українські документальні проекти будуть представлені на пітчинг-сесіях скандинавського копродакшн-форуму Nordisk Forum, що проходитиме 21-23 вересня в рамках найбільшого в Північній Європі фестивалю Nordisk Panorama у місті Мальме (Швеція). Про це «Детектор медіа» розповів режисер і продюсер Алекс Ширяєв зі шведської продакшн-компанії Dixit International.
Nordisk Forum збирає найбільших продюсерів зі Скандинавії, а також із Німеччини, Польщі, Франції, Великої Британії та Ірландії. Українські проекти шукатимуть партнерів і фінансування для спільного міжнародного виробництва (копродукції).
«Ми веземо чотири документальні проекти з України на найбільший закритий пітчинг у Швеції, звідки 80% виробників їдуть з фінансуванням», - розповів пан Ширяєв.
На Nordisk Forum будуть представлені такі документальні проекти:
«Чорнобиль: Пори року» - новий фільм визнаного українського документаліста Сергія Буковського. Стрічку знімає кінокомпанія «Пронто фільм». За задумом творців, це буде фільм не про людей, а про екологічне перезавантаження Зони відчуження. Знімальна група впродовж цілого року документуватиме життєвий цикл Чорнобильської зони.
«Життя. Останнє питання» - фільм режисера Тетяни Ходаківської. Стрічку створює знов-таки кінокомпанія «Пронто фільм». Герої фільму - відомі люди, які в похилому віці розмірковують про смерть.
«Бранці» - повнометражна стрічка, що опирається на матеріали творчого об'єднання «Вавилон'13». На пітчингу у Швеції проект представлятиме продюсер об'єднання Ігор Савиченко.
«Двоє» - фільм Андрія Загданського, українського документаліста, який живе у США, та продюсера Геннадія Кофмана. У 1992 році Андрій Загданський зняв стрічку «Двоє» про щоденне буття й боротьбу двох киян - батька і його сина-інваліда. Через 22 роки режисер фільмує продовження історії своїх героїв, які емігрували до Чехії.
Алекс Ширяєв приїхав на конференцію Kiev CoProduction Meetings у межах Kiev Media Week
За умовами Nordisk Forum, до участі в пітчингу допускаються проекти, де вже пройшла розробка теми і є візуальний матеріал (тобто кожна стрічка представлена готовим трейлером), розповів пан Ширяєв. Також проект має бути цікавим на міжнародному рівні.
Продюсер або режисер повинен самостійно захистити свій проект англійською мовою. «Четверо українських кінодіячів (Сергій Буковський, Тетяна Ходаківська, Ігор Савиченко та Андрій Загданський. - ТК) їдуть до Швеції, де перед пітчингом ми проводимо з ними дводенний тренінг - навчаємо, як потрібно презентувати свій проект», - розповів Алекс Ширяєв.
Нагадаємо, що фільм «Життя. Останнє питання» нещодавно був представлений на польсько-українському копродакшн-форумі у Гдині (Польща). Перед тим він став переможцем п'ятого пітчингу Держкіно України.
«Детектор медіа
Фото надане піар-службою компанії MRM