Нацрада завершила голосування щодо конкурсу на частоти

28 Червня 2007
0
30787
28 Червня 2007
09:50

Нацрада завершила голосування щодо конкурсу на частоти

0
30787
«Інтер» отримав «свої» 14 частот, а «1+1» не дали нічого. Найкращі канали для створення регіональних мереж поділили К1 і «Кіно».
Нацрада завершила голосування щодо конкурсу на частоти

На засіданні 27 червня Нацрада з питань телебачення і радіомовлення завершила розподіл частот, що виставлялися на конкурс 29 березня 2007 року. Про першу частину конкурсу «ТК» вже писала. Підбивши підсумки голосування у категоріях загальнонаціональні мережі; регіональні та місцеві канали мовлення; місцеві канали мовлення; члени Нацради перейшли до розподілу частот у категоріях «Канали, призначені для створення і розвитку регіональних мереж мовлення» та «Канали мовлення без обмежень територіальної категорії».

 

Канали, призначені для створення і розвитку регіональних мереж мовлення

На 13  частот, що виставлялися на конкурс в цій категорії, претендувало 9 ТРО. Основними конкурсантами тут були «Гравіс» («Кіно») та «Київтелемонтаж» (К1) - київські телекомпанії, чий статус офіційно визначено як регіональний. При цьому «Гравіс» подав заявки на усі заявлені в конкурсу частоти, «Київтелемонтаж» був скромнішим і подав лише 5 заявок, значно зекономивши на заставних коштах. Нагадаємо, що це перший конкурс, який відбувається за новим Законом про ТБ і РМ, згідно з яким ТРО разом із заявкою на частоту вносять 10% її заставної вартості. Як відомо, заставна вартість компаніям, що програли в конкурсі, не повертається, а переможцям зараховується в оплату ліцензійного збору.

 

Ласим шматком цього конкурсу були частоти в Ковелі (Волинська обл.), Красногорівці (Полтавська обл.), Лубнах (Полтавська обл.), Ніжині (Чернігівська обл.). Тут пропонувалися щойно прораховані канали мовлення на 24 год./добу, до того ж із досить потужними передавачами, які за рахунок потужного сигналу дозволяють мовникові суттєво розширити територію покриття (у Ковелі, Лубнах, Ніжині – 1кВТ передавача, а в Красногорівці – 5 кВТ (!)). За такі частоти охоче позмагалися б і загальнонаціональні мовники, які ревниво відгукувалися про ініціативу Нацради роздати привабливі частоти «злиденним обласним компаніям», які «не мають коштів на вироблення власної продукції» та «промишляють» здачею каналів у суборенду» і т. д. і т.п., а позбавити їх великих мовників, яким життєво необхідно розширювати покриття.

 

Найсмачнішу частинку конкурсного пирога поділили «Гравіс» («Кіно») - Ковель, Лубни; «Київтелемонтаж» (К1) - Ніжин, а надпотужний красногорівський передавач дістався Полтавській ОДТРК «Лтава».

 

Загалом же, в конкурсі переможці визначилися так:

 

«Гравіс» («Кіно») - 4 (Ковель; Лубни; Конотоп (24 год./добу); Красноперекопськ (Крим; 21 год./добу))

 

«Київтелемонтаж» (К1) - 3 (Ніжин; Вінниця (10 год./добу), Лубни (8 год./добу)).

 

Ще три частоти отримали ОДТРК:

 

Полтавська ОДТРК «Лтава» (Красногорівка)

 

Київська державна регіональна ТРК (Миронівка, 21 год./добу; сусід на 3 години щоденного мовлення – телерадіостудія «Миронівка»)

 

Херсонська ОДТРК «Скіфія» (Генічеськ, 8 год./добу; «сусід» по частоті – Новий канал, який не претендував на добудову сітки мовлення).

 

ДП ТРК ВАТ «Корпорація «Аверс» отримала 9 годин мовлення на 22-му каналі в Луцьку, фактично добудувавши сітку (мала 15 год./добу на цій же частоті).

 

В Житомирі та Овідіополі (Одеська обл.) переможців не визначено.

 

Канали, призначені для створення і розвитку каналів мовлення без обмеження територіальної категорії

Тут на 24 частоти претендувало 37 мовників. Найпривабливішою в цьому конкурсі була частота в Джанкої – попри невелику потужність передавача (100 Вт), на конкурс виставлявся цілісний канал 24 год./добу. На Джанкой подалася найбільша кількість претендентів за весь конкурс – 12; а отримали «Гравіс» («Кіно») та місцева кримська компанія «Орфей» (смт Леніне).

 

Решта частот були «з підселенням» - фактично на конкурс виставлялися відрізки мовлення на окремих каналах.

 

Частину з цих частот віддали на добудову сіток: так 6 годин в Арбузинці (Миколаївська обл.) та Одесі віддали «корінним» мовникам - Миколаївській ОДТРК та ТРК «Одеса-Плюс».

 

Чотири частоти було розподілено за схемою «узаконення партнерства» - там, де на частоті місцевого мовника протягом тривалого часу мовить центральний мовник, то йому і віддали конкурсні відрізки часу. Таким чином ТЕТ «прописався» у  Марганці, отримавши власні 6 год./добу на 21-му каналі, де офіційно мовить ТРК «МГОК TV», проте досить великі відтинки часу віддано під програми ТЕТа. Новий канал отримав «прописку» в Старобільську та Карлівці (Полтавської обл.), ICTV – в Рогатині (Івано-Франківська обл.), а харківська регіональна ТРК «Право АТ/ТВК» «легалізувалася» в Зміїві (Харківська обл.) на частоті місцевого мовника «Зміїв ТБ».

 

ТОВ «Гравіс» («Кіно») та «Телеодин» (М1) отримали частоти згідно з логікою, що нішеві канали (відповідно кіно і музика) ідеально доповнюватимуть будь-яку сітку, особливо вночі («ідеальні сусіди»). Так «Гравіс» отримав 5 годин (01.00 – 06.00) в Вінниці, а М1 – 5 годин в Білій Церкві (Київська обл.) та  6 годин в Першотравенську (Дніпропетровська обл.). Тож вночі глядачі цих міст зможуть дивитися кіно і відеокліпи.

 

Очевидно, згідно з цією ж логікою, під нішеве –  в данім разі інформаційне –  мовлення телекомпанії НБМ (5канал) дісталися три частоти на Волині: Ковель, Нововолинськ, Топільне (скрізь по 4 год./добу). Це частоти регіонального мовника «Інформаційна студія «Полісся – TV» (20 год./добу), який сам на конкурс не подавався.

 

На решті виставлених на конкурс частот з’явиться третій мовник. Так в Армянську (Крим), де мовлять ТРК «Північний Крим» та Новий канал, 6 годин вночі мовитиме ТК «Орфей»; натомість Новий канал прийде на 5 годин вночі на 11-й канал в Брянці (Луганська обл.), де мовлять місцева телекомпанія «ЕРА-ТВ» + СТБ; СТБ «стане третім» у Синельниковому (ТРК «Регіон» + 5 канал) та Артемівську (місцева ТРК «Заказ» + ICTV). Сумська ОДТРК отримала 6 годин нічного мовлення в Конотопі, на частоті іншого регіонального мовника ТРК «Відікон» (партнерство із ТК «Тоніс»). Що дивно, і ICTV, і Тоніс теж претендували на ці частоти, проте їм «прописатися у партнера» Нацрада не дозволила. Так само К1 прийшло в «зайчикову хатку» ТРК «Поділля-центр» (Хмельницький) на 4 годин нічного мовлення (частота – Хмельницький), хоча «Поділля-центр» є основним мовником на цій частоті (14 год./добу + 6 год./добу мовить хмельницька ТК «Ексклюзив»).  

 

Цікаво виглядає співвідношення виграних частот та поданих заявок:

 

НБМ – 3 (5 заявок на участь); «Телеодин» - 2(3); ТЕТ – 1 (1); , ICTV – 1 (3); Новий канал – 3 (4); НТН – 0 (1); «Тоніс» - 0 (3); СТБ – 2(2); «Київтелемонтаж» (К1) - 2 (5). Проте найнеприцільніше стріляв «Гравіс» («Кіно») - 1,5 частоти з 24 заявок!

 

Другий конкурс поспіль була надзвичайно активною  донецька ТРК «Клас»: 14 (12 в цій категорії + 2 на створення місцевих каналів мовлення) конкурсних заявок – і жодної виграної частоти.

 

Таблиця співвідношення кількості поданих заявок центральними телеканалами та виграних частот на мовлення

 

 

Компанія

Кількість поданих заявок

Виграно за конкурсом

1.

ЗАТ ТРК «Україна»

32

1

2.

ТОВ «Телестудія «Служба інформації» (НТН)

26 (25+1)

3 (3+0)

3.

АТЗТ «Українська незалежна ТВ-корпорація» («Інтер»)

24

14

4.

ТОВ «Міжнародна комерційна ТРК» (ICTV)

22 (19+3)

7 (6+1)

5.

ЗАТ «Телекомпанія «ТЕТ»

11 (10+1)

1 (0+1)

6.

ПП у формі ТОВ «Телерадіокомпанія «НБМ» + ТОВ ТРК «Експрес-інформ» (5 канал)

14 (9+5)

6 (3+3)

7.

ВАТ «Телеканал «ТОНІС»

10 (7+3)

2 (2+0)

8.

ЗАТ «Телеодин» (М1)

9 (6+3)

5 (3+2)

9.

ЗАТ Міжнародний Медіа Центр «СТБ»

6 (4+2)

5 (3+2)

10.

ЗАТ «Новий канал»

8 (4+4)

5 (2+3)

11.

ТРК «Студія «1+1»

2

0

12.

ВАТ «Київтелемонтаж» (К1)

11 (1+5+5)

5 (0+3+2)

13.

ТОВ «Гравіс» («Кіно»)

39 (2+13+24)

7 (0,5+4+1,5)

 

P.S. На жаль, «ТК» не може оперативно оцінити, який з каналів найбільше поповнив державну скарбницю, оскільки вартість кожної частоти (відповідно, і 10 відсотків заставного збору) є різною.

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
«Детектор медіа»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
30787
Теги:
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду