
Комітет свободи слова наполягатиме, аби Рада ухвалила закони про зовнішню рекламу, суспільне мовлення і доступ до інформації


Комітет з питань свободи слова та інформації у 2014 році наполягатиме на ухваленні кількох важливих законопроектів, які неодноразово вносилися до порядку денного Верховної Ради, але народні депутати їх так і не розглянули. Йдеться про законопроекти № 0940 «Про внесення змін до Закону України "Про рекламу" (щодо приведення у відповідність із Європейською конвенцією про транскордонне телебачення)»; № 0947 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про інформацію" (у новій редакції) та Закону України "Про доступ до публічної інформації"»; № 1076 «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України». Про це заявив голова Комітету Микола Томенко 25 грудня під час зустрічі з членами громадської ради при Комітеті.
Микола Томенко зазначив, що стурбований ситуацію з безпекою журналістів, яка склалася в Україні. «Ми в міру своїх можливостей намагаємося тримати під контролем всі випадки побиття журналістів. Але те, що сьогодні трапилося з Тетяною Чорновол, навіть важко усвідомити. Я звернувся до ГПУ і МВС і сподіваюся, що якусь інформацію отримаємо найближчим часом», - сказав голова Комітету.
Він також додав, що за останню парламентську сесію було ухвалено лише три медійні законопроекти, і ще 29 очікують на розгляд, з них на повторне перше читання - один, на друге - 7 і на перше читання - 21. За його словами проблема не в тому, що завдяки певним лобістським або політичним інтересам медійні закони вносяться у чергу денну в такий спосіб, що до них ніколи не доходить розгляд, або законопроекти взагалі не вносяться до порядку денного.
Члени громадської ради порадили окрім тих проектів, які наразі знаходяться на розгляді в Комітеті, звернути увагу на питання виділення бюджетних коштів на телетюнери для малозабезпечених сімей, прискорення ліквідації бюджетного фінансування Національної комісії з питань захисту суспільної моралі. Також, на їх думку, більш дієвому механізму захисту журналістської діяльності сприятиме внесення змін до 171 статті Кримінального кодексу.
«Детектор медіа»
