15:06
Четвер, 27 Червня 2013

Телегрупи пропонують інтернет-ресурсам своє відео безкоштовно, але хочуть самі заробляти на відеорекламі

5 568
Обсяги ринку відеореклами в інтернеті у 2013 році становитимуть до 40 млн грн, прогнозують телегрупи
Телегрупи пропонують інтернет-ресурсам своє відео безкоштовно, але хочуть самі заробляти на відеорекламі
Телегрупи пропонують інтернет-ресурсам своє відео безкоштовно, але хочуть самі заробляти на відеорекламі

Чотири найбільші українські телегрупи StarLightMedia, Inter Media Group, «1+1 медіа» та «Медіа Група Україна» оголосили про ініціативу «Чисте небо», спрямовану на захист їхніх прав на контент у мережі та легалізацію інтернет-ресурсів, що транслюють телевізійний контент. Про це вони повідомили на прес-конференції 27 червня.

 

Телегрупи запропонували інтернет-ресурсам безкоштовний контент, що належить телеканалам. В обмін вони вимагають видалити неліцензійний контент. Умовою отримання легального відео є його розміщення в плеєрах медіагруп. При цьому телегрупи будуть керувати продажами реклами в цих плеєрах. «Ми хочемо самі розміщувати всю відеорекламу й отримувати з неї весь дохід», - заявив голова StarLightMedia Володимир Бородянський.

 

Інтернет-майданчики зможуть заробляти на розміщенні банерної та іншої медійної реклами на своїх сторінках. «Вся банерна реклама та все, що навколо плеєра, буде діставатися майданчикам», - уточнив пан Бородянський.

 

При цьому контент буде безкоштовним для кінцевого споживача, наголосив директор «Медіа Групи Україна» Федір Огарков: «Ми не хочемо брати жодної копійки з кінцевих користувачів. Ми навіть в інтернет-майданчиків не вимагаємо купувати в нас контент».

 

Контент надаватиметься легальним інтернет-ресурсам у вигляді окремих програм і нарізок. Це буде відео в запису - про ретрансляцію телеканалів мова поки не йде, оскільки це питання вимагає окремого врегулювання.

 

Однак у мережу телеканали викладатимуть не весь свій контент, а лише той, на показ якого в інтернеті мають права. Зокрема, не будуть доступними спортивні трансляції, закупні програми та фільми. За обсягами це, наприклад, 50% контенту StarLightMedia та близько половини контенту «1+1 медіа» (дані щодо інших телегруп не оголошувалися). «Потрібно розрізняти контент, який ми виробляємо, і той, який ми купуємо в інших правовласників. Якщо до нас надходять обмеження, ми повинні їх враховувати», - зазначив пан Огарков.

 

Крім цього трансляція в плеєрі буде обмежена територією, на яку поширюються права на інтернет-показ кожного продукту. «Українського "Холостяка" глядачі в Америці дивитися не зможуть», - пояснив пан Бородянський.

 

За даними телегруп і цифрового агентства повного циклу AdPro|isobar, в Україні близько 600 сайтів з неліцензійним контентом (від великих до дрібних). А обсяги ринку відеореклами на цих ресурсах у 2013 році, за їхнім прогнозом, становитимуть 30-35 млн грн (за оптимістичним прогнозом - 40-42 млн грн). Цю суму телегрупи вважають своїми прямими збитками від розміщення їхнього контенту нелегально.

 

До 1 жовтня 2013 року телегрупи пропонують інтернет-майданчикам подати заявки на участь у контент-партнерстві «Чисте небо» та отримати можливість розміщення легального відео на своїх сторінках. Такі інтернет-ресурси отримають статус офіційних партнерів. Контакти для переговорів можна знайти на сайті ініціативи legalcontentua.com.

 

У легальній площині з телегрупами вже співпрацюють портали Bigmir.net і Tochka.net. «Це вигідно всім. Наші користувачі отримали зручний доступ до різноманітного контенту, який постійно оновлюється та доповнюється, а телеканали та інші партнери, в свою чергу, - монетизацію», - зазначила в інтерв'ю «Детектор медіа» директор з розвитку Bigmir.net Олена Шабашкевич.

 

Наступним етапом ініціативи стане об'єднання правовласників для захисту своїх прав та боротьби з тими ресурсами, які відмовилися від офіційного партнерства. «Це перший крок на шляху до створення об'єднання правовласників. Ми закликаємо приєднатися також державні установи, інтернет-посередників, громадські організації», - зазначила директор з юридичних питань групи «1+1 медіа» Тетяна Смирнова.

 

Телегрупи також закликали рекламодавців розміщувати рекламу тільки на майданчиках з ліцензійним контентом. Планується, що правовласники згодом сформують так званий «білий список» сайтів, які не порушують прав на інтелектуальну власність.

 

 

«Детектор медіа»

 

Фото Івана Марунича

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5568
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду