Томенко і Княжицький вважають, що Україні не потрібні два міжнародні телеканали
Народні депутати - члени Комітету з питань свободи слова та інформації вважають недоречним фінансування кількох міжнародних державних телеканалів у ситуації, коли загалом державне мовлення суттєво недофінансоване 2013 року з держбюджету.
«Незрозуміло, навіщо Україні два міжнародні канали, які перетинаються і по наповненню, і по зонах мовлення? Це зайві бюджетні витрати», - заявив голова Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко 14 березня під час круглого столу, організованого Комітетом з питань свободи слова та інформації на тему «Національне телебачення України: стан, проблеми та перспективи розвитку».
На думку члена комітету Миколи Княжицького, утримання НТКУ за бюджетні кошти двох міжнародних телеканалів - «Перший Ukraine» та ДТРК Всесвітня служба Українське телебачення і радіомовлення (УТР) - є невиправданим. Він вважає зайвим саме «Перший Ukraine», який почав мовлення торік.
Крім «Перший Ukraine» в Україні працює ще один міжнародний канал - УТР, що транслюється на 105 країн.
На думку Миколи Княжицького, витрати НТКУ на супутникову трансляцію трьох каналів (Перший національний, «Перший Ukraine» та «Євроньюз») є завищеними. «Також суспільні проблеми українців в україномовних програмах не є вами задоволеними, - сказав він тимчасово виконуючому генерального директора Олександру Пантелеймонову. - Водночас у вас зараз заходить у прямий праймовий ефір програма про український театр, що є позитивним».
Керівництво НТКУ відповіло, що «Перший Ukraine» створений відповідно до доручення Президента України Віктора Януковича, і вони змушені його транслювати і виробляти програми, не залучаючи нових людей, а тільки власними силами. «Цей проект популяризує Україну за кордоном. УТР і "Перший Ukraine" розрізняються по програмній структурі і зонам мовлення», - зазначив Олександр Пантелеймонов.
Нагадаємо, 14 березня на круглому столі Олександр Пантелеймонов розповів про плани НТКУ на 2013 рік.
«Детектор медіа»