Дозвольте нагадати банальні речі

10 Квітня 2006
0
34328
10 Квітня 2006
16:11

Дозвольте нагадати банальні речі

0
34328
Будь-яка титанічна робота державних органів по регулюванню діяльності телерадіомовників ніщо, якщо за недотримання норм закону не карати винних
Дозвольте нагадати банальні речі

"Детектор медіа" продовжує дискусію щодо діяльності Нацради з питань телебачення і радіомовлення під час виборів, розпочату публікацією нашого постійного автора Віктора Тимофієнка. Питання, що лежить в центрі уваги – карати чи не карати телекомпанії-порушників виборчого законодавства, і якщо карати, то коли?

Свою думку з цього привиду висловили вже і представник Нацради Юрій Сторожук та її керівник Віталій Шевченко. Власне, стаття Віктора Тимофієнка, яку ми публікуємо сьогодні, є «відгуком на відгуки», або продовженням обговорення цієї важливої теми. 

«ТК» також відкрита і для інших точок зору на дану проблему .

Шановний Віталію Федоровичу!
Шановний Юрію Анатолійовичу!

Щиро вдячний за увагу, яку ви приділили моїй публікації.

Не стану сперечатись з приводу наявності у мене деяких особистих недоліків. Хто без гріха? Стараюсь й надалі старатимусь виправлятися.

Але, перепрошую, в публікації йшлося не про мене.

І, шановний Юрію Анатолійович, може Вас все ж таки щось здивує, - це не був коментар до звіту Національної ради. Бо звіту я дійсно й не бачив.

Мої твердження, висновки і припущення базувались на публікації в "Детектор медіа", якій (“Детектор медіа”), як я зрозумів, ви теж довіряєте.

Процитую:
На наступному тижні Національна рада з питань телебачення і радіомовлення планує оприлюднити звіти порушень телекомпаніями виборчого законодавства. За словами членів Нацради, до телекомпаній-порушників будуть застосовані санкції у вигляді попереджень.

"В звіті будуть зазначені факти порушення як центральних телеканалів, так і місцевих, різних "кольорів"" - наголосив голова Нацради Віталій Шевченко. Також він додав: "Нацрада свідомо не робила жодного кроку для покарання порушників до завершення виборів, щоб ніхто нас не звинувачував в заангажованості. Тепер ми маємо достовірні відомості щодо певних реальних фактів, і ми застосовуватимемо дисциплінарні санкції".

...
"Ми маємо зухвалі приклади, коли маленькі місцеві телекомпанії надають ефір тому чи іншому кандидатові. Це стосується і Києва, і областей" - зазначив Сторожук.

Зверніть увагу, Віталію Федоровичу, в тексті конкретно вказано причину незастосування покарань - “щоб нас не звинуватили...”

І якщо “до завершення виборів не було вагомих підстав для розмов про порушення аудіовізуальними засобами масової інформації виборчого законодавства - настільки серйозних, що заслуговували б на застосування щодо них дисциплінарних санкцій”, то звідки вони могли взятись після завершення виборів?

Якщо “Детектор медіа” суттєво спотворила зміст ваших висловлювань - приношу свої вибачення.

Якщо ж ні, то що, ви власне, заперечуєте?

До того ж, в ці висловлювання віриться. Бо те, що “Національна рада не є каральним органом”, як вже писав, - предмет гордості Національної ради.

Але дозвольте нагадати, перепрошую, банальні речі.

Повноваження Національної ради можна поділити на дві групи: регуляторні, які включають розробку стратегії технічного, та контентного розвитку телерадіомовлення, видання нормативних актів в межах повноважень, ліцензування, і контрольні, про які нема що й говорити, бо й так ясно.

Будь яке регулювання господарської (і не тільки) діяльності з боку держави є обмеженням. Обмеження вони й є обмеження і нікому (з тих, кого обмежують) не подобаються. І господарюючі суб’єкти з задоволенням не дотримувались би цих обмежень. Законодавець це розуміє і попереджає (погрожує!): не будеш дотримуватись вимог закона - обмежемо ще більше. Для цього й передбачено санкції, які є “ще більшим” обмеженням.

Ув’язнення, обмеження на зайняття певними видами діяльності, обмеження права вибиратись або інших прав і т.ін. - все це жорсткі обмеження за те, що особа колись порушила більш м’які, наприклад, не бери чужого або не їдь на красне світло.

Те ж саме й у випадку, про який наша дискусія.

Будь-яка титанічна робота державних органів (Президента, Верховної ради, Кабінету Министрів, Національної ради) по регулюванню (обмеженню!) діяльності - як ми сподіваємось в інтересах суспільства - телерадіомовників (у сенсі про який йшлося вище), - ніщо, якщо за недотримання цих обмежень не карати винних.

І відсутність миттєвого реагування (“карального” реагування!) уповноваженого органу на виявлене порушення - сприяння новим порушенням. Більше того, спонукання до порушень інших! Тому, що за наявності жорсткої конкуренції, той, хто виходить за рамки (обмеження), задані нормативними актами, і йому “за це нічого не буде”, виявляється більш успішним ніж законослухняний. В такому разі законослухняним бути не просто не вигідно, а навіть - небезпечно!

Державні органи, які не реагують належним чином на виявлені порушення - сприяють їх повторенню і поширенню.

І саме це відбувається у сфері телерадіомовлення. Треба бути від народження незрячим і глухим, щоб не бачити/чути того розгулу беззаконня, яке відбувається в ефірі. На що, доречі, звертав увагу й Президент України. Чи то не для вас?

Щодо закидів на мою адресу: “жодного разу не звернувся до членів Національної ради, до членів робочої групи з будь-якими пропозиціями ініціативами власними чи делегованими Громадською радою, щодо підтримки чи допомоги чи ще будь-чого”, то хочу нагади, шановним чільникам Національної ради, що всупереч вимогам Закону України “Про звернення громадян” вони ігнорують мої чисельні (1, 2) звернення з приводу порушень телерадіоорганізаціями вимог чинного законодавства. У зв’язку з чим я позиваюсь з Національною радою, представники якої дуже неохоче з’явились на одне засідання.

До відома читачів: зміст позовної заяви - зобов’язати Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення розглянути заяву гр.В.Тимофієнка про виявлені порушення чинного законодавства.

І наостанок.

Від побажань пана Ю.Сторожука до редакції Детектор медіа: “...пропускати тексти через ситечко...” тхне вже призабутою давниною. Хто це ситечко?

Сподіваюсь, “Детектор медіа”, будучи уважною до побажань своїх читачів, зважить на те, що не всі згодні з “просіювачами”.

Я ж залишатимусь активним дописувачем.

З повагою,
Віктор Тимофієнко, член Громадської ради при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення, представник Національноъ ради України з питань телебачення і радіомовлення в Одеській області у 1995-2003 рр, кандидат фізико-математичних наук, доцент

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
для «Детектор медіа»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
34328
Теги:
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду