Асоціація мережевих телерадіомовників України просить Президента накласти вето на Закон “Про внесення змін до Закону України “Про рекламу”

16 Січня 2003
0
779
16 Січня 2003
13:38

Асоціація мережевих телерадіомовників України просить Президента накласти вето на Закон “Про внесення змін до Закону України “Про рекламу”

0
779
Йдеться про заборону переривання фільмів анонсами та рекламою.
Асоціація мережевих телерадіомовників України просить Президента накласти вето на Закон “Про внесення змін до Закону України “Про рекламу”
Автори відкритого листа до Президента вважають, що „новий Закон прямо суперечить конституційному праву громадян на отримання інформації (у випадку екстрених подій ТРК переривають мовлення); прямо суперечить праву телерадіоорганізацій самостійно визначати власну програмну політику; поставить українські телерадіоорганізації у ще більш дискримінаційне становище по відношенню до телерадіокомпаній практично всіх країн Європи, зокрема, Росії, Польщі та інших країн”.

„Окрім того, давно назріла і підтримується багатьма народними депутатами та громадськістю ідея законодавчого дозволу переривання фільмів рекламою. – Вказують автори листа. - Це важливо не лише економічно, але і політично, адже переривати фільми для реклами дозволено: частиною 3 статті 14 Європейської Конвенції “Про транскордонне телебачення” (її підписали та ратифікували 25 європейських країн) та статтею 11 та 18 Директиви Ради ЄС № 89/552/EC (Директива Ради ЄС – обов’язковий до виконання усіма членами Європейського співтовариства)”. А Україна, яка задекларувала свій поступ до Європейського Союзу, зазначають підписанти, водночас змінює законодавство у зворотному напрямку:

„Саме тому, ми відверто здивовані непослідовною позицією Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та засобів масової інформації, який, незважаючи на задекларовані керівникам провідних ЗМІ і громадськості принцип відстоювання та зміцнення економічної незалежності ЗМІ, у тому числі через прийняття нової редакції Закону України „Про рекламу”, рекомендував протилежний закон про заборону переривання анонсами до прийняття у Верховній Раді. Ми б хотіли наголосити, що це було зроблено без обговорення громадськості, в останній день роботи Верховної Ради перед Новим Роком і повз порядок денний роботи парламенту. На європейські норми та традиції вірність яким декларує комітет, це мало схоже.

Враховуючи те, що економічна незалежність є базовим елементом існування вільних ЗМІ, розвитку демократії та забезпечення права громадян на отримання інформації та виходячи з вищевказаних причин, ми звертаємось до Вас з проханням скористатись правом накласти вето на Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про рекламу”.

Від імені членів Асоціації мережевих телерадіомовників України лист завізовано виконавчим директором Катериною Котенко.

Інф. "Детектор медіа"
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
779
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду