Держоргани проігнорували урядову програму розвитку української мови

17 Грудня 2003
1242
17 Грудня 2003
16:10

Держоргани проігнорували урядову програму розвитку української мови

1242
Рахункова палата України оприлюднила підсумковий документ за результати аналізу стану виконання Комплексних заходів із всебічного розвитку української мови, планування та використання коштів Державного бюджету України на їх впровадження. Звіт підготовлено департаментом контролю видатків на соціальну сферу та науку і затверджено постановою Колегії Рахункової палати від 16. 09. 2003.
Держоргани проігнорували урядову програму розвитку української мови
Комплексні заходи щодо всебічного розвитку і функціонування української мови затвердив Кабінет Міністрів України У 1997 році постановою від 08.09.97 № 998. Комплексні заходи спрямовані на реалізацію статей 10 і 11 Конституції України, створення належних умов для всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя, використання її як основного засобу спілкування на всій території України. Ними передбачено виконання 53 заходів за такими напрямами: Українська мова як державна; Українська мова як мова української нації, основа її духовної та художньої культури, науки, освіти; Українська мова в засобах масової інформації; Українська мова у світі.



Згідно з аналізом РПУ Фактично, Комплексні заходи щодо всебічного розвитку і функціонування української мови, термін виконання яких завершився у 2002 році, не виконані, а нову програму станом на 15.09.2003 не прийнято. Державні органи, в тому числі такі як Держтелерадіо, Національна академія наук України, не лише не виконали в повному обсязі покладені на них завдання, а й були піймані на маніпулюванні з коштами, виділеними на ці цілі. В РПУ були здивовані й листом голови Національної ради з питань телебачення Бориса Холода, який повідомив РПУ, що орган, який він очолює, взагалі не є виконавцем у Комплексних заходів. Проте постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.97 № 998 Нацрада є співвиконавцем ряду заходів, зокрема розробки скоординованої програми дій щодо реалізації єдиної державної мовної політики засобами масової інформації. Отже, відповідальні особи Національної ради не виконували завдання, визначені постановою Кабінету Міністрів України.



Повністю звіт РПУ читайте тут.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1242
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду