Україні відкрили доступ до підпрограми «Медіа» Програми ЄС «Креативна Європа»

Україні відкрили доступ до підпрограми «Медіа» Програми ЄС «Креативна Європа»

10 Жовтня 2024
682
10 Жовтня 2024
11:08

Україні відкрили доступ до підпрограми «Медіа» Програми ЄС «Креативна Європа»

682
На сьогодні відкрито вісім конкурсів підпрограми «Медіа». Загальний обсяг їх фінансової підтримки — 103 мільйони євро.
Україні відкрили доступ до підпрограми «Медіа» Програми ЄС «Креативна Європа»
Україні відкрили доступ до підпрограми «Медіа» Програми ЄС «Креативна Європа»

Україні відкрили можливість повної участі в конкурсах підпрограми «Медіа» Програми ЄС «Креативна Європа», що передбачено Річною робочою програмою 2025. Про це повідомляється на сайті програми.

Підпрограма «Медіа» спрямована на підтримку європейських кіно- та аудіовізуальних індустрій та на розвиток, розповсюдження і просування європейських творів, беручи до уваги сучасне цифрове середовище.

Фінансування проєктів, що здобудуть підтримку за цією підпрограмою становить 58% від загального бюджету програми ЄС «Креативна Європа»

Станом на зараз уже відкрито вісім конкурсів підпрограми «Медіа», а саме:

1. Європейська розробка пакету проєктів — European slate development (Crea-Media-2025-Devslate)

Бюджет: 18 млн євро.

Дедлайн: 05 грудня 2024 року, 17:00 за брюссельським часом.

Ключові моменти: для розробки від 3 до 5 робіт для комерційного розповсюдження, призначених для показу в кінотеатрах, в сітці телевізійного мовлення або комерційного розповсюдження на цифрових платформах чи в мультиплатформному середовищі в таких категоріях: анімація, креативна документалістика або художні фільми. Заявники можуть додати до свого проєкту короткометражний фільм від молодого таланту (за бажанням).

2. Розробка відеоігор та іммерсивного контенту — Video game and immersive content development (Crea-Media-2025-Devvgim)

Бюджет: 7 млн євро.

Дедлайн: 12 лютого 2025 року, 17:00 за брюссельським часом.

Ключові моменти: для європейських продюсерів відеоігор, XR-студій та аудіовізуальних продакшн-компаній, щоб розробляти відеоігри та інтерактивний імерсивний контент.

3. Телевізійний та онлайн-контент — TV and online content (Crea-Media-2025-Tvonline)

Бюджет: 20 млн євро.

Дедлайни:

05 грудня 2024 року, 17:00 за брюссельським часом, 40% бюджету;

14 травня 2025 року, 17:00 за брюссельським часом, 60% бюджету.

Ключові моменти: для телевізійного та онлайн-контенту (художні фільми, анімація та документальні фільми), призначені для показу на лінійних та нелінійних медіа.

4. Розвиток талантів та навичок — Skills and Talent Development (Crea-Media-2025-Training)

Бюджет: 7,5 млн євро.

Дедлайн: 24 квітня 2025 року, 17:00 за брюссельським часом.

Ключові моменти: особлива увага буде приділятися підтримці нових креативних процесів (наприклад, міждисциплінарна співпраця, інноваційний сторителінг, що поєднує креативні та цифрові навички), впровадженню цифрових інновацій у виробництві (віртуальне виробництво, постпродакшн) і поширенню (маркетинг, просування, залучення авдиторії); використанню цифрових інструментів для виробництва та розповсюдження відеоігор; підвищенню ефективності використання прав інтелектуальної власності; та переходу до екологічно стійких практик.

5. Медіа 360° — Media 360° (Crea-Media-2025-Media360)

Бюджет: 21 млн євро.

Дедлайн: 09 січня 2025 року, 17:00 за брюссельським часом.

Ключові моменти: метою ініціативи Media 360° є розвиток аудіовізуальних хабів, здатних запропонувати стратегічний набір заходів, що відповідають ключовим можливостям і викликам на європейському рівні. А також впровадженню нових технологій чи бізнес-моделей в аудіовізуальному секторі. Заявники мають представити всебічну стратегію, узгоджений пакет заходів і значну додану вартість та структурний вплив на європейську аудіовізуальну індустрію.

6. Інноваційні інструменти та бізнес-моделі — Innovative tools and business models (Crea-Media-2025-Innovbusmod)

Бюджет: 8 млн євро.

Дедлайн: 16 січня 2025 року, 17:00 за брюссельським часом.

Ключові моменти: розробка та/або поширення інноваційних інструментів і бізнес-моделей для покращення видимості, доступності, охоплення аудиторії та різноманітності європейських творів у цифрову епоху, а також підвищення конкурентоспроможності та сприяння екологічній трансформації європейської аудіовізуальної індустрії.

7. Промокампанії європейських кінофільмів — Films on the Move (Crea-Media-2025-Filmove)

Бюджет: 16 млн євро.

Дедлайни:

20 березня 2025 року, 17:00 за брюссельським часом, 40% бюджету.

17 липня 2025 року, 17:00 за брюссельським часом, 60% бюджету.

Ключові моменти: для ширшого розповсюдження нових ненаціональних європейських фільмів, зокрема шляхом стимулювання продажів та інвестицій з боку агентів і кінотеатральних дистриб'юторів у просування та належний розподіл ненаціональних європейських фільмів.

8. Розвиток аудиторії та кіноосвіта — Audience Development and Film Education (Crea-Media-2025-Audfilmedu)

Бюджет: 6 млн євро.

Дедлайн: 27 березня 2025 року, 17:00 за брюссельським часом.

Ключові моменти: збільшення інтересу та знань аудиторії, особливо молоді, про європейські фільми та аудіовізуальні твори, включаючи спеціальні програми з кінематографічної спадщини. Заходи мають включати події, орієнтовані на авдиторію та інноваційні або транскордонні ініціативи з кінопедагогіки. Заохочується співпраця між кіноінституціями та онлайн-платформами.

Загальний обсяг фінансової підтримки проєктів за цими конкурсами — 103 млн євро.

Відповідно до Річної робочої програми 2025, бюджет програми ЄС «Креативна Європа» становить 340 млн євро.

Як повідомляється, наприкінці жовтня цього року очікується оголошення нового спеціального конкурсу для України з загальним обсягом підтримки 5 млн євро. 

Крім того, у 2025 році «Креативна Європа» продовжить підтримку українських митців, культурних операторів та вимушених переселенців, щоб забезпечити їм доступ до культури в часи цих надзвичайних викликів. 

Нагадаємо, 17 червня Європейська комісія дала згоду на повноправну участь України у всіх заходах Програми ЄС «Креативна Європа» (2021–2027), включаючи напрям «Медіа». Україна бере участь у програмі «Креативна Європа» з грудня 2021 року, проте наша участь у підпрограмі «Медіа» досі залишалася обмеженою до приведення українського медіазаконодавства до норм ЄС.

«Креативна Європа» — це програма Європейського Союзу, спрямована на підтримку культурного, креативного та аудіовізуального секторів. Метою програми є захист, розвиток та промоція європейського культурного та мовного розмаїття та спадщини, а також підвищення конкурентоспроможності та економічного потенціалу сектору культурних та креативних індустрій, зокрема аудіовізуального. Україна стала учасницею програми у 2016 році. З того ж часу українські заявники можуть отримувати грантову підтримку у понад 30 різних конкурсах. Загальний європейський бюджет програми 2021–2027 років становить 2,44 млрд євро. Наразі програма працює в 40 країнах.

В Україні постійно працює Національне бюро програми, яке надає консультаційну підтримку українським заявникам та поширює актуальну інформацію про програму. 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
682
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду