Кіберполіція припинила діяльність 41 онлайн-кінотеатру та інших сайтів, які порушували права інтелектуальної власності
Кіберполіція у межах спецоперацієї «Пірати» припинила діяльність 41 вебресурсу, що діяли з порушеннями законодавства України та спричинили збитків правовласникам на 25 мільйонів гривень. Про це йдеться на сайті кіберполіції.
Загальна кількість відвідувачів онлайн-кінотеатрів сягає 10 мільйонів користувачів на день. Прибуток пірати отримували за розміщення реклами на вказаних ресурсах.
Зокрема, у Дніпропетровській, Закарпатській, Миколаївській та Сумській областях кіберполіція викрила осіб, які незаконно здійснювали ретрансляцію національних телеканалів. Також кіберполіція припинила діяльність компанії, яка здійснювала фінансування піратства шляхом розповсюдження тизерної реклами.
Загалом під час операції «Пірати» було проведено понад 60 обшуків майже в усіх регіонах України.
Крім цього кіберполіція викрила й інші порушення прав інтелектуальної власності. Наприклад, на Хмельниччині припинено діяльність осіб, які, за даними поліції, підробляли світові бренди спортивних товарів. Свою продукцію вони рекламували та продавали на 13 вебресурсах, чим завдали збитків на 1,5 мільйона гривень.
Незаконне використання товарних знаків виявили працівники кіберполіції Львівської області. За даними поліції, там люди виготовляли та продавали в інтернеті підроблені продукти харчування, які видавали за відомі торгівельні марки. Під час обшуків у них вилучили контрафактну каву, спеції, соуси, дріжджі та солодощі.
Кіберполіція звітує, що встановила особи 60 громадян, причетних до правопорушень у сфері інтелектуальної власності та піратства. Чотирьом особам повідомлено про підозру за ч. 1, ч. 3 ст. 176 (Порушення авторського права і суміжних прав), ч. 1 ст. 229 (Незаконне використання знаку для товарів і послуг) Кримінального кодексу України. Відносно однієї людини завершено досудове розслідування, а обвинувальний акт скеровано до суду.
Керівник ініціативи «Чисте небо» В’ячеслав Мієнко вважає роботу правоохоронних органів суттєвим внеском у боротьбу з піратством: «Захист інтелектуальної власності має бути забезпечений на державному рівні, щоб правопорушники розуміли масштаб незаконності своїх дій та несли належну відповідальність. Спільні зусилля медіаринку, а саме учасників Ініціативи "Чисте небо" у боротьбі з піратством мають вплив на сприйняття суспільством проблематики та надають можливість бачити кроки до створення чинного законодавства у сфері авторського права. Саме тому ми прагнемо об’єднати якомога більше гравців медіаіндустрії для розвитку "здорових" умов реалізації проектів із застосування прав інтелектуальної власності».
Нагадаємо, 8 квітня 2019 року кіберполіція розпочала спецоперацю «Пірати» щодо протидії порушенню авторських прав.