10:00
П'ятниця, 14 Грудня 2018

В Україні в 2019-2020 роках відкриють понад 70 нових кінозалів – MRM

Найбільш активно буде розбудовуватися мережа «Мультиплекс», яка планує вже наступного року відкрити три великі кінотеатри. «Планети кіно» має відкрити у 2019 році два багатозальника.
В Україні в 2019-2020 роках відкриють понад 70 нових кінозалів – MRM
В Україні в 2019-2020 роках відкриють понад 70 нових кінозалів – MRM

Такий прогноз озвучив голова аналітичного відділу Media Resources Management (MRM) Артем Вакалюк на Зимовому кіноринку Одеського міжнародного кінофестивалю, що наразі триває в Києві.  

За його підрахунками, на сьогоднішній день в Україні працюють 525 сучасних кінозалів у 187 кінотеатрах.

Нещодавно закрилися два двозальні кінотеатри «Кінопанорама» та «Україна», але відкрилися чотири зали в новому кінотеатрі «Батерфляй» на Нивках в Києві, два нових зали в Харкові в уже існуючому кінотеатрі та шестизальник у Дніпрі.

«Великий ривок із будівництва кінозалів стався 10 років тому, ще до 2008 року. Потім, через кризу 2008-го і війну 2014-го, зали не будувалися. І лише цього року бачимо тенденції до відновлення будівництва кінотеатрів. Зараз їх маємо в два рази більше, ніж у 2008 році», – сказав пан Вакалюк.

Він також розповів, що в Україні існує тенденція до закриття одно- та двозальних кінотеатрів і відкриття мультиплексів. Така ж тенденція простежується в Європі.

Дві третини всіх кінозалів, які є зараз в Україні, сконцентровані в мережевих кінотеатрах. Найбільша мережа – «Мультиплекс», на другому місці – «Планета кіно». Досить активною є мережа «Батерфляй», яка активно розбудовується.

За прогнозами MRM, найближчі два роки в Україні з'являться понад 70 кінозалів, 45 із них - у 2019-му. Найбільш активно буде розбудовуватися мережа «Мультиплекс», яка планує відкрити три великі кінотеатри. «Планети кіно» має відкрити два багатозальника.   

Крім того, пан Вакалюк додав, що Україна станом на 2017 рік мала 1,24 зали на 100 тис. населення. Це менше, ніж у всіх постраданських країнах, окрім Грузії.    

«Ми презентували цю ж інформацію чотири роки тому – статистика була більш сумною, Україна не мала навіть одного залу на 100 тис. населення. Тепер ситуація трохи інша. Тенденція до розвитку є. Але не лише тому, що збільшується кількість кінозалів, а й тому, що зменшується кількість населення», – пояснив він.

Лідером у Європі за кількістю кінозалів є Ісландія - майже 12 залів на 100 тис. населення.   

Більше новин із Зимового кіноринку ОМКФ читайте тут

Фото: thespaces.com, скріншоти презентації MRM надані Артемом Вакалюком. 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2905
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду