22:22
Середа, 28 Лютого 2018

Мінкульт пропонує дозволити кінотеатрам показувати фільми «18+» на будь-яких сеансах

1 263
Міністерство культури України пропонує скасувати часові обмеження для кіносеансів фільмів з індексом глядацької аудиторії «18». Відповідна зміну Мінкульт пропонує внести до пункту 8 Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів.
Мінкульт пропонує дозволити кінотеатрам показувати фільми «18+» на будь-яких сеансах
Мінкульт пропонує дозволити кінотеатрам показувати фільми «18+» на будь-яких сеансах

27 лютого Мінкульт оприлюднив для публічного громадського обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до пункту 8 Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів», розроблений відповідно до пропозиції громадської спілки «Союз кінотеатрів України».

Відповідно до чинної редакції Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів, демонстрування кіновидовищними закладами фільмів з індексом «18» можливе з 18:00 до 6:00 і забороняється особам віком до 18 років. «Існуюче подвійне регулювання одного і того ж аспекту кінодемонстрування призводить до надмірного обмеження доступу глядача до фільмів із зазначеним індексом», - вважають у Мінкульті.

«Проект акта передбачає внесення змін до Положення, що надасть можливість кіно видовищним закладам демонструвати фільми з індексом «18» у будь-який час доби та вивільнить сеанси у вечірній час для показу фільмів з іншими індексами», - аргументує Мінкульт доцільність змін.Протягом місяця Мінкульт приймає зауваження та пропозиції до цього проекту постанови в письмовому та/або електронному вигляді на адреси: вул. І. Франка, 19, м. Київ, 01601; e-mail: fedorchuk@mincult.gov.ua. Також зауваження та пропозиції до проекту можна надіслати електронною поштою на урядовий веб-сайт «Громадське суспільство і влада» (www.civic.kmu.gov.ua).

~insertother~

Нагадаємо, що остання редакція Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів була ухвалена в грудні 2015 року та набула чинності 15 січня 2016 року. Цей документ запровадив нові п’ять індексів глядацької аудиторії для фільмів і серіалів: «ДА» (дитяча аудиторія), «ЗА» (загальна аудиторія), «12», «16» та «18». Також було скасовано всі часові обмеження на показ фільмів і серіалів на телебаченні, крім обмежень для фільмів і серіалів з індексом «18». Відтоді телеканали можуть показувати фільми з індексами «ДА», «ЗА», «12» і «16» у будь-який час, а «18» — з 22:00 до 6:00.

У кінотеатрах фільми з індексом «16» можна показувати в будь-який час, але заборонено показувати дітям віком до 16 років, а фільми з індексом «18» можна показувати з 18:00 до 6:00 і заборонено показувати особам віком до 18 років.

Індекс «18» встановлюється для фільмів, перегляд яких забороняється особам віком до 18 років у зв'язку з тим, що такі фільми можуть містити сцени насильства, жорстокості, зображення катастроф, жахів, відвертої оголеності, імітації інтимних стосунків. Їх наявність повинна бути виправдана логікою сюжету та втілена на екрані з максимальним ступенем умовності.

Індекс «16» встановлюється для фільмів, перегляд яких забороняється особам віком до 16 років у зв'язку з тим, що такі фільми можуть містити такі сцени з обмеженим ступенем насильства та жорстокості, як бійки, застосування зброї без надмірного кровопролиття, обмежене зображення нещасного випадку або катастрофи, а також сцени, що включають короткі та епізодичні зображення оголеності, епізодичне використання ненормативної лексики, що присутні в оригіналі за задумом режисера і необхідні для розвитку сюжету. Такі сцени повинні бути короткими за хронометражем (до трьох хвилин) та їх необхідність повинна бути виправдана логікою сюжету. Встановлення зазначеного індексу допускається для фільмів, які мають художню цінність, створені з урахуванням сучасних напрямів кіно або молодіжної субкультури.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1263
Переглядів
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду