Документальна стрічка «Жива ватра» зібрала в прокаті понад 3,5 тисячі глядачів (ОНОВЛЕНО)

Документальна стрічка «Жива ватра» зібрала в прокаті понад 3,5 тисячі глядачів (ОНОВЛЕНО)

16 Листопада 2016
2759
16 Листопада 2016
15:55

Документальна стрічка «Жива ватра» зібрала в прокаті понад 3,5 тисячі глядачів (ОНОВЛЕНО)

2759
Українська документальна стрічка «Жива ватра» зібрала в українському прокаті 3669 глядачів. Такі дані надала компанія «Мегакіно», що займалася дистрибуцією фільму.
Документальна стрічка «Жива ватра» зібрала в прокаті понад 3,5 тисячі глядачів (ОНОВЛЕНО)
Документальна стрічка «Жива ватра» зібрала в прокаті понад 3,5 тисячі глядачів (ОНОВЛЕНО)

Прокат фільму стартував 29 вересня і тривав до 16 листопада. У київському кінотеатрі «Ліра» прокат «Живої ватри» продовжено до кінця 2016 року, розповіла «Детектору медіа» продюсер фільму Ольга Безхмельніцина.

Покази стрічки до кінця року триватимуть по всій Україні у програмі «Мандрівного Docudays UA», додає співробітниця PR-департаменту кінофествиалю Docudays UA Тетяна Мала, та охоплять «понад 250 міст і містечок аж до карпатських полонин».

Найбільше глядачів ─ 1907 ─ фільм зібрав у київському «Жовтні». Тут стрічка йшла в довгому прокаті до трьох сеансів на день. Для багатьох глядачів, за відгуками у соцмережах, фільм став нагодою відкрити невідому Україну та нові грані документального кіно. «Я знайшла живильну щирість у картині Остапа Костюка "Жива ватра"», ─ зазначила у своєму дописі глядачка Анжеліка Зозуля.

Щодо інших кінотеатрів, то, як розповів у коментарі ДМ директор компанії «Мегакіно» Ігор Максимчук, більшість із них зупинилися на одному сеансі фільму на день.

Результатом кінопрокату Ольга Безхмельніцина задоволена. Разом і з тим, відзначає вона, недовіру до документального кіно з боку представників кінотеатрів ще доведеться долати. Пан Максимчук підкреслює, що метою дистрибуції від початку був не комерційний зиск: «У прокат «Живу ватру» ми взяли насамперед тому, що це українська стрічка. На початку був просто інтерес і мета представити стрічку якомога ширшому колу глядачів». Також він додає: «Найбільшою перепоною були сумніви з боку представників кінотеатрів щодо доцільності прокату саме документального українського кіно».

Ця робота стала дистрибуторським дебютом «Мегакіно». Надалі, каже Ігор Максимчук, компанія продовжить розвивати цей напрямок: «Хотілося б надалі пропонувати українському глядачу українські фільми. Наразі ведемо переговори і щодо документального, і щодо ігрового кіно, рамок не встановлюємо».

Нагадаємо, фільм Остапа Костюка «Жива ватра» ─ мистецьке спостереження за підсумками понад трьох років поїздок до вівчарів з українських Карпат. Роботу над ним було завершено у 2014-му. Компанія-виробник — Національна кінематека України. Бюджет стрічки — 1,2 млн. гривень. Знімався фільм після перемоги на пітчингах Держкіно за повного державного фінансування. А 52-хвилинну телеверсію стрічки створено на кошти, зібрані шляхом краудфандінгу. Телепрем’єра стрічки має відбутися 19 листопада в ефірі «UA: Першого».

Олена Коркодим

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2759
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду