Нацрада оновлює Громадську раду
Відповідне рішення Нацрада ухвалила на засіданні 18 серпня.
Прийом кандидатур оголошено у зв’язку із закінченням терміну повноважень складу Громадської ради, затвердженого 21 серпня 2014 року.
Перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк закликала до співпраці активних громадських діячів, чиєї підтримки потребує регуляторний орган. Зокрема, вона наголосила, що Національна рада очікує активної позиції та експертної діяльності нового складу Громадської ради, оскільки сьогодення продукує чимало викликів і резонансних питань, стосовно яких регулятору необхідні консультації і незалежна оцінка.
Громадська рада має налічувати 15 осіб. До неї можуть входити професійні некомерційні, недержавні організації, які легалізовані у встановленому законодавством порядку, а також авторитетні фахівці цієї сфери, запропоновані громадськістю (професійними організаціями журналістів). Термін повноважень Громадської ради – два роки.
Щоб подати кандидатуру до складу Громадської ради, організація-кандидат у члени Громадської ради надсилає до регуляторного органу письмову заяву кандидата, до якої додається інформація про склад засновників; органи управління; основні напрями та досвід діяльності у сфері інформаційних відносин.
Склад Громадської ради обирається на засіданні Національної ради шляхом рейтингового голосування.
Докладніше з основними завданнями, принципами і напрямами діяльності Громадської ради, а також з особливостями організації її роботи можна ознайомитися у Положенні про Громадську раду.
Офіційне оголошення Нацради про прийом кандидатур до складу Громадської ради буде розміщено на сайті Нацради після оприлюднення відповідного рішення.
Нагадаємо, що до попереднього складу Громадської ради входили 14 осіб (на початку каденції Громадської ради з її складу вибула 15-й член – Тетяна Попова, яка була призначена заступницею міністра інформаційної політики):
1. Большакова Ольга Юріївна – голова правління ГО «Східноєвропейський інститут проблем медіа»;
2. Бугай Денис Володимирович – президент ВГО «Асоціація правників України»;
3. Веселовська Вікторія Вікторівна – директор департаменту міжнародних відносин Коледжу преси та телебачення;
4. Глущенко Олександр Леонідович – автор інтернет-проекту «PROTV.UA – ТБ», співзасновник та видавець журналу «MediaSat»;
5. Гріцак Костянтин Іванович – директор Асоціації «Телекомунікаційна палата України»;
6. Коваль Ігор Валентинович – директор Асоціації «Індустріальний Телевізійний Комітет» – секретар Громадської ради;
7. Кучерук Мар’яна Миколаївна – ГО «Детектор медіа»;
8. Макарський Олександр Едуардович – професор кафедри тележурналістики, дикторів та ведучих телепрограм Інституту кіно і телебачення КНУКіМ;
9. М’ясникова Катерина Андріївна – виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників України – голова Громадської ради;
10. Омельчук Сергій Іванович – секретар Національної спілки журналістів;
11. Попова Тетяна Володимирівна – голова правління Інтернет Асоціації України;
12. Приходько Оксана Дмитрівна – директор та голова правління організації «Європейська Медіа Платформа»;
13. Розкладай Ігор Євгенович – юрист ГО «Інститут Медіа Права»;
14. Хіміч Роман Володимирович – експерт ринку телекомунікацій.