Полтавська міськрада вийшла зі співзасновників газети «Полтавський вісник»
Про це повідомляє Інститут масової інформації, який має свою представницю в Полтавській області. Також про це в онлайн-трансляції із сесії міськради інформує полтавське видання «Коло».
Раніше трудові збори колективу газети ухвалили рішення про реформування ЗМІ шляхом виходу органів влади і місцевого самоврядування зі складу засновників (співзасновників) зі збереженням назви, цільового призначення і тематичної спрямованості ЗМІ.
Депутати одноголосно проголосували за рішення про реформування комунального друкованого видання «Полтавський вісник», пише «Коло».
«Є закон України про реформування. Редакція газети провела збори і визначилися запропонувати міській раді вийти із співзасновників видання. Колектив хоче спробувати самостійно працювати» – підсумував рішення мер Полтави Олександр Мамай.
«Полтавський вісник» – це обласна щотижнева газета, виходить щочетверга. Загальний тираж – 74 тисячі примірників. Редактор – Лариса Семеняга.
Нагадаємо, 26 грудня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Закон набув чинності 1 січня 2016 року.
Протягом наступних трьох років в Україні триватиме роздержавлення преси: вихід органів влади і місцевого самоврядування зі складу засновників (співзасновників) друкованих ЗМІ або перетворення друкованих ЗМІ, заснованих центральними органами виконавчої влади, на офіційні друковані видання. Реформування друкованих ЗМІ та редакцій здійснюється у два етапи: перший – протягом одного року з дня набрання чинності закону та другий – протягом наступних двох років. Реформа, яка є одним із зобов’язань України перед Радою Європи, зачепить близько 550 видань.
7 квітня голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко повідомив, що станом на той день до Комітету надійшло 291 звернення від редакцій друкованих ЗМІ, які заявили про свою участь у реформуванні згідно Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».
Водночас, за даними «Детектора медіа», станом на 22 квітня до Держкомтелерадіо від редакцій надійшло лише 70 повних комплектів документів на участь у першому етапі реформування.
Керівництво Національної спілки журналістів України (НСЖУ) на черговому пленумі 21 квітня, розглянувши питання про стан реформування друкованих ЗМІ, одноголосно підтримало звернення до Президента України з проханням посприяти реформі державних та комунальних ЗМІ.