У Херсоні голова комісії міськради напав на місцевого журналіста
Про це повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ).
За словами журналіста Костянтина Риженка, засідання комісії було виїзне і проходило в кабінеті начальника управління соціальної політики Олени Рузгіс.
Раніше журналіст безперешкодно знімав засідання цієї комісії. «Зазвичай ношу з собою камеру, знімаю всю комісію, а потім перевіряю відповідність слова і справи», - розказав він.
Цього разу Костянтин Риженко прийшов на засідання комісії, представився журналістом, але голова комісії Віталій Богданов, за його словами, заборонив йому бути присутнім на заході.
«Прийшов на комісію, на якій були депутати, які не люблять, що я про них пишу. Комісія виїзна. За регламентом у нашому місті всі комісії відкриті. Голова комісії з порога сказав мені, що комісія закрита і ніби як я не можу там знаходитися. Хоча там знаходилася дружня для них преса. Я сказав, що маю право там бути. У відповідь голова комісії виштовхав мене за двері», - розповів Костянтин Риженко.
Після чого журналіст сходив до міськвиконкому і уточнив, чи можуть взагалі бути закриті комісії. Але йому так і не вдалося потрапити на засідання.
«Отримавши негативну відповідь, повернувся, сказав, що як громадянин України, хочу знати що там відбувається. На що голова комісії відреагував досить агресивно, побачивши, що я не збираюся залишати приміщення, встав, ударив мене об двері і вивів у коридор з наміром продовжити “роз'яснювальну роботу”. Але побачивши близько десятка осіб в коридорі, вирішив не посилювати і повернувся в кабінет, закривши переді мною двері», - стверджує Костянтин Риженко.
Журналіст заявив, що написав заяву на адресу голови мандатної комісії міськради з проханням публічного вибачення на найближчій сесії Херсонської міської ради.
«Детектор медіа» звернувся за коментарем щодо інциденту до Херсонської міської ради.
Нагадаємо, 21 березня у Києві головному редактору «Херсонської міської газети» Костянтину Риженку перешкоджали у проведенні відео- та фотозйомки у метрополітені працівниця метрополітену та правоохоронці. При цьому журналісту ніхто не зміг пояснити, чому не можна знімати у метрополітені, лише зауважували, що це стратегічний об’єкт. Пізніше прес-служба Київського метрополітену повідомила, що жодних заборон на фото- та відеозйомку доступних загалу частин метрополітену (наприклад, крім депо чи службових приміщень) не існує.