Аналогове мовлення в Україні планують вимкнути до середини 2018 року

Аналогове мовлення в Україні планують вимкнути до середини 2018 року

20 Серпня 2015
3290
20 Серпня 2015
16:12

Аналогове мовлення в Україні планують вимкнути до середини 2018 року

3290
Аналогове мовлення в Україні планують вимкнути до середини 2018 року
Аналогове мовлення в Україні планують вимкнути до середини 2018 року

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 20 серпня розглянула проект постанови Кабінету Міністрів України №815 «Про внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України», що надійшов від Державної служби зв'язку та захисту інформації України. Було ухвалено рішення змінити термін вимкнення аналогового телемовлення на 30 червня 2018 року.

 

«План використання радіочастотного ресурсу передбачав відключення аналогового телемовлення 1 січня 2016 року. Але Україна ще не готова до відключення аналогового мовлення. Ми звернулися до Держспецзв'язку з пропозицією виступити ініціатором змін до Плану і обмежити використання аналогової технології мовлення 31 грудня 2018 року. Ці пропозиції були направлені до зацікавлених державних установ, зокрема, до Національної комісії з регулювання зв'язку та інформатизації. Наші колеги з НКРЗІ не дуже схвально поставилися до цієї пропозиції і запропонували замінити цей термін на 30 червня 2017 року, і вони мають поважні обґрунтування цієї дати. Але ми також розуміємо, що зараз Міжнародна спілка електрозв'язку по всій Європі проводить перерахунки частот і наша країна має бути задіяна у цьому процесі. Ми вважаємо, що до середини 2017 року ми, можливо, не встигнемо. Через це пропонуємо компромісну дату відключення аналогового мовлення - 30 червня 2018 року», - пояснив заступник голови Нацради Григорій Шверк.

 

Він також зауважив, що дата в плані не означає, що саме в цей день відбудеться вимкнення аналогового мовлення. Це може статися і раніше, якщо буде можливість і потреба.

 

Нагадаємо, що раніше Нацрада пропонувала продовжити використання радіочастотного ресурсу (РЧР) для потреб аналогового телебачення лише до кінця 2017 року.

 

Згідно з новою редакцією Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору вимкнення аналогового телебачення в Україні здійснюватиметься в чотири етапи і в такі строки:

-І етап: місто Київ, Київська, Житомирська, Рівненська, Волинська, Львівська, Закарпатська області, Автономна Республіка Крим та місто Севастополь - із 17 червня 2015 року;

-ІІ етап: Івано-Франківська, Хмельницька, Вінницька, Чернівецька, Одеська області - з 31 грудня 2015 року;

-ІІІ етап: Полтавська, Тернопільська, Черкаська, Кіровоградська, Миколаївська, Херсонська, Дніпропетровська, Запорізька області - з 30 червня 2016 року;

-IV етап: Луганська, Донецька, Чернігівська, Харківська, Сумська області - з 31 грудня 2016 року.

 

Водночас після 17 червня 2015 року в Україні почали вимикати лише ті радіоелектронні засоби (РЕЗ), які створюють завади цифровим РЕЗ сусідніх держав, пояснив в інтерв'ю «Детектор медіа» член Нацради Олег Черниш.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3290
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду