Українські друкарні продовжують виконувати замовлення російських ЗМІ на друк

Українські друкарні продовжують виконувати замовлення російських ЗМІ на друк

17 Липня 2015
0
2501
17 Липня 2015
09:58

Українські друкарні продовжують виконувати замовлення російських ЗМІ на друк

0
2501
Українські друкарні продовжують виконувати замовлення російських ЗМІ на друк
Українські друкарні продовжують виконувати замовлення російських ЗМІ на друк

У 2014 році прибуток України від експорту ЗМІ в Росію збільшився більш ніж на 10 млн. доларів - з 57,7 млн ​​до 68,1. При цьому кількість продукції, що поставляється, незначно скоротилася - з 12 тис. т до 10 тис. т. Про це повідомляє російське видання «Известия».

 

Це пов'язано з тим, що, незважаючи на неоголошену війну Росії проти України, російські видавці продовжують друкувати свої ЗМІ в українських друкарнях через дешевизну їх послуг. Тобто мова йде не про експорт українських ЗМІ в Росію, а про експорт російських ЗМІ, які були надруковані в Україні.

 

Російські видавці друкованих ЗМІ прогнозують, що і в майбутньому різкого спаду експорту друкованої продукції з України в Росію очікувати не варто, оскільки замовляти друк видань в Україні все ще економічно вигідно.  

 

Заступник начальника Управління періодичної преси, книговидання та поліграфії Росдруку Геннадій Кудій зазначив, що обсяг українського імпорту в Росії у видавничій галузі дійсно великий. «В основному мова йде про замовлення видавців, які вони розміщують на Україні і ввозять в РФ. Тобто фактично ввозяться не українські, а наші видання, які російським видавцям дешевше друкувати на Україні», - сказав пан Кудій.

 

Генеральний директор друкарні «Парето-принт» Павло Арсеньєв  підкреслив, що українські друкарні «від бідності займаються демпінгом», а люди в умовах важкої економічної кризи працюють «в нуль».

 

Радник генерального директора з комерційних питань Першої зразкової друкарні Ірина Степанова також підтвердила «Известиям», що на Україні «друкуватися дешевше в рази, бо українці штучно стримують ціни».

 

У ЗАТ «Росдрук» заявили, що зростання фінансових показників «аж ніяк не означає, що росіяни кинулися читати те, що пишуть українські друковані ЗМІ». «Перелік українських видань, за якими зараз збирається підписка, мізерний: з України до нас надходить лише 94 видання. Це крапля в морі, враховуючи, що в підписаних каталогах Росдруку - понад 5 тис. найменувань», - сказала начальник відділу по роботі з закордонними розповсюджувачами компанії Наталія Суворіна.

 

За словами пані Суворіної, у Росії не збільшується і кількість передплатників української періодики. В даний час лідерами за кількістю передплатників в Росії з українських видань є видання православної тематики: журнал «Спасите наши души» і газета «Мир».

 

Водночас у 2014 році виручка Росії від поставки ЗМІ та періодичних видань в Україну порівняно з 2013 роком скоротилася майже на  4 млн. доларів  - з 10,3 млн до  6,4 млн, а кількість видань, що поставляються,  зменшилася майже вдвічі  - з 2,6 тис. т до 1,4 тис. т. Такі дані наводяться у доповіді Федерального агентства з друку і масових комунікацій (Росдрук) «Книжковий ринок в Росії. Стан. Тенденції та перспективи розвитку».

 

Нагадаємо, жителі окупованих територій Донбасу відчувають гострий інформаційний голод, стверджує Дмитро Дурнєв, головний редактор газети «"Московский комсомолец" в Донбассе». Щоб отримати інформацію про події в Україні, люди купують за досить високими цінами українські видання (зокрема, «Український тиждень», «Коментарі»), які контрабандою провозяться в «ЛНР» і «ДНР».

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
2501
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду