
Влад Ряшин визнав, що Star Media переформатовує бізнес після заборони нових російських серіалів в Україні


Генеральний продюсер групи компаній Star Media Владислав Ряшин прогнозує, що заборона показу в Україні великої частини російського телевізійного продукту не вплине на спільне російсько-українське виробництво серіалів. Про це він повідомив в інтерв'ю виданню proficinema.ru.
Влад Ряшин заявив, що зараз відбувається процесс переформатування бізнесу групи компаній Star Media, маючи на увазі загострення відносин між Україною і Росією і закон «Про внесення змін до деяких законів про захист інформаційного телерадіопростору України», який зокрема забороняє серіали, де головним героєм виступає російський військовий або співробітник правоохоронних органів, а також російські серіали, вироблені з початку 2014 року.
«Зараз в Україні вступив у дію закон про заборону російських серіалів. Водночас продакшн поки не заборонений, тому ми вивчаємо ці можливості. У нас є український офіс, який як і раніше працює. Раніше там знімалися фільми для двох ринків, зараз розробляються переважно проекти для України. Український глядач звик до певного якості, яке забезпечувалося об'єднанням бюджетів двох ринків. Зараз російський ринок впав, а український взагалі перебуває в жалюгідному стані, оскільки спочатку був менше. Звичайно, він не потягне бюджету, розрахованого на якість, до якого звик глядач. Думаю, в перспективі все-таки буде копродакшн між Україною і Росією», - сказав Влад Ряшин.
За його словами, спільним українсько-російським продуктом могли б стати проекти, які об'єднують глядачів двох країн спільними цінностями. «У першу чергу будуть проводитися проекти, ніяк не пов'язані з політикою і силовими органами, а пов'язані з нашими спільними цінностями, загальною ментальністю. Складна ситуація, на жаль, більше мені нічого додати», - зазначив генпродюсер.
Нагадаємо, генеральний директор групи «1+1 медіа» Олександр Ткаченко вважає, що заборона російського телевізійного продукту в Україні може бути ефективною за умови змін у законодавстві - квот на український і європейський продукт в ефірі, а також визначення за законом критеріїв копродукції.
На його думку, Україна не повинна повністю припинити співпрацю є російською індустрією кіно та телебачення. «Нам не варто відгороджуватися стінами, якщо мова йде про якісні проектах за участі професіоналів, які не відзначилися "в боях" за "Новоросію". Тим більше, якщо це будуть по-справжньому спільні проекти», - написав Олександр Ткаченко. Однак дуже важливим він вважає де факто спільне виробництво проекту. Це поняття також слід уточнити на законодавчому рівні згідно прийнятою в Європі «бальною» нормою. Ця норма визначає вітчизняний проект залежно від того, громадянином якої країни є автор, режисер, актори, де проводилися зйомки, чия техніка використовувалася тощо.
«Детектор медіа»


