Асоціації провайдерів виступили проти проекту збору на підтримку українського кіно

Асоціації провайдерів виступили проти проекту збору на підтримку українського кіно

10 Квітня 2015
2978
10 Квітня 2015
17:27

Асоціації провайдерів виступили проти проекту збору на підтримку українського кіно

2978
Асоціації провайдерів виступили проти проекту збору на підтримку українського кіно
Асоціації провайдерів виступили проти проекту збору на підтримку українського кіно

Асоціації провайдерів платного телебачення виступають проти запровадження для них додаткового збору на підтримку українського кінематографу і просять віце-прем'єр міністра України В'ячеслава Кириленка врахувати їхню думку та провести з ними окрему нараду.

 

Про це йдеться у зверненні до віце-прем'єра, яке підписали Асоціація правовласників та постачальників контенту, «Телекомунікаційна палата України», асоціація «Укртелемережа», Спілка операторів телекомунікацій Одеси і Одеської області, Всеукраїнська асоціація операторів кабельного телебачення і телеінформаційних мереж, Спілка кабельного телебачення України, Інтернет-асоціація України.

 

«Представники асоціацій вважають, що найбільш дієвим і виваженим механізмом підтримки українського кіно є забезпечення дотримання українськими мовниками квот щодо передач українського виробництва, яке передбачене частиною четвертою статті 28 Закону України "Про телебачення і радіомовлення"», - йдеться у їхньому зверненні.

 

Асоціації провайдерів наполягають на тому, що введення додаткового збору на кінематографію для провайдерів є «неефективним і навіть руйнівним кроком, який може суттєво зашкодити розвитку ринку програмних послуг». Вони наводять такі аргументи своєї позиції:

1)     ініціатива не враховує кризового економічного стану провайдерів;

2)     сприятиме розвитку піратських систем розповсюдження телепрограм;

3)     призведе до невідворотного підвищення тарифів для кінцевого споживача від легальних провайдерів;

4)     пропозиція не ґрунтується на досвіді Європейських країн: окремий збір з учасників ринку запроваджений лише у двох країнах (Польща, Франція), натомість в інших країнах Європи для стимулювання розвитку кінематографу переважно передбачаються бюджетні асигнування та податкові пільги;

5)     збільшення кількості зборів не відповідає положенням Коаліційної Угоди Верховної Ради України від 21.11.2014;

6)     встановлює дискримінаційні умови ведення підприємницької діяльності для певної галузі, що є неприпустимим.

 

«З метою підтримки вітчизняного телевиробника ми ретранслюємо українські телеканали, які транслюють українське та не українське кіно», - йдеться у зверненні.

 

За даними асоціацій, після обмеження ретрансляції 17 російських телеканалів у мережах українських провайдерів програмне наповнення телемереж українськими програмами доведено до більш ніж 50%.

 

Нагадаємо, що в лютому Державне агентство з питань кіно представило представникам дистриб'юторських компаній та кінотеатрів власний законопроект щодо запровадження збору за показ іноземних фільмів в кінотеатрах та на телебаченні. За повідомленням Держкіно, 10 компаній у цілому підтримали цей проект, але склали список зауважень до нього. Законопроект досі не внесено до парламенту. Натомість у Раді ще 10 грудня 2014 року зареєстровано законопроект народних депутатів Миколи Княжицького та Сергія Тарути про збір за показ фільмів і збір з лотерей.

 

4 березня «Детектор медіа» організувала круглий стіл «Де брати додаткові кошти для виробництва українських фільмів?», під час якого законодавці, представники телеканалів, кінодистрибуторів та всіх дотичних до кіноіндустрії учасників ринку обговорили законодавчі ініціативи щодо підтримки українського кінематографу.

 

На круглому столі «Детектор медіа» представники теле- та кінобізнесу заявили, що запровадження збору за розповсюдження і демонстрацію фільмів може мати негативні наслідки для кіно- і телеіндустрії у вигляді скорочення вітчизняного серіального виробництва, колапсу прокату авторського кіно і бурхливого розвитку піратства.

 

Натомість кінодистриб'ютор, власник мережі «Кінопалац» та студії дублювання кінострічок Le Doyen Studio Богдан Батрух переконаний, що українські телеканали мають підтримати збір на підтримку українського кінематографу.

 

24 березня віце-прем'єр-міністр - міністр культури В'ячеслав Кириленко повідомив, що Міністерство культури поки не прийняло остаточного рішення про запровадження збору на підтримку українського кіно.

 

Тим часом телегрупа «1+1 медіа» пропонує державі замість запровадження збору за розповсюдження і демонстрування фільмів залучати телегрупи до національного кіновиробництва. Зокрема, «1+1 медіа» готова розділити фінансування і співпродюсування з Державним агентством з питань кіно одного-двох кінопроектів на рік із загальним бюджетом до 1 млн доларів на рік.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2978
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду