Facebook заперечує існування «бульбашки фільтрів» і закликає ЗМІ віддавати йому статті

Facebook заперечує існування «бульбашки фільтрів» і закликає ЗМІ віддавати йому статті

23 Лютого 2015
2781
23 Лютого 2015
19:14

Facebook заперечує існування «бульбашки фільтрів» і закликає ЗМІ віддавати йому статті

2781
Facebook заперечує існування «бульбашки фільтрів» і закликає ЗМІ віддавати йому статті
Facebook заперечує існування «бульбашки фільтрів» і закликає ЗМІ віддавати йому статті

Facebook хотів би домовитися з виданнями про публікацію їхніх матеріалів просто в соціальній мережі. Це допоможе прискорити відображення інформації в мобільних додатках Facebook, зробить читання зручнішим і в кінцевому підсумку повинно дати ЗМІ більшу увагу аудиторії. Про ці плани розповів директор з продукту Facebook Кріс Кокс на конференції Code / Media, пише AdIndex з посиланням на The Runet.

 

Пан Кокс заявив, що розуміє занепокоєння видавців і їхнє небажання віддавати свій контент стороннім сайтам, і Facebook поки знаходиться в пошуках оптимальної моделі співпраці. Однак з тим, що людям незручно читати статті на мобільних пристроях, теж потрібно щось робити.

 

Цікаво згадати, як ще в 2012 році соцмережа «ВКонтакте» подбала про те, щоб її користувачам зручно було читати матеріали ЗМІ, і запровадила попередній перегляд публікацій. Завдяки цій функції стаття за посиланням відкривалася в окремому шарі всередині соцмережі, без переходу на сторінку ЗМІ. Ця ініціатива сподобалася не всім виданням, але з часом соцмережа досягла балансу інтересів користувачів і видавців.

 

Кріс Кокс також розповів про успіхи Facebook як відеоплатформи - функція автоматичного запуску відео в стрічці виявилася вкрай вдалою, приносить багато переглядів і стимулює користувачів ділитися відео. Можливість для творців відео монетизувати його, як на YouTube, Facebook поки не розглядає.

 

Незважаючи на увагу до медійного контенту, Facebook має намір залишатися в першу чергу засобом зв'язку людей з рідними та друзями. Соцмережа уважно стежить за тим, який контент є важливим для користувачів. Лайки та кліки за посиланнями не є достатньо точним способом зрозуміти ставлення до постів. Facebook має намір глибше вивчати патерни взаємодії людей з інформацією і не орієнтуватися на очевидні метрики поведінки в інтернеті.

 

У Facebook досить давно зрозуміли, що алгоритмами аналізу зворотного зв'язку і машинним навчанням обійтися не вийде (це дорого і потребує багато часу). У компанії є фокус-група, яка почалася з 30 осіб, розрослася до 600 і в найближчому майбутньому збільшиться до кількох тисяч. Її учасники бачать спеціальну версію Facebook з неранжованими записами, про кожен з яких вони повинні відповісти на вісім питань на кшталт «Чи важливий для вас герой поста?», «Чи хочете ви бачити таке в стрічці?», а також написати мікроесе про свої почуття і думки з приводу поста. Крім того, учасників фокус-групи періодично опитують співробітники Facebook.

 

На конференції Code / Media Кріс Кокс висловився також про ефект «бульбашки фільтрів», який алгоритми рекомендації імовірно створюють навколо користувача, штучно обмежуючи коло його інтересів кількома темами і гарантовано комфортними для нього точками зору.

 

«Основна маса контенту, який ви бачите на Facebook, виробляється вашими «слабкими зв'язками», користувачами, з якими ви не взаємодієте поза соцмережею. Наші дослідження не доводять, що Facebook створює бульбашку фільтрів, зате пропонують деякі свідчення зворотного», - заявив він.

 

Ще одна цікава новина від Кріса Кокса: Facebook розробляє програми, за допомогою яких користувачі соцмережі зможуть створювати контент на основі віртуальної реальності.

 

Нагадаємо, Facebook має намір запропонувати брендам новий спосіб розрахунку конверсії, зробивши продажі, а не кліки кращим показником ефективності кампаній на цій платформі. Цей крок стане відповіддю на побажання рекламодавців якимось чином вийти за межі підрахунку кліків. Завдяки новому підходу бренди зможуть оцінити, яка частина їхніх бюджетів, що виділяються на рекламу в Facebook, впливає на продажі в магазинах та інтернеті.

 

Восени соцмережа Facebook почала використовувати персональні дані користувачів соцмережі у своєму новому рекламному сервісі Atlas, що обслуговуватиме сайти, які не належать компанії, але базуються на інформації про фейсбук-юзерів.Аtlas раніше належав Microsoft і був куплений Facebook'ом торік за суму близько 100 мільйонів доларів.

 

У вересні ринкова капіталізація Facebook вперше подолала позначку в $200,26 млрд. Лише за III квартал 2014 року компанія заробила більше, ніж протягом усього 2013 року. Причиною цьому став величезний приріст надходжень від реклами та мобільних додатків.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2781
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду