Телеканал БТБ до 31 березня мають передати Мінінформполітики
Телеканал Нацбанку БТБ (ТОВ «Банківське телебачення»), на базі якого мають створити канал іномовлення, до 31 березня мають передати Міністерству інформаційної політики. Про це у коментарі «Детектор медіа» повідомила директор телеканалу Світлана Криворучко.
Цю інформацію «Детектор медіа» підтвердив також заступник міністра інформації Артем Біденко. «Створено робочу групу, яка займається передачею каналу від Нацбанку до Мінінформполітики. Передати мають до 31 березня», - сказав він.
БТБ продовжує здійснювати циклове мовлення на супутнику, водночас припинивши мовити в цифровому мультиплексі МХ-5.
За словами Світлани Криворучко, на каналі залишилося працювати 18 осіб, в тому числі з особами, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною, та мобілізованими. Загалом скорочено 90 % колективу, приблизно 150 працівників.
«БТБ як і раніше належить Нацбанку, але фінансування від власника ми не отримуємо вже близько року. Наразі ми живемо на кошти з нашого статутного фонду, фактично доїдаючи гроші з нашому рахунку. Кошти йдуть не тільки на оплату праці, а й за трансляцію на супутнику, комунальні послуги», - сказала вона, додавши, що технічний персонал підтримує все обладнання в робочому стані.
Наразі канал розміщується за адресою: Київ, провулок Куренівський, 19/5.
Нагадаємо, в грудні міністр інформаційної політики України Юрій Стець заявив, що українське іномовлення має бути створено на технічній базі телеканалу БТБ. Міністр нагадав, що з 1 січня 2015 року НБУ припиняє фінансування телеканалу БТБ як непрофільного активу.
У листопаді голова НБУ Валерія Гонтарева заявила, що Нацбанк має намір позбутися непрофільних активів, зокрема - телеканалу БТБ. За її словами витрати на канал склали 220 мільйонів гривень, тобто 70 мільйонів - щорічно. Генеральний директор БТБ Світлана Криворучко у коментарі «Детектор медіа» сказала, що Рада НБУ ще кілька місяців тому поінформувала, що фінансувати БТБ з 1 січня 2015 року не буде.
Раніше «Детектор медіа» повідомляла про плани влади створити потужний канал українського іномовлення на базі УТР, ТОВ «Банківське телебачення» (БТБ) та каналу «Перший Ukraine», який належить Національній телекомпанії України. Остання відповідно до закону про суспільне телебачення разом з Національною радіокомпанією України невдовзі має бути перетворена на Національну суспільну телерадіокомпанію України.
10 грудня у Верховній Раді України було зареєстровано законопроект №1357«Про внесення змін до деяких законів України щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України». У законі про СМ пропонується змінити перелік державних мовників, на базі яких буде створено НСТУ. Зокрема, вилучити з їх числа державну телерадіокомпанію «Всесвітня служба "Українське телебачення і радіомовлення"» (УТР), адже іномовлення, яким займається УТР, на думку багатьох медійних експертів, має бути державним. Наразі Комітет свободи слова розглянув поправки до другого читання і рекомендував парламенту ухвалити цей законопроект.
«Детектор медіа»