Нацрада закликає вжити заходів для захисту частот у Криму
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення занепокоєна ситуацією із прагненням Федеральної служби із нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій та масових комунікацій Російської Федерації провести в Автономній Республіці Крим конкурс на мовлення з використанням радіочастот, закріплених за Україною. Регулятор звернувся листами до низки державних органів для вжиття відповідних заходів реагування і захисту українського частотного ресурсу. Про це повідомляє прес-служба Нацради.
Нагадаємо, що 25 лютого російська Федеральна конкурсна комісія з телерадіомовлення розподілятиме ФМ-частоти в окупованому Росією Криму, які раніше належали українським мовникам.
У Нацраді наголошують: проведення Російською Федерацією цього конкурсу частот є порушенням норм Регламенту радіозв'язку - основного документа Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ), членами якого є Україна та Росія. Згідно з Міжнародним довідковим регістром частот МСЕ частотні присвоєння в Криму закріплені за Україною. Будь-які дії іншої сторони, пов'язані з використання частотних присвоєнь, порушують міжнародні права й обов'язки адміністрацій зв'язку.
Нацрада звернулася до Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Служби безпеки України, Міністерства закордонних справ України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації з проханням вжити відповідних заходів і звернутися до Міжнародного союзу електрозв'язку для належного реагування. Крім того Нацрада звернулася і до Федеральної служби РФ із вимогою дотримуватися норм міжнародного права.
Нагадаємо, що Росія на конкурс у Криму виставляє 19 пулів радіочастот ФМ-діапазону і низку окремих ФМ-частот у містах Сімферополь і Севастополь.
Заявки на участь у конкурсі приймаються до 29 січня 2015 року включно. При цьому до участі в конкурсі не допускаються:
- юридичні особи, не зареєстровані у встановленому порядку на території Російської Федерації та (або) які не мають ліцензії на радіомовлення;
- юридичні особи, які перебувають у процесі ліквідації або відносно яких є рішення арбітражного суду про визнання юридичної особи банкрутом;
- мовники, дію ліцензії на радіомовлення яких призупинено на день подання заявки на участь у конкурсі;
- претенденти, які не відповідають вимогам до учасників конкурсу, вказаних в оголошенні Роскомнагляду;
- претенденти, які не надали документи, вказані в оголошенні Роскомнагляду, у встановлений для прийому заявок строк.
«Детектор медіа»