Зураб Аласанія розповів, коли може стартувати Суспільне та що буде в його ефірі
Стартом запуску Суспільного мовника може стати березень 2015 року. Про це в інтерв'ю тижневику «Дзеркало тижня. України» повідомив генеральний директор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія.
«Новий сайт уже готовий. Можемо на той час підтягти й інші ресурси. Отож до березня можливий виплеск назовні», - сказав він.
Як будуть називатися два канали суспільного мовлення, пан Аласанія поки не може, оскільки назви ще не обрані. Не виключено, що в назвах залишаться слова «перший» і «культура».
«Мені брендологи кажуть, що Перший чіпати не можна, оскільки це "взірець", він і має залишатися "першим". Стосовно другого телеканалу - можливий комбінаторний варіант. Припустімо "Х-Культура". Але це розмова майбутнього», - повідомив він.
Зураб Аласанія обіцяє, що глядач у рамках суспільного ТБ побачить те, чого раніше не бачив. Основою ефіру має стати полілог усієї країни.
«Можливо, не всі бачили, яка на вигляд телестудія в Харкові або Сумах, або у Львові? Тобто присутність цікавих регіональних включень, їх вихід у прямий ефір стане особливістю майбутньої структури. Основа якої - полілог усієї країни: заходу і сходу, півдня й півночі», - сказав він.
У майбутній сітці Суспільного передбачений великий випуск вечірніх новин. З ним буде стикуватися «перекличка» регіональних студій. «Глядач має знати, що в цей самий час відбувається не тільки в столиці, а й у Сумах, Дрогобичі, Львові. Будуть сюжети, важливі і для країни, і для кожного окремого міста», - пояснив пан Аласанія.
«Я одного разу вже казав, що важливо "поміняти країні мізки", тобто припинити постійні "шоу" і починати "ток", - розповідає про майбутнє програмування керівник НТКУ. - Принцип роботи: акцент не на експертах і політиках, а саме на аудиторії, для якої політики-експерти - допоміжні елементи. Тобто говорить народ, народ вибирає, народ визначає тему. А вже політики хай натискають на кнопочки й утворюють які-небудь "рейтинги"».
За словами пана Аласанії, представники європейських суспільних телерадіокомпаній дарують НТКУ чимало своїх програм. «Від німецько-французького телеканалу Arte отримали в подарунок 300 годин. А це один із найкращих у світі каналів. Вони презентували нам музичні програми, класику, документальні цикли. Суто символічні гроші за носії, а так - практично, подарунок. Поляки кажуть: мовляв, за сто євро можете купити сорок серій фільму! Чому б і ні?», - розповів він.
На думку пана Аласанії, локомотивом, який зможе потягнути за собою рейтинги Суспільного ТБ, у 2015 році буде інформаційний блок.
Але не менш важливу роль Зураб Аласанія покладає на другий суспільний канал культурного спрямування, який, з його слів, скоро має отримати цифрову ліцензію.
«У рамках суспільного мовлення не менш важливе місце буде відведене каналу, що його я умовно називаю "рефлективний". Наразі це державна телерадіокомпанія "Культура", але вона ввійде до складу суспільного мовлення. Зараз у них є тільки супутник, є внутрішня ліцензія. Скоро отримаємо ліцензію цифрову. Будуть цікаві перетворення. "Культури" буде більше у сто разів! Але не "шароварщини", а проектів інноваційних, європейських. Тобто підводжу до того, про що ви запитували: у рамках Суспільного ТБ один канал - інформаційно-подієвий, другий - "рефлективний", на основі "Культури"», - розповів пан Аласанія.
Зі слів керівника НТКУ, середня аудиторія Першого національного - це 70+, її треба омолоджувати. «Але чи варто втрачати тих, кому за 70? Теж не можна. Тому структура рефлексуючого каналу і має задовольняти запити різних поколінь, відповідати різним смакам, - розповів він про контент другого каналу. - Якщо Перший національний буде трохи рваним, подієвим, то на Другому - і концерти, і все інше».
Повністю інтерв'ю Зураба Аласанії можна прочитати в дайджесті «Детектор медіа».
«Детектор медіа»