19:11
Понеділок, 17 Листопада 2014

Керівники українських ЗМІ закликають майбутню коаліцію не забороняти рекламу ліків, що становить 15-27% ринку реклами

Керівники українських ЗМІ закликають майбутню коаліцію не забороняти рекламу ліків, що становить 15-27% ринку реклами
Керівники українських ЗМІ закликають майбутню коаліцію не забороняти рекламу ліків, що становить 15-27% ринку реклами

Головні редактори та керівники низки українських засобів масової інформації звернулися до переможців парламентських виборів, які формують нову коаліцію, з проханням не забороняти рекламу ліків, як це пропонується проектом коаліційної угоди.

 

Ця категорія рекламодавців наразі становить близько 15% ринку реклами (а для телебачення - 27%), і є єдиною, яка за умов глибокої економічної кризи не скоротила бюджети, наголошують керівники ЗМІ.

 

«У разі ліквідації цієї статі доходів ЗМІ в українських телекомпаніях, газетах та інтернет-проектах відбудуться масові скорочення штату. Втрата роботи загрожує 30-50% журналістів», - застерігають автори звернення.

 

«Детектор медіа» публікує повний текст звернення, яке відкрите до підписання керівниками медіа. Охочі приєднатися можуть писати на редакційну пошту «Детектор медіа» info@detector.media (вказувати ПІБ, посаду і назву ЗМІ).

 

Звернення головних редакторів українських ЗМІ

до переможців парламентських виборів

 

Шановні переможці парламентських виборів!

 

Користуючись нагодою, ми вітаємо вас із успіхом у виборчій кампанії. Україна вкотре отримала шанс на реформи, шанс на краще життя.

 

Ми вітаємо відкритість процесу створення парламентської коаліції, та прозорість переговорного процесу щодо коаліційної угоди.

 

Не в останню чергу така відкритість в українській політиці сьогодні можлива завдяки принциповості журналістів, які не злякались утисків свободи слова, погроз, переслідувань, спільно виступили проти диктаторських законів 16 січня.

 

Тим більшою була прикрість, з якою ми, журналісти, дізнались про чергову спробу політиків обмежити свободу слова в Україні, фінансову незалежність ЗМІ.

 

В проекті коаліційної угоди, під яким вже поставили підписи представники партій-переможців виборів, є пункт про заборону реклами ліків. Ця категорія рекламодавців наразі становить близько 15% ринку реклами (а для телебачення - 27%), і є єдиною, яка за умов глибокої економічної кризи не скоротила бюджети.

 

У разі ліквідації цієї статі доходів ЗМІ в українських телекомпаніях, газетах та інтернет-проектах відбудуться масові скорочення штату. Втрата роботи загрожує 30-50% журналістів.

 

Але найголовніше - українські ЗМІ втратять останні сподівання на фінансову самодостатність. Адже тільки здоровий рекламний ринок є фундаментом, який може забезпечити нашу реальну незалежність , реальну свободу слова в Україні.

 

Ми розуміємо мотиви, які спонукали політиків звернути увагу на ринок ліків. Але перш ніж приймати рішення, просимо уважно прорахувати короткострокові та довгострокові наслідки. Очевидно, що перш ніж ліквідувати найбільше джерело рекламних доходів ЗМІ, законодавці мають створити умови для їхньої економічної самодостатності.

 

Просимо виключити з проекту коаліційної угоди пункт про заборону реклами ліків. В іншому разі ми розцінюватимемо позицію учасників парламентської коаліції в цьому питанні як антидемократичну, антиринкову, та антиукраїнську.

 

Сподіваємось на вашу підтримку, мудрість та далекоглядність.

 

Зураб Аласанія, Національна телекомпанія України

В'ячеслав Бєлоусов, «Профіт прес»

Ігор Гужва, «Вести»

Ольга Гук, «Сегодня»

Олександр Крамаренко, «Деньги»

Наталія Лигачова, «Детектор медіа»

Тетяна Мокротоварова, «Комментарии»

Олена Притула, «Українська правда»

Олена Шрамко, «Контракты»

Оксана Богданова, «Комсомольская правда в Украине»

Віталій Сич, «Новое время страны»

Павло Петрушко, ІА «Актуальна правда»

Ігор Чернишов, «ТАВР медіа» («Русское радио - Україна», «Хіт-ФМ», Kiss FM, «Радіо Рокс», Relax, «Мелодія»)

Назім Бедіров, НІС («Інтер»)

Олена Фроляк, ICTV

Оксана Соколова, ICTV

Олександр Семирядченко, ICTV

Михайло Шаманов, Новий канал

Роман Андрейко, канал «24»

Володимир Павлюк, СТБ

Павло Кужеєв, «112 Україна»

Олександр Бутко, Tonis

Людмила Соценко, «Телескоп»

Наталя Соколова, vgorode.ua

Михайло Котов, «Forbes Украина»

Андрій Хрустальов, «Аргументы и факты в Украине»

Євген Муджирі, aif.ua

 

Нагадаємо, оприлюднений 15 листопада на сайті «Блоку Петра Порошенка» робочий варіант проекту Коаліційної угоди пропонує заборонити рекламу ліків, тютюну та алкоголю. Чинним законом «Про рекламу» дозволяється реклама лікарських засобів, які відпускаються без рецепта лікаря та які не внесені центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я до переліку лікарських засобів, заборонених до рекламування.

 

«Детектор медіа»

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5021
Переглядів
Коментарі
ганебно
10:05 / 18 Листопада 2014
Аласания и Ко готовы выгнать на улицу 10 тыс. телевизионщиков по всей Украине, но переживают, что без работы останутся рекламщики лекарств, которые наживаются на пенсионерах и детях! МРАЗЬ!!!!!!!
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
Опитування
/
Результати
Чи подобається вам поточний формат
Так, подобається!
Ні, не подобається!
Я не підписаний на розсилку «Детектор медиа»!
Коментар, або свій варіант:
Чи подобається вам поточний формат
Так, подобається!
5.9% (1)
 
Ні, не подобається!
17.6% (3)
 
Я не підписаний на розсилку «Детектор медиа»!
76.5% (13)
 
Коментар, або свій варіант:
0.0% (0)
 
Загалом відповідей: 17
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop