13:44
Понеділок, 1 Жовтня 2018

«Вторгнення» у «Буковель». Як «1+1» піарив Олександр Шевченка на обшуках

1 741
У «ТСН» влада тисне на чергового опозиційного депутата, обшукуючи пов’язану з ним компанію. Так, депутати самі визнають, що пов’язані з компаніями. І так, інші компанії в 14 областях теж обшукують.
«Вторгнення» у «Буковель». Як «1+1» піарив Олександр Шевченка на обшуках
«Вторгнення» у «Буковель». Як «1+1» піарив Олександр Шевченка на обшуках

Коли до політиків приходять із обшуками, здається, немає нічого кращого, ніж заявити про тиск влади. З одного боку, ви виставляєте справу замовною, дискредитуючи будь-які звинувачення. З іншого, — презентуєте себе «загрозою» для режиму, сильним опозиційним політиком. Загалом, не дарма українські ЗМІ завжди розповідають саме про «тиск», коли наближені до них діячі стикаються з правоохоронцями. Останнім до флеш-мобу приєдналися телеканал «1+1» та Олександр Шевченко, народний депутат, член партії «Укроп», бізнес-партнер Ігоря Коломойського. Обшукам в його дорожньо-будівельній компанії «ПБС» та на території заснованого ним «Буковелю» журналісти присвятили два сюжети — 20 та 21 вересня.

Безсторонність та об’єктивність «ТСН» можна оцінити по тому, як тут описують слідчі дії: «атаки зазнали приміщення», «захоплюють адмінбудівлі», «вторгнення», «частину приміщень [...] зруйновано», «людей утримували без води та їжі», «з показовим знищенням майна і залякуванням співробітників».

Що ж до мотивації подібних звірств, то тільки в першому сюжеті її озвучують тричі: «Олександр Шевченко пов'язує це вторгнення із своєю президентською кампанією і звинувачує в нападі чинного Президента», «Олександр Шевченко називає сьогоднішні події політичним тиском», «Обшуки на своїх колишніх підприємствах укропівець пов'язує і з власним бажанням балотуватися на посаду Президента України». 21 вересня свою версію озвучив також екс-голова СБУ Валентин Наливайченко: «Тиск і залякування інших кандидатів у Президенти». Натомість заяву актуального СБУ про схеми привласнення коштів через завищену вартість ремонту доріг тут описали дуже нечітко. Загалом, «1+1» активно намагався виставити обшуки в дорожньо-будівельної компанії тиском на Олександр Шевченка через його бажання балотуватися в Президенти. Але є три «але».

По-перше, про свої наміри балотуватися на найвищу державну посаду пан Шевченко заявив у липні 2018 року. А компанію «ПБС» підозрювали в завищеній вартості ремонту доріг ще в 2016-му.

По-друге, про вибірковість був би сенс говорити, якби обшукували лише компанію Шевченка. Але цього ж дня обшуки проводили й в аналогічній компанії з Одеси. А через тиждень слідчі дії за подібними справами відбулися одночасно в 15 областях. Якби журналісти «1+1» були уважнішими, то побачили б, що ще в повідомлені СБУ від 20 вересня йшлося: «Викрили масштабну протиправну схему привласнення посадовцями Служби автомобільних доріг коштів Дорожнього фонду». Ідеться про перевірку чиновників, наприклад, про відкати заступнику голови «Укравтодору» та інші збитки на 224 мільйони гривень.

По-третє, хоч «1+1» у своїх матеріалах і змальовує Олександра Шевченка електоральною загрозою для Петра Порошенка, наразі упропівець має близько 2 % підтримки й обіцяє шанс виграти квитки в «Буковель» за репост своїх дописів у Фейсбуку.

Звісно, про це все на «1+1» вирішили не розповідати й сконцентрувалися на перевагах компанії «ПБС». Кореспонденти заявили, що «водії у захваті» від її роботи, й подали коментарі автовласників. Міністр інфраструктури Володимир Омелян також подякував фірмам, що дають 10 років гарантії на своє полотно, а «ПБС» така «єдина в Україні», — уточнили журналісти. Член Кабміну — це, звісно, престижне джерело інформації, але раз журналісти вже звернулися до чиновників, то чому не згадали про керівника Закарпатської ОДА Геннадія Москаля? Він усього за дев’ять днів до цих подій публічно звинувачував компанію Шевченка в невиконанні тендерних зобов’язань. Подібне очільник області робив також у липні. Можна знайти в мережі й звинувачення «ПБС» у поганому ремонті.

Що ж до результатів самого обшуку, кореспондент Дмитро Святненко впевнено заявляє: «Жодної інформації, яка могла би стати доказом у кримінальному проваджені, не виявлено». Звідки журналіст це взяв — невідомо, раніше він заявляв: «У СБУ упродовж дня ситуацію з обшуками в “Буковелі” та інших фірмах, засновником яких був Олександр Шевченко, так і не прокоментували».

Хоча насправді проблема не в тому, чи якісно компанія працює й чи вона в чомусь винна, — вирішувати подібне справа суду. Проблема в тому, що «ТСН» однозначно змальовує роботу правоохоронців як політичний тиск, хоча в сюжетах немає жодних конкретних аргументів щодо підозрілості дій слідчих. Якщо ж підозри про «тиск» виникають тому, що «ПБС» пов’язана з політиком, то це аж ніяк не вина силовиків. Стаття 3 Закону Про статус народного депутата України забороняє народним депутатам займатися іншою оплачуваною роботою чи керувати компаніями. І все ж Олександр Шевченко у ток-шоу «Право на владу», куди він 20 вересня приходив із аналогічними монологами, на пряме запитання Романа Скрипіна «Так ви народний депутат чи бізнесмен» відповідає: «Ще раз кажу, я успішний бізнесмен». А заснований ним бізнес — фірма «ПБС» — минулого року виграла на тендерах 4,1 млрд гривень платників податків — третю найбільшу суму серед дорожніх компаній. Тож глядачі, мабуть, мають право перш за все почути про ймовірні зловживання за її участі, а не переконання одного політика в тиску.

Детальніші про ці та інші особливо яскраві сюжети тижня читайте в публікації «Маски-шоу, що зняли маски. Моніторинг теленовин 17–23 вересня 2018 року».

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1741
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду