Паркет-міністр Володимир Гройсман. Тенденції телеманіпуляцій червня 2018 року

Паркет-міністр Володимир Гройсман. Тенденції телеманіпуляцій червня 2018 року

22 Липня 2018
3937

Паркет-міністр Володимир Гройсман. Тенденції телеманіпуляцій червня 2018 року

3937
Голова Кабміну заполоняв новини пустими заявами, «Інтер» підтримував Фірташа в судах, а журналісти «1+1» ходили у школу. Спека негативно позначилася на роботі журналістів.
Паркет-міністр Володимир Гройсман. Тенденції телеманіпуляцій червня 2018 року
Паркет-міністр Володимир Гройсман. Тенденції телеманіпуляцій червня 2018 року

Детальний аналіз телеманіпуляцій червня шукайте тут.

Найбільше порушень:

Черговий товариський матч між «Україною» та «Інтером» у червні закінчився нічиєю — 84:84. Щоправда, не знаємо, чи сподобався він глядачам, адже довелося дивитися, в середньому, по три новини з ознаками замовності на день. Усі інші канали традиційно не можуть дотягнутися до лідерів навіть разом, а «112» та «UA: Перший» взагалі не випускали протягом місяця підозрілих сюжетів у вечірніх новинах.

Найбільше піару:

Із результатом у 30 сумнівних повідомлень рейтинг очолює Володимир Гройсман. Нам складно сказати, на яких саме темах піарився прем’єр, адже повідомлення про нього стосувалися здебільшого пустих обіцянок, декларацій, прогнозів та повторів заяв інших членів Кабміну. Числа та власні назви там траплялися вкрай рідко. Із цікавого: в червні знову активізувався лобізм «Інтера» щодо інтересів Фірташа на Херсонщині. Про судову справу «Каховки протеїн агро» та «корумпованість усіх сторін процесу, крім олігарха», «Подробности» випустили вісім новин.

1

2

Найбільше чорного піару:

У питаннях чорного піару на телебаченні все стабільно. На «Інтері» шість новин про «Нафтогаз» та по чотири про Вадима Рабіновича й Міністерство охорони здоров’я. Стабільні журналісти також у посилах цих сюжетів: завищені премії та ціни, приховані статки та громадянства й геноцид українців відповідно. «1+1» та «Україна» відзначилися критикою різних сторін конфлікту в Національній раді з питань телебачення та радіомовлення. 5 канал порушив презумпцію невинуватості стосовно Надії Савченко. А ще «Україна» по старій пам’яті надто емоційно анонсувала розслідування про Саакашвілі.

Цитати місяця:

Вадим Новинський, «Інтер», 26 червня. Про автокефальну церкву в Україні: «Это приведет к конфликтам в селах, в городах. Это будет начало масштабного гражданского конфликта на религиозной основе».

Олег Ляшко, «Україна», 9 червня: «Знаєте, яка експертиза? Серце. Не експертизи науково-дослідних інститутів і так далі. Серце має бути експертизою для будь-якого чиновника».

Сергій Каплін, «Інтер», 26 червня: «Українському парламенту треба більше спеціалістів, а не народних артистів».

Сюжет місяця:

У червні журналісти досить рідко вдавалися до смішних абсурдних новин і часто лякали глядачів брутальним ігноруванням стандартів. «Інтер» випускав новини з погрозами та відбілював Володимира Мунтяна, «Україна» та «1+1» перетворили чергові сюжети про дітей на етичну катастрофу.

Але найбільше нас усе ж вразила якраз «несерйозна» новина від «ТСН» 29 червня. У ній двоє ведучих випуску новин пішли у свої школи, щоб зустрітися з класними керівниками. Далі все як у тумані: дитячі фото, історії про улюблені стільці та спідниці педагогів, детальні розповіді про бунтарство і старанність ведучих у школі, спільні співи й танці жінок, їхніх класних керівників та однокласниць із пародіями на Modern Talking. І все це протягом п’яти хвилин у загальнонаціональних новин без жодного (!) оголошеного інформаційного приводу та сенсу. Тобто уявіть: ви дивитеся випуск новин і тут він раптом перетворюється на п’ятихвилинне домашнє відео про те, як якісь журналістки сходили у свої школи. Цікаво, коли «1+1» почне стримити, наприклад,  походи по магазинах своїх телеведучих для їхнього піару?

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3937
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду