Ударимо кросом по сигареті, заспіваємо пісню за «упокій» бичка

21 Квітня 2010
1452

Ударимо кросом по сигареті, заспіваємо пісню за «упокій» бичка

1452
Цигаркова індустрія щораз нарощує обсяги виробництва. Тютюнопаління є третім ворогом — згубною звичкою людини після наркомани і алкоголізму. І страждають через нього не лише здоров’я курців, а й природа. Недопалки можна зустріти скрізь на вулиці, а кинута тліюча сигарета часто стає причиною пожеж
Ударимо кросом по сигареті, заспіваємо пісню за «упокій» бичка

На рівні із громадськістю, активну позицію у боротьбі з тютюнопалінням займає і військо. Звичайно, не із зброєю в руках, але методи також дієві.

 

Якщо хтось вважає, що мова йде про «поховання бичка», то помиляється. Таких традицій, на щастя, українська армія не успадкувала і знущальні методи проти курців сьогодні не застосовуються. Заборонити військовослужбовцю взагалі палити не можна, адже це є порушенням прав людини. Тому на території військових частин обладнуються місця для паління. Але щоб кількість курців не лише не збільшувалась, а й танула, командири із солдатами проводять роз'яснювальну роботу.

 

П'ять років тому, коли автор цих рядків ще навчався у одному із вітчизняних вищих військових навчальних закладів, начальник ввіз, на основі відповідного наказу міністра освіти і науки, заборонив паління на території військового містечка. Чи було це розпорядження письмове, не пригадую, але курсантам його довели. З того часу курці пішли у підпілля. Цивільним студентам простіше - за парканом пали «на здоров'я». Офіцерам, прапорщикам та працівникам ЗС України для того, щоб задовольнити свою потребу в нікотині, довелося виходити за межі КПП. А ось курсанти і солдати могли це зробити лише у звільненні. Щоб не кривити душею, скажу, що палити, звичайно, мало хто кинув. Просто з цигарками у присутності офіцерів певний час (до обладнання відповідного місця) ніхто не з'являвся, а недопалків як на вулиці, так і в казармі не меншало. Санкції на порушників чекали жорсткі.

 

На запитання завзятих курців, де ж їм палити, командир однієї роти чи серйозно, чи то жартома відповідав: «Можете перехилятися та палити через паркан. Але якщо 50% тіла за територією, то це уже вважатиметься самовільною відлучкою. А якщо до 30%, то так палити дозволяю. Тільки за збитки, завдані військовому майну, тобто паркану, доведеться відповідати...».

 

Коли ж з'явилась «курілка», курсанти масово відмовились від поганої звички. А офіцер, який не палить, з власного досвіду зможе переконати підлеглих у згубності цигарок та вести серед солдатського колективу пропаганду здорового способу життя.

 

Важливу позицію щодо боротьби із тютюнопалінням у війську займають лікарі. Люди у білих халатах періодично читають особовому складу військових частин лекції про шкоду здоров'ю від паління.

 

- Лекції лекціями, а хлопці послухали, вийшли з приміщення і знову «димлять», - поскаржився Микола Григорович - військовий медик однієї з частин Львівського гарнізону. - Людина, як правило, починає серйозно замислюватись над тим, як позбутися цієї звички лише тоді, коли у неї з'являються проблеми зі здоров'ям. Тютюнова отрута вражає, на жаль, усі органи: і мозок, і серце, і печінку, і нирки, і статеві органи. Ось як заболить, починають шкодувати, що палили. Проте в армії вже давно існує низка заходів для профілактики наслідків паління та боротьби з ним.

 

Один із них - загартування. Здоровий організм стійкіше опирається тютюновій отруті. Також важливе місце, крім ранкової, зарядки, займає вечірня прогулянка. Увечері, коли менше їздять автомобілі і всі важкі гази осіли, дуже корисно подихати свіжим повітрям. А виконання стройової пісні забезпечує додаткову вентиляцію легень.

 

- Важливим заходом у боротьбі з тютюнопалінням залишаються й фізичні вправи, - продовжив розповідь Микола Григорович. - Після кросу чимало молодих людей скаржаться на задишку. Якщо це не курець, то задишка свідчить про загальну фізичну слабкість людини, а якщо курець - я раджу кинути палити. Важко поєднати куріння та спорт. Якщо людину заохочувати або примушувати займатися фізичними вправами, то з часом вони будуть домінувати над палінням, і людина зможе позбутися цієї шкідливої звички.

 

Фото - www.zastavki.com

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Олександр Гайн, Львів
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1452
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Аня
5309 дн. тому
Гарна стаття, дійсно, хлопчиків -курців можна зупинити в переломний період - в армії. А от що з дівчатками робити? Сподобалось, що сттаття на українській мові.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду