Єгор Воробйов розповів про 38 днів полону: його утримували в Макіївці в одиночній камері

Єгор Воробйов розповів про 38 днів полону: його утримували в Макіївці в одиночній камері

7 Жовтня 2014
6093

Єгор Воробйов розповів про 38 днів полону: його утримували в Макіївці в одиночній камері

6093
Єгор Воробйов розповів про 38 днів полону: його утримували в Макіївці в одиночній камері
Єгор Воробйов розповів про 38 днів полону: його утримували в Макіївці в одиночній камері

Звільнений з полону журналіст «Еспресо TV» Єгор Воробйов дав інтерв'ю телеканалу «112 Україна», на якому працює його дружина Олена Солодовнікова.

 

Єгор Воробйов розповів, що потрапив у полон 31 серпня і пробув там 38 днів, не уточнюючи, у кого в полоні він перебував.

 

«Я працював разом з військами українськими в Многопіллі під Іловайськом, і ми потрапили одразу на наступний день, як туди приїхали, в оточення. Знаходилися 9 днів в оточенні, після чого намагалися вийти. Нашу колону розбили - 31 серпня ми потрапили в полон», - розповів він.

 

Щодо умов утримання, пан Воробйов сказав: «Ставилися в принципі нормально: годували, дали теплий одяг восени, коли похолодало».

 

За його словами, його утримували в місті Макіївка Донецької області, більшу частину часу він перебував в одиночній камері. «Десь днів за 20 із чимось мене почали виводити з одиночної камери. Там змінилося керівництво, вони навіть довгий час не знали, що я в них перебуваю», - розповів журналіст.

 

Допитували Єгора Воробйова протягом перших днів, і допити, за його словами, були жорсткими. Після того, як його перевели до одиночної камери, допити припинилися. «Я вже просто там сидів і чекав», - сказав він.

 

На запитання, чи сприяло журналістське посвідчення лояльнішому ставленню, звільнений з полону журналіст сказав, що навпаки - воно посилювало ворожість. «Я б не сказав, що лояльнішому. Більш лояльне ставлення, можливо, до солдат армії. Журналістське посвідчення викликає дещо вороже ставлення, оскільки інформаційна війна все-таки йде. І там місцеві люди бачать одні канали, періодично вмикають канали українські, і в них це викликає дискомфорт, тому що зовсім по-різному подається інформація на російських і українських каналах, і вони вороже ставляться до українських ЗМІ», - пояснив він.

 

На запитання ведучої каналу «112 Україна», хто сприяв його звільненню, Єгор Воробйов подякував каналу «112 Україна». Він додав, що «колеги з Росії теж допомагали», а також уточнив: «Я тільки що з полону, більш детальної інформації не знаю. Згодом буду знати більше - і розповім більш».

 

За словами Олени Солодовнікової, звільненням її чоловіка займався канал «112 Україна» і російський журналіст і ведучий «Первого канала» Максим Шевченко.

 

Тим часом засновник телеканалу «Еспресо TV» Микола Княжицький на своїй сторінці у Facebook написав, що звільненням Єгора Воробйова займалася його команда, сприяло МВС, заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Юрій Думанський: «Багато запитань про обставини звільнення Єгора Воробйова. Ми займалися цим довго. Єгор мав вийти раніше, але через тих, хто хотів його використати для піару і антиукраїнської пропаганди звільнення трошки затрималося. Після того, як усі "відпіаряться" рокажемо, як це відбувалося. Головне, що він на свободі. Скажу лише, що нам сприяло українське МВС і згодом ми домовлялися з високопосадовцями у Москві, які мають вплив на донецькі групи. Останніми допомогли Безлер, його заступники і з української сторони генерал-лейтенант Думанський. Це сувора правда війни», - написав народний депутат.

 

Натомість, за словами джерела «Детектор медіа», яке було присутнє під час звільнення пана Воробйова, переговори проводив та добився обміну полоненими волонтер Юрій Тандіт, керівник переговорної групи Антитерористичного центру.

 

Нагадаємо, сьогодні, 7 жовтня, журналіста телеканалу «Еспресо TV» Єгора Воробйова, який наприкінці серпня був захоплений російськими військовими і перебував у полоні терористів ДНР, у числі кількох інших полонених українців обміняли на двох представників терористичної організації «ДНР». Про це «Детектор медіа» повідомив військовий репортер, який був присутній при обміні, але побажав залишитися неназваним.

 

Президент України Петро Порошенко підтвердив звільнення Єгора Воробйова в числі трьох цивільних громадян. «Щойно звільнили з полону 3 цивільних, серед яких журналіст Єгор Воробйов. Слава Україні!» - повідомив Twitter глави держави.

 

Президент також мав телефонну розмову зі звільненим з полону журналістом.

 

Як повідомляла «Детектор медіа», 25 серпня журналіст «Еспресо TV» Єгор Воробйов, оператор «Еспресо TV» Тарас Чкан і журналіст «Дорожнього контролю» Ростислав Шапошніков потрапили в оточення біля міста Іловайська (Донецька область). 28 серпня вони підготували черговий репортаж для «Еспресо TV» про бойові дії в зоні АТО.

 

30 серпня редакція каналу «Еспресо TV» звернулась до Президента України Петра Порошенка, міністра оборони Валерія Гелетея, глави СБУ Валентина Наливайченка та очільника МВС Арсена Авакова з вимогою вжити заходів для порятунку трьох журналістів, які з 25 серпня перебували в оточенні в Іловайську (Донецька область). Того ж дня дружина Єгора Воробйова Олена Солодовнікова від імені рідних, близьких і друзів Єгора Воробйова, Тараса Чкана і Ростислава Шапошнікова розповсюдила заяву з вимогою до уряду України врятувати журналістів будь-яким можливим способом.

 

1 вересня Олена Солодовнікова у своєму Facebook повідомила, що її чоловік потрапив у полон до російських військових, що пізніше також підтвердив один із засновників «Еспресо TV», нардеп Микола Княжицький.

 

2 вересня стало відомо, що російські військові відпустили журналіста «Дорожнього контролю» Ростислава Шапошнікова та оператора «Еспресо TV» Тараса Чкана. Це сталося ще 31 серпня, коли їх передали Червоному хресту. Ростислав Шапошніков також підтвердив, що всі троє журналістів були захоплені російськими військовими. Єгор Воробйов з невідомих причин залишився в полоні.

 

Під час ефіру на «Еспресо TV» начальник управління інформбезпеки Нацгвардії Юрій Стець, зазначив, що звільнення кореспондента каналу «Еспресо TV» Єгора Воробйова є для нього першочерговим завданням.

 

Як повідомив засновник «Еспресо TV» нардеп Микола Княжицький у своєму Facebook, працівники телеканалу не піддають справу розголосу, оскільки активно працюють над звільненням Єгора Воробйова. «Ми зверталися по допомогу до Президента, МО, СБУ та МВС. Поки що з офіційних структур намагається допомагати лише МВС», - зазначив пан Княжицький.

 

Олена Солодовнікова неодноразово висловлювала обурення бездіяльністю офіційних структур, зокрема, МВС та СБУ, які, на її думку, не докладають достатніх зусиль для звільнення полонених, у тому числі, і її чоловіка. За її словами, всі перемовини з людьми, які утримують Єгора Воробйова, відбуваються за особистої ініціативи її та небайдужих колег журналіста.

 

За словами дружини журналіста, керівник Центру звільнення полонених Володимир Рубан заявив їй, що «займатиметься звільненням журналістів в останню чергу, оскільки вони заробляють гроші на війні».

 

Пізніше Олена Солодовнікова заявила, що вважає за потрібне готування окремих перемовників для звільнення журналістів, які потрапили у полон в зоні АТО, а також залучення перемовників з Росії до обміну полоненими. Вона також звернулася до людей, які утримують Єгора Воробйова, з проханням звільнити її чоловіка.

 

23 вересня Голосіївське районне управління ГУ МВС України в місті Києві порушило кримінальне провадження за фактом зникнення журналіста «Еспресо TV» Єгора Воробйова в зоні АТО за ст. 146 ч. 1 Кримінального кодексу України («Незаконне позбавлення волі або викрадення»).

 

25 вересня під час своєї прес-конференції Президент України Петро Порошенко повідомив, що взяв під свій контроль питання звільнення Єгора Воробйова.

 

29 вересня в мережі з'явилося відео «інтерв'ю» журналіста «Еспресо TV» Єгора Воробйова, яке в нього брала невідома людина, яка запропонувала пану Воробйову поспілкуватися з місцевим населенням.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6093
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду