Стрингер  «112 Україна» назвав затримання трьох журналістів «перевищенням повноважень з боку українських військових»

Стрингер «112 Україна» назвав затримання трьох журналістів «перевищенням повноважень з боку українських військових»

6 Серпня 2014
4290

Стрингер «112 Україна» назвав затримання трьох журналістів «перевищенням повноважень з боку українських військових»

4290
Стрингер  «112 Україна» назвав затримання трьох журналістів «перевищенням повноважень з боку українських військових»
Стрингер  «112 Україна» назвав затримання трьох журналістів «перевищенням повноважень з боку українських військових»

Стрингер телеканалу «112 Україна» Сергій Белоус, якого було затримано разом із Романом Гнатюком та Сергієм Бойком в зоні АТО на Донеччині 1 серпня, назвав інцидент, що стався, перевищенням повноважень з боку окремих осіб української армії. Про це він заявив сьогодні, 6 серпня, під час прес-конференції у Дніпродзержинську (Дніпропетровська область).

 

Сергій Белоус також заявив, що не вважає за доцільне розкривати деталі інциденту. «Всі деталі не можуть бути розголошені в інтересах слідства. Нас затримали в районі Амвросіївки, вчиняли дії, які можна трактувати як перевищення повноважень з боку окремих осіб української армії, відмовлялися надати можливість зв'язатися із редакцією нашого телеканалу», - наголосив він.

 

Сергій Белоус також повідомив, що всі троє викрадених в зоні АТО журналістів є працівниками каналу «112 Україна», від якого вони і отримали акредитацію в Службі безпеки України.  До цього канал називав своїм стрингером тільки Романа Гнатюка.

 

На запитання учасників прес-конференції, чому канал «112 Україна» оголошував про зникнення лише одного стрингера, пан Белоус відповів, що Роман Гнатюк є найбільш відомим кореспондентом з усіх трьох.

 

«Ми є позаштатними кореспондентами «112», і узгоджували своє відрядження в зону АТО особисто із головним редактором Павлом Кужеєвим. Всі наші імена були відомі, але "112" повідомляв інформацію лише про Гнатюка, тому що його знають краще. Роман вже практично "в штаті", якщо зважати на те, як довго він працює на "112". Скільки саме я співпрацюю зі "112 Україна" - це приватна інформація», - заявив Сергій Белоус.

 

Він також відмовився надавати інформацію про людей, які здійснили затримання журналістів, та назвати блокпости, по яких їх возили, оскільки «це не доповнить картину ситуації, а лише ускладнить хід слідства».

 

«Це були території, які контролюються українською стороною, і порушення також були здійснені з боку нашої сторони. На блокпості нас запідозрили у причетності до російської сторони, питали, чи не є ми шпигунами. Такі люди (затримувачі - прим. ТК) або морально знесилені, або просто знаходяться на тих місцях, на яких не повинні. Я пов'язую це із підвищеною нервозністю українських військових», - сказав пан Белоус.

 

6 серпня міліція заявила, про відкриття кримінальне провадження за фактом викрадення Романа Гнатюка, Сергія Бойка та Сергія Белоуса за статею 146 Кримінального кодексу України (незаконне позбавлення волі).

 

Нагадаємо, сьогодні стрингер телеканалу «112 Україна» Роман Гнатюк вийшов на прямий зв'язок зі студією свого каналу та повідомив, що його наразі звільнено разом із двома іншими журналістами - Сергієм Белоусом та Сергієм Бойком. За їх словами, їх залишили на узбіччі дороги неподалік Дніпродзержинська.

 

За повідомленням каналу «112 Україна», зв'язок із Романом Гнатюком пропав 1 серпня, коли він прямував на місце падіння літака «Малайзійських авіаліній» на Донеччині для висвітлення роботи експертів ОБСЄ. Він мав акредитацію самопроголошеної «Донецької народної республіки».

 

Того ж дня про зникнення свого співробітника Сергія Белоуса повідомив сербський тижневик «Печат», що має проросійське спрямування.

 

5 серпня прес-служби Національної гвардії України та АТО спростували повідомлення про ймовірне затримання трьох представників ЗМІ бійцями Нацгвардії. Прес-офіцер АТО Олексій Дмитрашківський заявив, що Роман Гнатюк не отримав акредитацію для роботи в зоні АТО.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4290
Коментарі
2
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Вероника
3759 дн. тому
очень интересно что будет дальше!
Николай
3760 дн. тому
Ну это уже не в какие рамки!Теперь наше АТО будет все что угодно "спростовывать" и не у кого не будет аккредитации...а 112 молодцы давите на "владу" чтоб не отвертелась!!!
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду