ОБСЄ закликає забезпечити нормальну роботу журналістів у висвітленні «кризи в Україні»

ОБСЄ закликає забезпечити нормальну роботу журналістів у висвітленні «кризи в Україні»

19 Травня 2014
3726

ОБСЄ закликає забезпечити нормальну роботу журналістів у висвітленні «кризи в Україні»

3726
ОБСЄ закликає забезпечити нормальну роботу журналістів у висвітленні «кризи в Україні»
ОБСЄ закликає забезпечити нормальну роботу журналістів у висвітленні «кризи в Україні»

ОБСЄ засудила переслідування журналістів, які висвітлюють сутички в Україні, і закликала конфліктуючі сторони припинити напади на працівників ЗМІ. Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на заяву представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович, опубліковану на сайті організації.

 

«Журналісти, які вивітлюють українську кризу, є зручною мішенню для конфліктуючих сторін... Я знову звертаюся до усіх сторін припинити залякування і зупинити загрози на адресу представників засобів масової інформації, дозволити їм виконувати свою роботу», - сказала Дуня Міятович.

 

ОБСЄ наводить відразу декілька випадків нападів на представників ЗМІ на окупованій території України у Криму, про яких також повідомляла «Детектор медіа». Нагадаємо, 18 травня українського кримськотатарського журналіста, засновника кримського інтернет-каналу CrimeanOpenCh  Османа Пашаєва і його оператора, громадянина Туреччини Дженгіза Кизгина захопила в м.Сімферополі (АР Крим) місцева «самооборона» і затримала російська поліція. Журналісти вели зйомку жалобних подій 70-х роковин депортації кримських татар. Медійників було звільнено в ніч на понеділок, 19 травня, після майже 10 годин затримання, побоїв та допитів. 17 травня співробітники ФСБ Росії затримали у м.Сімферополі власного кореспондента польської «Газети Виборчої» (Gazeta Wyborcza) у Москві Вацлава Радзивиновича. Його допитали і відпустили через шість годин.

 

Пані Міятович у листі до міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова також висловила стурбованість з приводу затримання українськими військовими 18 травня під м.Краматорськом (Донецька обл.) журналістів російського телеканалу LifeNews Олега Сидякіна і Марата Сайченка та попросила владу їх звільнити.

 

Представник ОБСЄ зазначила, що в період збройних конфліктів особливо важливий вільний доступ до інформації, а для цього необхідно забезпечувати безпеку працівників ЗМІ.

 

«Журналісти повинні мати можливість вільно виконувати свою роботу, не побоюючись за свою безпеку. Під час озброєних конфліктів безліч голосів і думок потрібні більше, ніж будь-коли, з метою інформування громадян», - заявила Дуня Міятович.

 

Нагадаємо, заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Вікторія Сюмар заявила, що українські правоохоронні органи готують обвинувачення проти Олега Сидякіна та Марата Сайченка за сприяння діям терористів. Заступник секретаря РНБО заявила, що російські журналісти LifeNews отримували відео від терористів, супроводжували терористичні групи та знімали напади на українських військових. За переконанням пані Сюмар, їх діяльність була частиною дій терористів на Сході України.

 

Як повідомляла «Детектор медіа», увечері 18 травня російський телеканал LifeNews підтвердив у своєму Twitter-акаунті, що поблизу м.Краматорська (Донецька обл.) українські антитерористичні підрозділи затримали журналістів цього каналу. За інформацією LifeNews, було затримано кореспондента Олега Сидякіна і оператора Марата Сайченка.

 

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров звернувся до голови ОБСЄ з вимогою сприяти звільненню російських журналістів.

 

«Детектор медіа»

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3726
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду