Комітет захисту журналістів стурбований нападом на Євгена Положія
Комітет захисту журналістів стурбований нападом на Євгена Положія
Комітет захисту журналістів стурбований брутальним нападом на редактора Євгена Положія в Україні. Організація закликає владу здійснити ретельне розслідування, затримати винуватців, а також надати захист постраждалому редактору, який перебуває в лікарні. Про це йдеться в офіційній заяві, опублікованій на сайті КЗЖ.
Посилаючись на українські новинні медіа, КЗЖ пише, що в понеділок двоє невідомих нападників перестріли у Сумах неподалік від його дому редактора незалежного новинного сайту Panorama Євгена Положія. Зловмисники сильно побили журналіста і втекли, коли надійшли його дружина та сусіди. Як повідомляє ІМІ, нападники не взяли гаманця, мобільного телефона та жодних документів.
Після цього Положія госпіталізували з переломом черепа, струсом мозку, вивихом ліктя та численними синцями на обличчі. Повідомляється, що місцева міліція розслідує злочин та одним із мотивів називає журналістську діяльність потерпілого.
Такої ж думки дотримується дружина та колега редактора. В серії публікацій видання Panorama з жовтня 2010 року до січня 2011 року він викривав корупцію та виборчі махінації представників попередньої місцевої влади. А нещодавно прокуратура розпочала розслідування щодо чиновників.
«Ми звертаємося до української влади в Сумах, аби вони гарантували, що винуватці нападу на Євгена Положія будуть затримані та покарані , а також щоб забезпечили безпеку Положія після виходу з лікарні, - каже координатор програм КСЖ в Європі та Цетральній Азії Ніна Огнянова. - Не можна допускати безнаказаності, що заморозить розслідувальну журналістику, яку представляє Положій».
У січні Євген Положій переселив свою родину з регіону. Таке рішення він прийняв після того, як отримав погрози від невідомих осіб. Невдовзі у відкритому листі журналіст написав: якщо з ним щось трапиться, винними треба вважати регіональну владу та представників провладної партії, яких він критикував у своїх матеріалах.
Комітет захисту журналістів також звертає увагу на зникнення у Слов'янську Сергія Лефтера, журналіста варшавської фундації «Відкритий діалог», неурядової організації, що пропагує права людини та європейські цінності.
Комітет захисту журналістів задокументував численні напади на пресу відколи зросла напруга у Східній Україні.
«Детектор медіа»