«Озбройтеся правдою!» - під таким гаслом відомі медійники закликають колег провести акції в день пам’яті Георгія Гонгадзе

«Озбройтеся правдою!» - під таким гаслом відомі медійники закликають колег провести акції в день пам’яті Георгія Гонгадзе

27 Серпня 2015
3036

«Озбройтеся правдою!» - під таким гаслом відомі медійники закликають колег провести акції в день пам’яті Георгія Гонгадзе

3036
«Озбройтеся правдою!» - під таким гаслом відомі медійники закликають колег провести акції в день пам’яті Георгія Гонгадзе
«Озбройтеся правдою!» - під таким гаслом відомі медійники закликають колег провести акції в день пам’яті Георгія Гонгадзе

16 вересня, в роковини зникнення журналіста Георгія Гонгадзе, українські медійники закликають колег провести акції солідарності та вшанувати пам'ять всіх загиблих українських журналістів за часи Незалежності. 

 

Цього року пропонується провести акцію під гаслом «Озбройтеся правдою!». 

 

Далі «Детектор медіа» подає текст звернення повністю:

 

«Сьогодні журналісти в Україні зазнають великих ризиків, ставлячи незручні запитання владі, працюючи у зоні бойових дій та викриваючи корупційні схеми. В умовах російської пропаганди та контрпропаганди, самоцензури, що поширена серед журналістів, ми закликаємо бути відданими стандартам професії.

 

На жаль, поки про гарантії належного захисту прав журналістів говорити рано. В 2015 році ситуація з розслідуванням злочинів проти журналістів не поліпшилася. Загальна кількість порушень свободи слова у 2014 році становила 995 випадків, що вдвічі перевищує показники 2013 року (496 випадків), і втричі - 2012-го (324 випадки). Напади стали категорією, в якій зафіксовано найбільше порушень (286 випадків, у 2013-му - 97). Пік викрадень журналістів припав на квітень, коли в полоні побували 20 журналістів, усі - в Донецькій області. Загалом протягом року у полоні побували 79 журналістів. Загинуло 7 журналістів. Кількість випадків цензури у 2014 році вдвічі перевищила показник 2013 року (152 проти 62 у 2013-му). Упродовж року також сталося 63 напади на офіси редакцій, що майже у вісім (!) разів більше, ніж у 2013 році (8). За сім місяців 2015 року ІМІ зафіксував 1 випадок убивства журналіста, 30 випадків побиття та нападів на журналістів, 39 випадків перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та 9 випадків цензури.

 

Для журналістів та активістів у регіонах ми пропонуємо провести прес-конференції, робочі зустрічі з  представниками місцевої влади та правоохороних органів, увечері  вшанувати пам'ять на головних площах міст. Влада повинна діями гарантувати безпеку журналістів і захищати свободу слова.

 

Зі свого боку ми пропонуємо допомогу у координації регіональних активістів та журналістів для проведення місцевих акцій та надати статистичну інформацію (інфографіку) щодо ситуації навколо забезпечення прав журналістів в Україні. 

 

Сергій Томіленко, Наталія Лигачова, Оксана Романюк, Тетяна Котюжинська,Юрій Луканов, Леся Ганжа, Ірина Чулівська, Діана Дуцик, Світлана Остапа, Ольга Падірякова, Тетяна Даниленко, Аксиня Куріна, Антон Іванов, Андрій Сайчук, Наталія Гуменюк, Настя Станко, Севгіль Мусаева-Боровик, Андрій Куликов, Зураб Аласанія» 

 

Більше інформації щодо цієї ініціативи можна отримати у Антона Іванова за тел. 050 494 58 30, е-мейл: thousandays@gmail.com.

 

Нагадаємо,  минулого року 16 вересня у Києві відбулась традиційна акція вшанування пам'яті Георгія Гонгадзе та інших журналістів, що загинули в Україні під час виконання своїх професійних обов'язків.

 

Акція розпочалась біля офісу Національної спілки журналістів України (НСЖУ) та Незалежної медіапрофспілки України (НПМУ) на Хрещатику, де учасники поклали квіти до меморіальної Дошки загиблих журналістів.

 

Після цього пішою ходою журналісти і активісти вирушили до Майдану Незалежності. За участі співорганізаторів ГО «Відсіч», було викладено свічками ім'я Георгія Гонгадзе. Активісти назвали також прізвища 71 журналіста, який загинув за роки незалежності на території України. На транспаранті, які тримали журналісти, було написано: «Георгій, ми не забули!».

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3036
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду