Міноборони вимагає від журналіста відповіді на безліч питань перед дозволом на інтерв’ю з чиновником міністерства
Міноборони вимагає від журналіста відповіді на безліч питань перед дозволом на інтерв’ю з чиновником міністерства
У Міністерстві оборони України ввели нову форму запиту для запису інтерв'ю з будь-яким чиновником з міністерства, у тому числі з міністром. Про це повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ) з посиланням на кореспондента Першого національного каналу Ірину Ромалійську.
«Щоб записати інтерв'ю з міністром оборони відтепер потрібно заповнити ось таку форму. "Термін видання продукту в маси"», - написала Ірина Ромалійська у своєму Facebook.
Вона також додала, що запити за такою формою журналісти повинні заповнювати не тільки для інтерв'ю з міністром, а з будь-яким чиновником з міністерства.
Як розповіла ІМІ Ірина Ромалійська, вона зателефонувала у прес-службу Міноборони, щоб взяти інтерв'ю у міністра, у відповідь отримали форму з запитаннями.
«Ми подзвонили в прес-службу, щоб взяти інтерв'ю у міністра. Вчора (11 грудня - ред.) ще. А вони нам повідомили, що у них відтепер нова форма запиту, і ось прислали форми власне для запитів», - повідомила журналістка.
У своєму запиті до Міноборони журналіст має вказати ініціали, тип ЗМІ, мобільний телефон, телефон офісу, електронну пошту. Також від співробітника ЗМІ у міністерстві вимагають відповісти на достатньо великий перелік питань: Тема інтерв'ю? Який аспект знаходиться в центрі уваги? яке підгрунтя та точки зору? Хто ще дає інтерв'ю? Наскільки досліджено даний аспект? Чи потрібна журналісту довідкова інформація? Термін видання продукту в маси? Кінцевий термін виготовлення матеріалу журналістом? Інтерв'ю буде в прямому ефірі чи відредаговане для трансляції? Де відбудеться інтерв'ю? Як буде проводитись інтерв'ю?
Міністерство оборони також запровадило окрему форму запиту на відвідання журналістам військових частин.
Нагадаємо, 18 листопада заступник начальника Управління інформаційних технологій Міністерства оборони України Сергій Галушко повідомив, що незабаром буде створено потужні прес-служби Міноборони та Генерального штабу, а також посилено інформаційний центр у зоні АТО.
1 грудня прес-центр АТО заявив, що журналістів не будуть пускати у зону бойових дій без супроводу військових.
«Детектор медіа»