18:30
Середа, 9 Січня 2019

Оголошено номінантів британської кінопремії BAFTA

Британська академія телебачення і кіномистецтв оголосила номінантів на кінопремію BAFTA–2019. 72-а церемонія вручення премії відбудеться 10 лютого в Лондоні.
Оголошено номінантів британської кінопремії BAFTA
Оголошено номінантів британської кінопремії BAFTA

Перелік номінантів опубліковано на офіційному сайті премії. 

Цього року британська академія телебачення і кіномистецтв традиційно буде вручати нагороди в 24 кінономінаціях. 

Повний перелік номінантів має такий вигляд:

Кращий фільм:

  • «Чорний куклускланівець»;
  • «Фаворитка»;
  • «Зелена книга»;
  • «Рим»;
  • «Народження зірки».

Кращий британський фільм:

  • «Звір»;
  • «Богемська рапсодія»;
  • «Фаворитка»;
  • McQueen;
  • «Стен і Оллі»;
  • «Тебе ніколи тут не було».

Кращий режисер:

  • Спайк Лі, «Чорний куклускланівець»;
  • Павел Павліковський, «Холодна війна»;
  • Йоргос Лантімос, «Фаворитка»;
  • Альфонсо Куарон, «Рим»;
  • Бредлі Купер, «Народження зірки».

Кращий дебют британського сценариста, режисера чи продюсера:

  • «Віровідступництво», Деніел Кокотайло (сценарист, режисер);
  • «Звір», Майкл Пірс (сценарист, режисер), Лорен Дарк (продюсерка);
  • «Камбоджійська весна», Кріс Келлі (сценарист, режисер, продюсер);
  • «Пілі», Лін Велхам (сценарист, режисер), Софі Харман (продюсерка);
  • «Рей і Ліз», Річард Біллінгем (сценарист, режисер), Джакі Девіс (продюсер).

Кращий фільм іноземною мовою:

  • «Капернаум» (Ліван, Франція);
  • «Холодна війна» (Польща);
  • «Догмен» (Італія, Франція);
  • «Рим» (Мексика);
  • «Крамничні злодюжки» (Японія).

Кращий документальний фільм:

  • «Вільне соло»;
  • McQueen;
  • RBG;
  • «Вони не старіють»;
  • «Троє однакових незнайомців».

Кращий анімаційний фільм:

  • «Суперсімейка 2»;
  • «Острів собак»;
  • «Людина-павук: Навколо світу».

Кращий оригінальний сценарій:

  • «Холодна війна», Януш Гловацький, Павел Павліковський;
  • «Фаворитка», Дебора Девіс, Тоні МакНамара;
  • «Зелена книжка», Брайан Курі, Пітер Фареллі, Нік Валлелонга;
  • «Рим», Альфонсо Куарон;
  • «Влада», Адам МакКей.

Кращий адаптований сценарій:

  • «Чорний куклускланівець», Спайк Лі, Девід Рабінович, Чарлі Вочтел, Кевін Віллмотт;
  • «Чи зможеш ти мене пробачити?», Ніколь Голофсенер, Джефф Вайтті;
  • «Перша людина», Джош Сінгер;
  • «Якби Білл-стріт могла говорити», Баррі Дженкінс;
  • «Народження зірки», Бредлі Купер, Вілл Феттерс, Ерік Рот

Краща акторка:

  • Гленн Клоуз, «Дружина»;
  • Леді Гага, «Народження зірки»;
  • Мелісса МакКарті, «Чи зможеш ти мене пробачити?»;
  • Олівія Колман, «Фаворитка»;
  • Віола Девіс, «Вдови».

Кращий актор: 

  • Бредлі Купер, «Народження зірки»;
  • Крістіан Бейл, «Влада»;
  • Рамі Малек, «Богемська рапсодія»;
  • Стів Куган, «Стен і Оллі»; 
  • Вігго Мортенсен, «Зелена книга».

Краща акторка другого плану:

  • Емі Адамс, «Влада»; 
  • Клер Фой, «Перша людина»; 
  • Емма Стоун, «Фаворитка»;
  • Марго Роббі, «Марія – королева Шотландії»;
  • Рейчел Вейс, «Фаворитка». 

Кращий актор другого плану:

  • Адам Драйвер, «Чорний куклускланівець»;
  • Магершала Алі, «Зелена книга»;
  • Річард Е. Грант, «Чи зможеш ти мене пробачити?»;
  • Сем Роквелл, «Влада»;
  • Тіматі Шаломе, «Гарний хлопчик».

Краща музика:

  • «Чорний куклускланівець», Теренс Бланчерд;
  • «Якби Білл-стріт могла заговорити», Нікола Брітелл;
  • «Острів собак», Александр Деспла;
  • «Мері Поппінс повертається», Марк Шейман;
  • «Народження зірки», Бредлі Купер, Леді Гага, Лукас Нельсон.

Кращий оператор:

  • Ньютон Томас Сігел, «Богемська рапсодія»;
  • Лукаш Жал, «Холодна війна»;
  • Роббі Райан, «Фаворитка»;
  • Лінус Сандгрен, «Перша людина»;
  • Альфонсо Куарон, «Рим».

Кращий монтаж:

  • «Богемська рапсодія», Джон Оттман;
  • «Фаворитка», Йоргос Мавропсарідіс;
  • «Перша людина», Том Кросс;
  • «Рим», Альфонсо Куарон, Адам Гоф;
  • «Влада», Генк Корвін.

Кращий художник-постановник:

  • «Фантастичні звірі: Злочини Ґріндельвальда», Стюарт Крейг, Анна Піннок;
  • «Фаворитка», Фіона Кромбі, Еліс Фелтон;
  • «Перша людина», Нейтан Кроулі, Кеті Лукас;
  • «Мері Поппінс повертається», Джон Майр, Гордон Сім;
  • «Рим», Єугеніо Кабаллеро, Барбара Енрікез.

Кращі костюми:

  • «Балада Бастера Скраггса»;
  • «Богемська рапсодія»;
  • «Фаворитка»;
  • «Мері Поппінс повертається»;
  • «Марія – королева Шотландії».

Кращий грим і зачіски:

  • «Богемська рапсодія»;
  • «Фаворитка»;
  • «Марія – королева Шотландії»;
  • «Стен і Оллі»;
  • «Влада».

Кращі візуальні ефекти:

  • «Месники: Війна нескінченності»;
  • «Чорна пантера»;
  • «Фантастичні звірі: Злочини Ґріндельвальда»;
  • «Перша людина»;
  • «Першому приготуватися».  

Кращий звук:

  • «Богемська рапсодія»;
  • «Перша людина»;
  • «Місія неможлива: Фолаут»;
  • «Тихе місце»;
  • «Народження зірки».  

Кращий британський короткометражний анімаційний фільм:

  • «Я в порядку»;
  • «Марфа»;
  • «Рухомий будинок».

Кращий британський короткометражний фільм:

  • «73 корови»;
  • «Холостяк»;
  • «Блакитні двері»;  
  • «Поле»;
  • «Вибір».

Нова зірка:

  • Баррі Коган;
  • Синтія Еріво;
  • Джессі Баклі;
  • Лакіт Стенфілд;
  • Летіція Райт.

Фото: ВВС

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
328
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop