2 березня Перший канал відкриє дискусію на «толоці»

24 Лютого 2006
14308
24 Лютого 2006
20:11

2 березня Перший канал відкриє дискусію на «толоці»

14308
Щоб гості студії не вдавались до політичної агітації, за ними стежитиме експерт-юрист.
2 березня Перший канал відкриє дискусію на «толоці»

Як вже повідомляла «ТК», 2 березня о 22 годині на Першому каналі в режимі прямого ефіру розпочинається  ток-шоу на соцільно-політичну тематику «Толока». Щоб дізнатися більше про цю дискусійну програму, кореспендент  «ТК» звернулася до віце-президента НТКУ Віктора Павлюка.


Програма ще знаходиться в розробці, тому поки не відомі ведучі, й учасники дискусії, але пан Павлюк детально розказав про сам формат передачі.

Сама назва програми, за його словами, пов’язана як з концепцією програми,  так і зі студійними декораціями: «На відміну від інших програм,  ми вирішили створити декорації з якоюсь ідеєю, і пов’язати їх з «толокою». Толока – це своєрідний майдан,  в якого є свої атрибути. Приміром, дзвінниця, раніше за домомогою дзвінниці скликали на толоку громадян. Тому й у декораціях вона теж буде використана. Взагалі, український етнографічний довідник тлумачить «толоку» як найдавнішу форму взаємної допомоги, і тому в основу цього проекту ми заклали сучасні принципи «толоки» як і в жанровому,  так і в змістовному вирішенні».

За жанром це дискусійне ток-шоу,  яке триватиме одну годину.
 
Проходити воно буде десь за такою схемою:  у  студії знаходитумуться учасники програми, експерти і гості, які  будуть обговорювати певну тему програми.  Також передбачаються прямі включення з регіонів та київського майдану,  транслюватимуться  сюжети, які допоможуть розкрити тему: «На першу програму ми планували прямі включення з Одеси та Сімферополя, хоча це може бути  також і  включення з київського майдану», - повідомив Віктор Павлюк.

Віктор Павлюк поки не хоче прогнозувати, чим «Толока» відрізнятиметься від вже існуючих ток-шоу на інших каналах – приміром, від «Свободи слова» з Савіком Шустером чи  «Я так думаю» Анни Безулик : « 2 березня подивитесь. Хочу сказати єдине:  принцип формування соціально-політичних ток-шоу один і той самий. В світі існує 6-7 класичних підходів до ток-шоу, наполовину вони всі схожі. В центрі знаходиться людина, з якою ведуть дискусію. Чи ми будемо кращі від Шустера чи Безулик,  говорити зарано. Ми виходимо з того, що на державному телебаченні ток-шоу не має вже декілька років, а насправді має бути».

Головними учасниками кожної  програми  будуть четверо представників політикуму та  впливових кіл української еліти.  За словами Павлюка, швидше за все,  вони будуть опонентами та обов’язково матимуть різні точки зору.
«Це не теледебати, а просто телевізійна програма, тому ми підбираємо запрошених під тему. Якщо людина фахівець теми, і розуміється на цьому, то вона гість студії. Це можуть бути і політики, і народні депутати, і професура, і  представники бізнесу. Все залежить тільки від теми», - переконує  Павлюк.

Крім гостей, в дискусії братиме участь і аудиторія  студії: «Це близько 100 чоловік. З ними одночасно дискутуватимуть учасники телемосту з регіонів. Вони зможуть висловити свою думку і задати запитання», -  зазначає Павлюк.

У студії працюватиме  основний ведучий,  на якому  триматиметься ся програма. Ім’я якого поки ще загадка: «Його ім’я зможуть назвати лише 1 березня. Поки це конфеденційна інформація. Оскільки до цього часу  у нас іде кастінг».  (За неофіційною інформацією «ТК»,  ведучим буде Василь Ілащук, щодо редактора програми – то ним можуть бути або Світлана Карасенко, або Катерина Кацан – знову ж таки, за непідтвердженою інофрмацією).

Інші ведучі працюватимуть  на включеннях.

Також новостворене ток-шоу не залишиться без опитування, що вже стало обов’язкою складовою майже  будь якої політичної дискусійної програми. Однак, на цей раз інтерактивні опитування замінять опитування через інтернет, які теж не претендують на репрезентативність: «Через інтернет на сайті НТКУ користувачі відповідатимуть на певні запитання з даної теми. Цю інформацію ми закладатимемо в сценарну основу, будемо брати певну вибірку. Ми не претендуємо на репрезентативність нашого опитування, ми просто  матимемо думку  нашої аудиторії», - зазначає Павлюк.

А найактивніші відвідувачі сайту НТКУ, за його словами, отримають «цінні призи» від спонсорів проекту.

Також в студії працюватимуть два експерти: юрист-експерт і головний експерт, які під час програми разом з ведучим підводитимуть підсумки  дискусії  та
інтернет-опитування.

«Прізвища назвати не можу. Але ми братимемо  спертів нейтральних, які не  знаходяться у списках виборчої партії, оскільки це не передача на березень місяць, це передача, яка має мінімум рік виходити в ефір. Принаймні ми так плануємо», - розказує  Павлюк.

Якщо експерти будуть нейтральними, то головні учасники програми можуть бути суб’єктами виборчого процесу, однак за тим, щоб члени виборчих списків не виходили за рамки неагітаційної цивілізованої дискусії, й стежитиме  експерт-юрист: «Якщо прийшла людин і   використовує  передачу як трибуну для своєї агітації, то юрист на це зверне увагу, і таку людину ми більше на передачу не запрошуватимемо», - запевняє  віце-президент НТКУ.


А от  аудиторію студії відбиратимуть за віковим принципом: «На першу програму ми ще не можемо відпрацювати повну модель відбору учасників. Але,  швидше за все,  це буде молодь від 20 до 30 років.  Якщо всі  головні учасники  і експерти – це досвідчені фахівці, люди певного віку, то у студії сидітимуть переважно студенти. Але не тільки».

То ж, ефір програми 2 березня.  Перша тема - чи може громадянин впливати на свого обранця.  На Першому каналі, за словами Павлюка, дуже хвилюються за майбутнє «Толоки»: «Ми дуже переживаємо, всі тремтять. Ми знаємо, що зараз багато ток-шоу, і якщо ми зробимо гірше, то нас «поб’ють»  і критикуватимуть». Втім, «критику аргументовану сприйматимемо як щось хороше», - запевняє Віктор Павлюк.

 

На «1+1» 23 березня дебатуватимуть Вітренко-Богословська. На 5 каналі чекають попередньо 10 партій, 7 з яких вже підтвердили участь.
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
"Детектор медіа"
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
14308
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду