detector.media
Денис Шабанін
Олексій Півторак
Софія Скиба
Ярослав Зубченко
«Детектор медіа»
30.03.2023 15:00
Обличчя марафону «Єдині новини» в лютому 2023 року: кому давали слово найчастіше
Обличчя марафону «Єдині новини» в лютому 2023 року: кому давали слово найчастіше
Найпопулярнішими гостями на телебаченні лишаються військові речники, їм на п’яти наступає Михайло Подоляк.

З початку травня 2022 року «Детектор медіа» збирав дані про людей в ефірі телемарафону «Єдині новини» (читайте підсумки за травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2022 року, січень 2023 року). Щодня в рубриці «Щоденні новини» з’являються підсумки ефіру попереднього дня. У кінці 2022 року ми підбили підсумки перших десяти місяців марафону.

У порівнянні з січнем 2023 року в марафоні знову дещо поменшало розмов із гостями. Минулого місяця їх було 1715, тепер стало 1646. При цьому, що цікаво, кількість унікальних коментаторів зросла: у січні їх було 711, а в лютому — 733. Глядачі марафону бачили дещо більше різних облич. 

Зокрема, жіночих. Якщо в січні жінки становили 17,5% гостей «Єдиних новин», то в лютому — 20,5% (337 розмов із 1646). Серед унікальних гостей ця кількість сягнула 24,8% (182 гості із 733 загалом), у січні було 24%. Що свідчить про дві речі: у марафон рідше запрошують жінок повторно. І «Єдині новини» досі не можуть дотягнути репрезентацію половини українського суспільства навіть до чверті гостей на екрані. Іронічно, що при цьому найпопулярнішою спікеркою лютого стала жінка — Наталія Гуменюк, керівниця координаційного пресцентру сил охорони та оборони Півдня.

Загалом речники продовжують виконувати свою функцію та залишаються найпопулярнішими гостями марафону. 35 включень Наталії Гуменюк (більше одного на день!) та 27 включень Сергія Братчука, речника Одеської ОВА, ілюстрували цікаву перевагу в ефірі півдня країни, хоча найгарячіші бойові дії тривають зараз на сході. Юрій Ігнат — на третьому місці з 25 включеннями, він представляє Повітряні сили. Трохи нижче розташувалися Олексій Дмитрашківський, речник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку, та Сергій Череватий, речник Східного угруповання військ Сил оборони. 

Цікавий феномен Зоряни Степаненко. Четверта найпопулярніша гостя марафону в лютому, з 22 появами в ефірі, — це кореспондентка «Радіо Свободи» у  Брюсселі. Серед іншого вона розповідала про десятий пакет санкцій проти Росії та Мюнхенську безпекову конференцію. Половиною своїх включень журналістка завдячує Суспільному, де в лютому стала найпопулярнішою гостею.

Михайло Подоляк, радник керівника Офісу президента та обличчя влади в «Єдиних новинах», посідає п’яте місце із 16 включеннями. Це на одне більше, ніж у січні, хоча в лютому менше днів.

Найпопулярнішими політичними та воєними коментаторами стали Олександр Мусієнко, Володимир Фесенко, Сергій Кузан і Сергій Грабський. Вони були в ефірі по 13-14 разів.

Окремо на кожному каналі домінують речники Сил оборони. Проте помітні й певні особисті смаки медіа. Наприклад, лише «Рада» запрошувала Віталія Кіма — сім разів. «Ми — Україна» відповідала за 7 із 16 появ Михайла Подоляка. ICTV / СТБ чотири із семи разів цього місяця запрошували Роксолану Підласу, народну депутатку від «Слуги народу». Суспільне п’ять разів зустрічалося з Грегом Бегвелом, президентом британської асоціації повітряних і космічних сил.

Щодо тематичного розподілу, то питання війни належить речникам, воєнним коментаторам і військовим. Перший політик, якого ви знайдете в цьому списку, — нардеп «Голосу» Роман Костенко, військовий і секретар профільного комітету парламенту.

У міжнародці помітна активність Михайла Подоляка. Цієї теми торкалися в дев’яти із шістнадцяти його появ в ефірі. П’ять разів вмикалася Марія Мезенцева, народна депутатка від «Слуги народу», заступниця голови комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом. По чотири рази — міністр закордонних справ Дмитро Кулеба та Федір Веніславський, народний депутат від «Слуги народу», член комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Майже всі інші місця в топі посідають політичні коментатори.

У гуманітарній тематиці навпаки: тут у топі практично відсутні політичні коментатори. Натомість про ситуацію розповідають здебільшого представники міської влади, енергетичної сфери, рятувальники: Сергій Братчук (Одеса), Іван Федоров (Мелітополь), Олександр Хорунжий (ДСНС), Володимир Кудрицький («Укренерго»). 

Про стан української політики яскраво свідчить те, що найпопулярніша гостя марафону в цій темі —  Тетяна Сапьян, представниця Державного бюро розслідувань:) Також у топі представники Мінцифри, Прикордонної служби, Кабінету міністрів. П’ять разів у марафоні з’являвся Олександр Ткаченко, міністр інформаційної політики.

Усі, хто цього місяця більше одного разу коментував культуру в марафоні, професійно належали до цієї галузі: співаки, режисери, письменники, коміки.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY