detector.media
07.09.2022 18:30
До АРМА передали корпоративні права групи компаній 4 каналу Ковальова
До АРМА передали корпоративні права групи компаній 4 каналу Ковальова
Юристи кажуть: у разі відсутності доказів про смерть Ковальова держава не зможе винести йому вирок і конфіскувати його майно.

Суд наклав арешт та передав в управління Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) корпоративні права юридичних осіб, які опосередковано належать народному депутату Олексію Ковальову. Ці приватні товариства входять до групи компаній 4 канал, повідомляє сайт Державного бюро розслідувань.

Як зазначають у ДБР, депутата оголошено в розшук, триває розслідування щодо нього. Разом із цим представники Ковальова стверджують, що інформація про його загибель офіційно не підтверджена: «За непідтвердженою документально інформацією, у червні 2022 року Олексій Ковальов нібито загинув у результаті вибуху автомобіля на окупованій території Херсонщини. Однак наразі у слідчих ДБР немає офіційного підтвердження цієї інформації».

Тим часом, за словами членкині правління Центру протидії корупції Олени Щербан, у разі відсутності доказів про смерть Ковальова, якими можуть бути свідоцтво або документ суду, держава не зможе винести вирок Ковальову і конфіскувати його майно. До того часу, поки підтверджень немає, держава може лише розпоряджатися цим майном. Детальніше про це та про майбутнє 4 каналу читайте в матеріалі «Детектора медіа» незабаром.

Нагадаємо, спочатку в АРМА планували продати на відкритому аукціоні корпоративні права компаній Ковальова, а ситуація з майном була невизначеною. Зрештою держава вже не планує продавати активи, а шукатиме для них управителя, а поки передала їх у розпорядження Державного агентства України з питань кіно. Голова Держкіно Марина Кудерчук уже планує створити державний 4 канал.

Тим часом батьки Ковальова можуть заявити права на канал або ж оскаржити продаж цифрової ліцензії.

У липні 2022 року Державне бюро розслідувань повідомило про арешт трьох компаній Олексія Ковальова та його банківських рахунків. За інформацією, яку оприлюднили у Бюро, загалом йшлося про понад 4,7 мільйона гривень. Серед конфіскованого майна була й основна юридична особа 4 каналу — ТРК «Інтеррадіо». Саме ця компанія володіє 90% техніки і є роботодавцем працівників каналу. Арешт наклали на ще дві компанії, які мають близько 10% техніки та оборотних активів каналу: ТОВ «Ар ті ай продакшн» та ТОВ «ІА "Ар ті ай"».

На початку серпня ДБР поінформувало, що передає управління корпоративними правами цих компаній Агентству з розшуку та менеджменту активів (АРМА). У середині серпня тимчасовий виконувач обов’язків голови АРМА Дмитро Жоравович повідомив, що агентство звертатиметься до суду з проханням заарештувати рухоме та нерухоме майно компаній, пов'язаних з Ковальовим.

Спочатку в АРМА планували продати на відкритому аукціоні корпоративні права компаній Ковальова, а ситуація з майном була невизначеною. Зрештою держава вже не планує продавати активи, а шукатиме для них управителя, а поки передала їх у розпорядження Державного агентства України з питань кіно.

Тим часом журналісти 4 каналу розвивають ютуб-проєкт ProUA.

29 серпня у Росії повідомили про смерть власника 4 каналу

У квітні 2022 року правоохоронці порушили проти нього кримінальне провадження за статтею про колабораційну діяльність. Після початку повномасштабного російського вторгнення він виїхав до Херсонщини, де почав співпрацювати з окупантами. 3 травня Олексія Ковальова виключили з фракції «Слуга народу». 6 липня йому оголосили підозру у державній зраді, а 15 липня — заочно арештували та оголосили в розшук. Також арештували майно колаборанта, зокрема й 4 канал.

Фото з фейсбук-сторінки Олексія Ковальова

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY